tani ustnik z allegro, warto?

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
pablomontero
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2011, 19:19
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: okolice Mińska Maz.

tani ustnik z allegro, warto?

Post autor: pablomontero » 28 lut 2011, 23:22

http://allegro.pl/ustnik-do-trabki-3c-w ... 97988.html
Witam, potrzebuję ustnika żeby zacząć, nie chce ładować się w koszty i znalazłem taki ładny pewnie chiński ale w sumie na tokareczce zrobiony jak wszystkie inne ;) warto to kupić? trąbka king 600 - podaje gdyby miało to znaczenie
mam 27 lat, usta średnie :joke:

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 28 lut 2011, 23:28

Ustnik jak ustnik na początek pewnie wystarczy ... ale ja proponowałbym dołożyć z kilka złotych i kupić coś co być może wystarczy Tobie na bardzo długo i masz większą gwarancję, że srebrzenie nie zejdzie. To wierna kopia ustników Bach'a produkowana przez GEWA. Przyjemnie się gra - wygodny rant. Moi uczniowie na takich grają. Tutaj link. Myślę, że rozmiar 3C będzie odpowiedni.
http://www.music-concept.pl/Ustnik-do-t ... ,lang.html
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

pablomontero
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2011, 19:19
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: okolice Mińska Maz.

Post autor: pablomontero » 28 lut 2011, 23:35

Dzięki za szybką odpowiedź. Właśnie nie wiem co zrobić, czy kupić coś sredniego co do jakości ale markowego czy po prostu tanią podróbkę. Wykosztowałem się już na trąbkę a co do ustnika nie mam koncepcji, myślałem o jakiejś używce, w sumie mam na oku bacha 5c za mniej niż 100 (podobno nowy) ale koleś jest zajęty i ja też, nie bardzo mogę to sfinalizować. Szukam czegoś rozsądnego, niby mam na jakiś lepszy ustnik ale sam nie wiem, na razie wydobywam dźwięki na samej trąbce bez ustnika. :mrgreen: CZyli mam się sugerować że ta Gewa lepsza od tego z allegro.

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 28 lut 2011, 23:38

Na samej trąbie bez ustnika ?? To lepiej poczekaj za ustnikiem :)
Tak, zgadza się. GEWA jest o niebo lepsza - na pewno. Ustnik to ta część trąbki, która bezpośrednio przylega do ust więc musi być wygodny. Chinole z reguły są NO NAME lub jakiejś nieznanej marki, a na buzi leżą jak za ciasne buty na nogach. Także śmiało możesz kupować GEWĘ. Moi koledzy grają w filharmoniach na tych ustnikach. Za niedużą kwotę masz na prawdę dobry ustnik.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

pablomontero
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2011, 19:19
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: okolice Mińska Maz.

Post autor: pablomontero » 28 lut 2011, 23:42

OK :trumpet:

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 28 lut 2011, 23:45

Sklep, do którego podałem link jest bardzo wiarygodny i sprawdzony także po kontakcie telefonicznym i ewentualnym zamówieniu na drugi dzień (góra dwa dni) masz ustnik w domu :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

MatCaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 17 cze 2010, 19:51
Instrument/y: Yamaha YTR 6345 HGS
Ustnik/i: Yamaha 14C4 GP, Bach 7c
Lokalizacja: Konin

Post autor: MatCaj » 1 mar 2011, 17:01

Ja mam na sprzedaż właśnie kopię bacha 7c i chcę bardzo nie wiele bo 50 zł:)

MatCaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 17 cze 2010, 19:51
Instrument/y: Yamaha YTR 6345 HGS
Ustnik/i: Yamaha 14C4 GP, Bach 7c
Lokalizacja: Konin

Post autor: MatCaj » 1 mar 2011, 17:41


tobi3776
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: 4 sty 2009, 22:02
Instrument/y: Holton T102, Getzen Eterna
Ustnik/i: Monette B3, Kelly 1 1/2C,Bach 1 1/2C Corp.
Lokalizacja: Lipno/k. Włocławka

Post autor: tobi3776 » 1 mar 2011, 18:37

też taki zakupiłem i byłem bardzo zadowolony. Pograłem na nim rok i teraz leży, bo jest za mały. Mam rozmiar 3C, w razie chęci jest on na sprzedaż :) za 50zł + przesyłka
Pomyśl... Jakbyś grał, gdybyś przeznaczył czas spędzony przed komputerem na doskonalenie się na trąbce???

pablomontero
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2011, 19:19
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: okolice Mińska Maz.

Post autor: pablomontero » 5 mar 2011, 11:56

Kupiłem ten ustnik 3C Gewa ale mam wrażenie że jest za duży bo kielich wykracza poza usta, a trabka bardziej brzmi jak klarnet, jak to powiedział mój znajomy w ogóle nie słychać blachy.

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 5 mar 2011, 12:04

pablomontero, każdy ustnik będzie wychodził poza usta. Jeśli jesteś początkujący to nie spodziewaj się, że trąbka zabrzmi jak u Sandovala. Poza tym większy wpływ na brzmienie ma instrument i same wargi aniżeli ustnik (choć też ma ale to już wyższa półka wtajemniczenia w grę).
Nie pozostaje Tobie nic innego jak zacząć systematycznie ćwiczyć - nic nie rodzi się z niczego. A trąbka to niestety instrument wymagający dużego wkładu, poświęcenia, czasu samego grającego. Także bądź spokojny w tych kwestiach, które napisałeś w poście wyżej.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

pablomontero
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2011, 19:19
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: okolice Mińska Maz.

Post autor: pablomontero » 5 mar 2011, 12:07

żeby zagrać coś wyższego musze robić jak ten gość z filmu?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2q6tA_SkYTE[/youtube]

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 5 mar 2011, 12:14

Tak tak - dokładnie na tym polega buzzing ustnikowy i wargowy. Jeśli mogę coś zasugerować - skontaktuj się z jakimś nauczycielem lub studentem akademii muzycznej na chociażby z dwie lekcje. Dlaczego ?? Pomoże Tobie na tyle na ile to będzie możliwe prawidłowo ustawić zadęcie (czyli usta) do gry. To bardzo ważne przy początku przygody z trąbką. Jeśli na tej linii popełni się błąd - będą później problemy. Znam problem z moich obserwacji. Także to moja taka dobra rada.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

pablomontero
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2011, 19:19
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: okolice Mińska Maz.

Post autor: pablomontero » 5 mar 2011, 12:29

Właśnie już mam kontakt z nauczycielem ale ja w tygodniu nie mam czasu a on w weekendy gra przy różnych okazjach. Właściwie to prosze o pw osoby które znają się na rzeczy, nawet uczniów jeśli będzie taniej i jak najbliżej Mińska albo Sulejówka koło Warszawy. Mogę podjechać w granicach 50 km, weekendy albo w tygodniu godz. 19.30+

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 5 mar 2011, 12:41

Proponuję studentów tudzież ewentualnie uczniów szkół muzycznych II stopnia ale klasy V lub VI. Napisz ogłoszenie w dziale ogłoszeń.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

ODPOWIEDZ