Ustnik do kornetu

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
darek_kornet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 3 kwie 2007, 20:57
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Borki Wielkie

Ustnik do kornetu

Post autor: darek_kornet » 3 kwie 2007, 21:27

Witam
Jestem tu nowy więc na początku -CZEŚĆ wszystkim!!! Mam na imię Darek , 16 lat.Dopiero zaczynam naukę na instrumencie który wymieniłem w temacie ,czyli KORNECIE (w 100% nie mogę powiedzieć że jest to kornet ,ale tak wywnioskowałem z ilustracji w książce ,ale by być pewnym zrobię jutro zdjęcie i zamieszczę na forum).Jest to instrument firmy POLMUZ ,był w nie najlepszym stanie ale doprowadziłem go do porządku .Instrument dostałem ze szkoły (zwykłe LO , nie szkoła muzyczna) i w futerale razem z instrumentem był ustnik (nic na nim nie pisze) i chodzi o to że ustnik ten na którym początkowo próbowałem grać jest dla mnie znacznie za mały i bardzo płytki .Gra mi się na nim bardzo trudno niskie dźwięki ,chociaż z wysokimi jest mniejszy problem .Sam nauczyciel który uczy mnie gry stwierdził że gra na tym ustniku jest bardzo trudna jak dla początkującego i dalej nie mogę ćwiczyć ponieważ muszę kupić nowy odpowiadający mi ustnik .Zwracam się więc do was z prośbą o doradzenie mi jakiegoś dobrego ,dosyć nie drogiego ustnika na którym było by mi łatwiej grać (kompletnie nie znam się na tych symbolach ustników).Za odpowiedzi z góry bardzo dziękuję i Pozdrawiam Darek :D

Awatar użytkownika
yogi901
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: 13 sty 2007, 15:46
Instrument/y: Van Laar BR1,Selmer ConceptTT, Fl Yamaha6310Z
Ustnik/i: Monette B2S3, GR Pic 65 P-M
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: yogi901 » 3 kwie 2007, 22:54

Proponuje normalny ustnik bacha 7c, gdyz jest on normalny do kazdego zaczynajacego jest bardzo dobry i sam na nim zaczynalem i gram dalej:)








Jak cos to pisz to mam jeden na stanie nowy wiec moge ci sprzedac po kosztach:P

Awatar użytkownika
klonpiotr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 5 sie 2006, 11:59
Instrument/y: yamaha ytr1335..
Ustnik/i:
Lokalizacja: Płośnica
Kontakt:

Post autor: klonpiotr » 4 kwie 2007, 09:11

http://www.allegro.pl/item181537134_ust ... ki_7c.html tu masz bardzo tanio , domyślam się że to standardowy ustnik dołączany do trąbek ever play stagg czy co tam jeszcze...
Jednak jeżeli jest to kornet to na czym grasz to ustnik od trąbki nie będzie pasowal , przy kornetach rurka ma mniejszą średnicę i ustniki do kornetów mają właśnie mniejszą średnicę tam gdzie się je wklada. Lepiej dokładnie sprawdź bo lepiej nie wywalać pieniędzy w bloto ; )

Awatar użytkownika
yogi901
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: 13 sty 2007, 15:46
Instrument/y: Van Laar BR1,Selmer ConceptTT, Fl Yamaha6310Z
Ustnik/i: Monette B2S3, GR Pic 65 P-M
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: yogi901 » 4 kwie 2007, 18:54

No, to ten... Nie jest to orginalny ustnik Bacha, a nie jakis tam everplay... Tzn musisz popytac czy on podejdzie do kornetu ale mi sie wydaje ze tak...
To rob jak uwazasz, ale jak cos to daj znac, to mozemy cos policytowac, bo wlasnie potrzebuje floty...


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
klonpiotr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 5 sie 2006, 11:59
Instrument/y: yamaha ytr1335..
Ustnik/i:
Lokalizacja: Płośnica
Kontakt:

Post autor: klonpiotr » 4 kwie 2007, 19:16

yogi mówiłem że kornet ma mniejszą rurkę i ustniki do trąbki nie pasują :!:
z ustnika od kornetu na trąbkę są przejściówki ,ale odwrotnie to nie wiem . lepiej sprawdź dokładnie .

darek_kornet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 3 kwie 2007, 20:57
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Borki Wielkie

Post autor: darek_kornet » 5 kwie 2007, 17:13

Właśnie przed chwilą zrobiłem zdjęcia mojego instrumentu :D chciałbym się dowiedzieć czy jest to kornet czy trąbka , podam również rozmiary ustnika (mierzone linijka więc mogą nie być idealne): głębokość około 9mm mm , średnica (wewn.) 17 mm , średnica zewn.27 mm , średnica zewn.wylotu - 10 mm ,a w instrumencie około 11mm na wejściu ,ale ustnik rozszerza się w połowie na tej rurce która wchodzi w instrument i pasuje dobrze .A oto zdjęcia
http://mxdrift.king.wrzuta.pl/obraz/oe5wOdly0g/kornet
http://mxdrift.king.wrzuta.pl/obraz/yQGwfRcYe8/ustnik



Dodam jeszcze że ta dziurka wychodząca z tej części gdzie przykłada się ustnik jest bardzo malutka i rozszerza się aż do końca i ustnik jest dosyć ciężki w porównaniu z większymi ustnikami .

Awatar użytkownika
Michał Szczurek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 17 gru 2005, 13:03
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wrocław/Świdnica
Kontakt:

Post autor: Michał Szczurek » 6 kwie 2007, 22:06

kornet jak się patrzy, sprawdź czy ustnik trąbkowy nie będzie pasował, jeżeli będzie ok, 7c na początek też będzie ok

darek_kornet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 3 kwie 2007, 20:57
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Borki Wielkie

Post autor: darek_kornet » 6 kwie 2007, 23:19

http://www.sklep.kobimpex.pl/go/_category/?idc=39_22_33 a co sądzisz o ustniku tej firmy ??? Mają w ofercie ustnik do kornetu 7C i to w niezłej cenie .Dzięki za wszystkie porady !!Darek.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 7 kwie 2007, 11:46

z tego co wiem są to ustniki na miarę złomu. Tak mowili koledzy po fachu na innym forum kidy się pytałem o instrumenty i akcesoria tej firmy. Chodzi ci tu o firmę Arnolds&Sons prawda? jesli tak no to tak jak napisałem - złom, choc sam przyznam ze nie próbowałem. Czekam na informacje od innych.

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

Post autor: damalu » 7 kwie 2007, 12:21

ja miałam 3c tej firmy. Odpuść sobie- mówię szczerze.
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker

darek_kornet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 3 kwie 2007, 20:57
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Borki Wielkie

Post autor: darek_kornet » 7 kwie 2007, 12:50

dzięki za pomoc !! już miałem zamiar kupić ten ustnik bo na początek sądziłem że lepszy mi nie potrzebny jak do zwykłego Polmuza i w dodatku ja się dopiero uczę gry .A co sądzicie o takim ustniku ?? zapytałem się sprzedawcy jaką ma średnicę ta rurka wchodząca w instrument, jeśli będzie odpowiadający rozmiar ,to jak sądzicie będzie pasował taki ustnik do kornetu ???Pozdrawiam !!Darek.


link z allegro ustnika:http://www.allegro.pl/item183424006_ust ... ge_5b.html

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 7 kwie 2007, 17:29

zapytaj kolegi Bene - on chyba miał ustnik tej firmy do sprzedania to on najlepiej będzie cos o nim wiedział. Powiem szczerze ze nie słyszałem o tej firmie, ale to pewnie jakies kopie Bacha etc.

Awatar użytkownika
klonpiotr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 5 sie 2006, 11:59
Instrument/y: yamaha ytr1335..
Ustnik/i:
Lokalizacja: Płośnica
Kontakt:

Post autor: klonpiotr » 9 kwie 2007, 15:12

Chwila chwila , sory dawno mnie nie było.
Tak jest to kornet , ale z tego co widać ma to "przejście" na zwykły ustnik.Ta rurka wygląda tak samo jak w zwykłych trąbkach polmuza, więc może pasować. Ja grałem na kornecie amati i rurka była mniejsza od trąbkowej.
Grasz chyba w orkiestrz ? masz stycznośc z innymi instrumentami ,więc porównaj z innymi czy ustnik pasuje , czy nie.
Co do arnold&sons , kolega grał na takim ustniku , lepiej mu się grało na nim niż yamaha 11b4. Ustnik jak ustnik , tani więc dobry :P

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

Post autor: damalu » 9 kwie 2007, 15:16

ustnik kwestią indywidualną jest. Ale jak dla mnie przy tym , ze 3c arnolds&sons ma porównywalny wielkością rant do yamahy 16c4... to mi się na yamaszce o niebo lepiej grało.
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker

darek_kornet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 3 kwie 2007, 20:57
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Borki Wielkie

Post autor: darek_kornet » 9 kwie 2007, 16:21

a więc z ustników , które pasowały do mojego kornetu to był ustnik B&S 4\1 i był to ustnik na którym grał kolega na alcie ,na allegro widziałem taki ustnik wystawiony jako do trąbki ,ale on jest bardzo duży i kornet grał strsznie glębokim niskim dźwiekiem :D to w takim razie mam problem bo jesli u mnie jest wejście na ustnik trąbkowy a ja kupie do kornetu i nie będzie mi pasował :/ czy kornet ten będzie grał tak samo na ustniku przeznaczonym do trabki ???Pozdrawiam !! Darek.

Awatar użytkownika
klonpiotr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 5 sie 2006, 11:59
Instrument/y: yamaha ytr1335..
Ustnik/i:
Lokalizacja: Płośnica
Kontakt:

Post autor: klonpiotr » 10 kwie 2007, 16:37

Ustniki do trąbek i kornetu różnią się jedynie szerokością tej rurki którą się wkłada do trąbki/kornetu. Reszta parametrów jest taka sama , bo świat ustników byłby chyba już całkiem zagmatwany :mrgreen:

darek_kornet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 3 kwie 2007, 20:57
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Borki Wielkie

Post autor: darek_kornet » 10 kwie 2007, 20:12

Czyli jak ja mam wejście na ustnik "trąbkowy" to bez żadnych obaw mogę zakupić ustnik do trąbki i będzie pasował ??? Więc ustnik do kornetu w moim przypadku odpada ??Przepraszam że tak pytam ciągle, ale jestem kompletnym nowicjuszem i nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu i wyrzucić pieniędzy w błoto . Dlatego chce być w 100 % pewny gdy będę zamawiał ustnik :D .Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i Pozdrawiam .Darek.

Qba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 19 sty 2007, 20:20
Instrument/y: Yamaha YTR4335
Ustnik/i: Schilke 17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Qba » 10 kwie 2007, 21:44

A to moze przejdz sie z tym kornetem do jakiegos kumpla, albo obojetnie kogos kto ma ustnik do trabki wsadz, zobacz, pograj. Jak nie bedzie pasowac to do kornetu bedzie i z głowy.

darek_kornet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 3 kwie 2007, 20:57
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Borki Wielkie

Post autor: darek_kornet » 10 kwie 2007, 22:03

Właśnie tu mam problem bo nikt inny nie gra na trąbce i na kornecie i jestem samotny :( dlatego szukam porady wśród was :D chciałem ustnik kupic jeszcze w tym tygodniu więc czekam na fachowe porady :D .pozdrawiam !! Darek.

Qba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 19 sty 2007, 20:20
Instrument/y: Yamaha YTR4335
Ustnik/i: Schilke 17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Qba » 10 kwie 2007, 22:28

Wystarczy jak ktos bedzie grac tylko na trabce. Pozyczysz od niego ustnik, wlozysz, kolo pogra, zobaczy jak sie gra, powie Ci czy warto i z głowy. Moze zle rozumuje, ale wydaje mi sie to za proste :P

ODPOWIEDZ