Pomóżcie mi przy wyborze odpowiedniego ustnika.

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
Gość

Pomóżcie mi przy wyborze odpowiedniego ustnika.

Post autor: Gość » 17 lut 2006, 20:05

Witam :) Jestem zainteresowany kupnem nowego ustnika. Obecnie gram na najzwyklejszym 7C. Ale on nie spełnia moich oczekiwań. Chciałbym kupić "coś" z charakterem. Wiele osób bardzo ceni ustniki "Vincent Bach". Co o nich myślicie...? Głównie to one mnie interesują. Piszcie wszystko co wiecie o waszych ustnikach... np. Jakie są dobre do wysokich dźwięków lub do tzw. "miękkiego" lub czystego głosu itd. Myślę że Wiecie co mam na myśli... Bardzo serdecznie pozdrawiam... czekam na odpowiedzi. :D
Ostatnio zmieniony 20 gru 2008, 22:01 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Daniel
Założyciel
Założyciel
Posty: 84
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:42
Instrument/y: leży w szafie
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Daniel » 17 lut 2006, 20:58

Ja gram na Bachu 1.5 C. Wczesniej grałem tak jak Ty na Bachu 7 C. Na innych nie grałem więc się nie będę wypowiadał. Kup sobie 1.5 C dużo ludzi na nich gra.

Awatar użytkownika
Michał Szczurek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 17 gru 2005, 13:03
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wrocław/Świdnica
Kontakt:

Post autor: Michał Szczurek » 17 lut 2006, 23:16

ja tez gram na bachu 7c, mam jeszcze yamahe 11 b chyba, polecacie bacha 1.5c? napiszcie co? o nim wiecej. długo trwa przestawianie się na nowy ustnik?

mad_season
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2006, 23:30
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: wrocław

Post autor: mad_season » 18 lut 2006, 21:03

gram na denis wick, rozmiar 2w, ale nie jestem pewny czy to jest ten jednyny, dopasowanie odpowiedniego ustnika nie jest łatwe, w sklepie mozna sobie poprowac ale tak naprawede to po dluzszym graniu dopiero mozna osadzic czy czujemy sie z nim wygodnie, czy rozmiar jednak nie odpowiada itp,
.. do wysokich dzwiekow napewno sa dobre ustniki plytkie, ale poprawna artykulacja dzwieku moze byc wtedy utrudniona, nalepiej wybrac sobie cos pomiedzy . i dlatego to jest takie trudne :)
''I wanna hear a Glen Miller Orchestra and I wanna see cops beating up hippies'' tadara, tadara-taada..

Awatar użytkownika
Michał Szczurek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 17 gru 2005, 13:03
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wrocław/Świdnica
Kontakt:

Post autor: Michał Szczurek » 8 mar 2006, 00:11

napiszcie co? o tym bachu 1.5, oraz napiszcie jak możecie o głębszych ustnikach (o kielichu 2* głebszym od 7C), słyszałem od mojego profesora że granie wyższych dzwięków jest trudniejsze ale s? większe możliwo?ci artykulacyjne. jakie poleciacie? a ustniki yamahy? maj? też złoc? serię głebszych, ale słyszałem ze ustniki japońców s? diabła warte, jakie s? wasze do?wiadczenia?

mad_season
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2006, 23:30
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: wrocław

Post autor: mad_season » 8 mar 2006, 10:21

kiedy przesiadlem sie z 7c na 2w w znacznym stipniu poprawil mi sie dzwiek, duzo ładnieszy, osobiscie nie odczuwam zeby granie wysokich dzwiekow bylo na nim trudniesze, ale byc moze to kwestia przyzwyczajenia. na ustnikach yamahy jeszcze nie gralem

[ Dodano: 2006-03-08, 10:21 ]
kiedy przesiadlem sie z 7c na 2w w znacznym stopniu poprawil mi sie dzwiek, duzo ładnieszy, osobiscie nie odczuwam zeby granie wysokich dzwiekow bylo na nim trudniesze, ale byc moze to kwestia przyzwyczajenia. na ustnikach yamahy jeszcze nie gralem
''I wanna hear a Glen Miller Orchestra and I wanna see cops beating up hippies'' tadara, tadara-taada..

Gość

Post autor: Gość » 14 mar 2006, 18:57

ja gram na 1c jest super polecam tym którzy chca grać barok (dĽwięk jest mięciutki ;)

mad_season
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2006, 23:30
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: wrocław

Post autor: mad_season » 18 mar 2006, 08:37

hm grasz barok.., a masz moze jakies nuty JS Bacha na trabke ?

edit: hm! z tego co napisales wcale nie wynika ze grasz barok, ale moje pytanie aktualne :)

rapczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 19 mar 2006, 20:27
Instrument/y: CTR 501
Ustnik/i: br.Hablawetz1
Lokalizacja: ---

Post autor: rapczyk » 20 mar 2006, 11:46

Czy kto? słyszał o takim ustniku jak: br.Hablawetz 1?
Je?li tak to prosiłbym o spostrzeżenia :wink:

pi0tr3q
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 26 mar 2006, 13:22
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: nie pamietam....

Post autor: pi0tr3q » 26 mar 2006, 14:39

ustnik w calym istrumencie jest najwazniejszy. To od niego najbardziej zalezy gra. Kolega ostatnio dopasowywal sobie ustnik. Kosztowalo go to ok 200 ale dostal taki na jakim najlepiej mu sie gra. Dopasowywal mu jakis fachowiec z lublina, dawal mu ustniki i sam rozpoznawal ktore sie nadaja, a potem dal mu do domu ok 5 zeby z tych co zostaly wybral najlepszy.

Awatar użytkownika
black.alice
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 17 kwie 2006, 21:36
Instrument/y: ładnie rozdmuchany chinol
Ustnik/i:
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: black.alice » 17 kwie 2006, 22:32

z tego co widzę po waszych wypowiedziach, 7C Stagg to chyba nie jest zły ustnik na początek?

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 18 kwie 2006, 11:41

ja gram na Amati 7c i jestem zadowolony... wcześniej grałem na jakims dobrym polskim ustniku też 7c ten jest dłuższy i jest dobry do Jazzu ponieważ można na nim grac wysokie dzwieki i przede wszystkim gra się bardzo głośni :twisted: a ustnik stagga chyba tak jak wszystko do instrumentow dętych to szajstwo...:/ :???:

Awatar użytkownika
Michał Szczurek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 17 gru 2005, 13:03
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wrocław/Świdnica
Kontakt:

Post autor: Michał Szczurek » 18 kwie 2006, 14:03

nie wiem, ja gam na bachu 7c, gra mi się szczerze mówiąc średnio ale narazie nie mam kazy zeby kupić coś innego, ale o staggach słyszałem więcej dobrego niż złego, moj kolega gra włąsnie na takim ustniku (i trąbce), nie narzeka, dzwięk ma dobry, niezłą skalę. moze akurat ten ustnik pasuje mu do aparatu.

rapczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 19 mar 2006, 20:27
Instrument/y: CTR 501
Ustnik/i: br.Hablawetz1
Lokalizacja: ---

Post autor: rapczyk » 18 kwie 2006, 16:58

7C to na poczatek niezly wybor, potem jednak czuje sie pewien niedosyt. Czasem naprawde warto poszukac czegos urzywanego. moi kumple i ja takze twierdzimy, ze niektore stare ustniki maja "dusze". w sumie niewiem na czym polega roznica ale mosiezne(te zolte) chyba sa lepsze.

Awatar użytkownika
Michał Szczurek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 17 gru 2005, 13:03
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wrocław/Świdnica
Kontakt:

Post autor: Michał Szczurek » 18 kwie 2006, 22:49

gdzieć czytałem że bezpośredni kontakt skóry z mosiądzem może wywoływać reakcję alergiczną, dlatego srebrzy się, lub lepiej pozłaca, ale nigdy nei widziałem takiej alergii, a paru kolegów gra lub grało na ustnikach bez pokrycia...

rapczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 19 mar 2006, 20:27
Instrument/y: CTR 501
Ustnik/i: br.Hablawetz1
Lokalizacja: ---

Post autor: rapczyk » 19 kwie 2006, 16:40

trzeba pamietac,ze pokrycia maja to do siebie, iz z czasem sie wycieraja, lub co gorsze odpryskuja!

Ada
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwie 2006, 17:17
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ada » 19 kwie 2006, 17:33

ja wlasnie jestem uczuleniowcem i dlatego zmienilam ustnik na srebrzony. nazywa sie gewa-cup 5c, kopia Bacha, byl niedrogi a moj nauczyciel powiedzial, ze jest niezly, bo "gwizdze". w sumie dobrze mi sie na nim gra.

jan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 26 mar 2006, 22:35
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Puławy

Post autor: jan » 21 kwie 2006, 21:07

ja uwazam ze kupowanie uzywanych ustnikow... bez komentarza... :razz: ale kupowanie uzywanych to tak jakby dzielic sie dusza instrumentu z innym... ja tak nie umime... ale jestem filozofem i moze dlatego... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rastamanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 kwie 2006, 09:15
Instrument/y: kawalek blachy
Ustnik/i:
Lokalizacja: s kątowni

Post autor: Rastamanek » 23 kwie 2006, 09:08

ja gran na 7c stagg i narazie mi odpowiada do moich ust chyba pasuje, a co do utsników niekrytych to w pierwszym tygodniu gry na trąbce miałem ustnik nie srebrzony i zawsze po krótkiej grze pozostawał nieprzyjemny metaliczny posma w ustach.

rapczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 19 mar 2006, 20:27
Instrument/y: CTR 501
Ustnik/i: br.Hablawetz1
Lokalizacja: ---

Post autor: rapczyk » 25 kwie 2006, 17:11

pamietajmy ze nowe dobre ustniki sa b.drogie, a mi konkretnie chodzilo o takie kupowane od starych dziadkow, ktorzy juz nie "moga". naprawde niektore to cacka!!! to jak z zabytkowymi samochodami.

ODPOWIEDZ