Pomóżcie mi przy wyborze odpowiedniego ustnika.

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 18 sty 2008, 16:14

ale nie rozmawiamy tutaj o osobach, które nie wiedzą czego chcą - w koncu jak ma wytłumaczyc tej osobie jak ma to zrobic, bądz utworzyc projekt tego ustnika?

gryzek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 21 paź 2007, 09:48
Instrument/y: Getzen 300series
Ustnik/i: Bach 7C,3C, Kelly 3C
Lokalizacja: Krobia

Post autor: gryzek » 22 sty 2008, 17:06

Początkowo (chyba jak każdy) grałem na ustniku 7c. Ale po 4 latach zmieniłem na Vincent Bach 3c. Gra mi się dużo lepiej i satysfakcja ,że to vincent bach. Ja za niego dałem 140 zł. na allegro, a na zygmunt music concept jest za 180 zł. Jeżeli chciałbyś je kupic to mniej więcej tyle wydasz pieniędzy(za nowy). Chyba ,że to za drogo to są ustniki Gewy(odpowiednik Bacha) i są tańsze.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 22 sty 2008, 17:10

Co myślicie o ustnikach monette? Grał ktoś? potrzebne mi są doswiadczenia z gry na nich, a nie opinie typu "fajne są, bo złote i drogie". Kolega chce kupic, ale się waha. Niestety, nie ma mozliwosci pogrania na nim. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 23 sty 2008, 00:14

http://www.trumpet.art.pl/viewtopic.php?t=700 - tu troche o tym pisałem :) (opcja szukaj sie kłania :D :D )

PS. moim zdaniem bez pogrania niech nie bierze. są zbyt specyficzne i mogą mu nie pasować. chyba że będzie miał możliwosć oddania :) chociaż z drugiej strony zawsze moge go potem sprzedać:P
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 23 sty 2008, 15:42

nie zauwazyłem tego tematu :D pogrania raczej nie ma szans - gosciu mieszka na drugiej stronie polski :P I tak musiał sprzedac kanstula, którego dostał do trąbki, a ze był w prawie tej samej cenie, to po prostu sobie je zamienił ;) Kupił juz - Monette B6 z tego co pamiętam.

przestrzenny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 27 sty 2007, 13:24
Instrument/y: yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: przestrzenny » 11 lut 2008, 18:09

Mam podobne usta na wielkość do Tomasza Stańko ,ona gra na ustniku 1 1/2 C Bacha .
Ja mam ustnik 3C Bacha i wydaje mi się za duży ,nie wiecie czym różnią się te ustniki ?
Czy ten 1 1/2 C objętościowo jest mniejszy a zatem będzie lepiej pasował ?
Dodam że pasuje do moich ust ustnik 7C ,to jest chyba odpowiednik Yamaha 11B4 (taki posiadam )

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 11 lut 2008, 18:20

1 1/2 jest większy i głębszy. porównywanie rozmiaru ust to czad ;/ jedź do sklepu, pograj na tym ustniku i będziesz wiedzial wszystko :P a z drugiej strony: skoro Ci pasuje 7c to po co szukasz innych?
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

przestrzenny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 27 sty 2007, 13:24
Instrument/y: yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: przestrzenny » 11 lut 2008, 18:57

myślałem ze może jest mniejszy ,bo jak mówię Stańko na nim gra a ja mam usta jak on .
Dla niego pewnie też jest za duży ,ale on już tyle gra na trąbce że raczej patrzy na brzmienie i właściwości ....I ten ustnik głęboki pewnie ma ciekawsze brzmienie...
Na 7C usta mi pasują ale brzmienie jest płytsze niż na tym co gram ,a gram na 3C

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 11 lut 2008, 19:31

heh.. ale jak Ci ten ustnik nie pasuje to po co na nim grasz?? szukaj czegoś innego :P

rozmiar ust i rozmiar ustnika nie ma az tak wielkiego znaczenia. mam raczej duże usta, na B trąbce gram na mojej yamaszce 16c4, która jest raczej większa. a do piccolo biore 3d bacha i gram bez większych problemów :P a jak trzeba to biore ustnik yamaha allen vizutti i tez gram :P

chociaż najlepiej mi pasuje mój 16c4 :P
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Tomasz Gluska
Ekspert
Ekspert
Posty: 42
Rejestracja: 4 lip 2008, 15:32
Instrument/y: Yamaha 9335CHS/Selmer/Bach 239G CL
Ustnik/i: Pickett Brass, Bach Mt Vernon NY
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Tomasz Gluska » 17 sie 2008, 11:00

Co do ustników to moim zdaniem przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę żeby dźwięk był wyrównany w całej skali (tzn. brzmienie i artykulacja). Reszta to kwestia indywidualnej pracy i indywidualnych preferencji.

Awatar użytkownika
Maciej Mucha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2008, 12:26
Instrument/y: trąbka, flugelhorn
Ustnik/i:
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Maciej Mucha » 3 mar 2009, 23:29

Moja przygoda z ustnikiem również zaczynała się od 7C lecz kiedy przyszedł czas na zmianę na większy to była ona kilkufazowa tzn. ... Nie przesiadłem się od razu z 7C na największy lecz stopniowo powiększałem rozmiar. Polecam do sprawdzenia tę metodę.
Ćwicz, a nie będziesz miał z kim grać

Awatar użytkownika
ODA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 6 sie 2008, 22:22
Instrument/y: J. Michael
Ustnik/i: 7c
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: ODA » 24 mar 2009, 09:11

mad_season pisze:dopasowanie odpowiedniego ustnika nie jest łatwe, w sklepie mozna sobie poprowac ale tak naprawede to po dluzszym graniu dopiero mozna osadzic czy czujemy sie z nim wygodnie, czy rozmiar jednak nie odpowiada
więc w jaki sposób najpewniej można się dowiedzieć jakiego ustnika się potrzebuje żeby nie wyrzucić pieniędzy na jakiś nieodpowiedni?
Jak doszliście do pewności że po c7 trzeba będzie kupić taki a nie inny i to będzie 100%
pożyczacie ustniki od innych na próbę czy jak?

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 24 mar 2009, 13:30

ja na przykład ani dnia nie przegrałem na 7C, mój profesor dopasował mi ustnik od razu i gram na nim do tej pory. ale to chyba zły przykład, bo mam duże usta.
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

Awatar użytkownika
Salkaa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:34
Instrument/y: Trąbka MTP
Ustnik/i: Yamaha 11B4
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: Salkaa » 29 cze 2009, 12:39

Ja gram od samego początku na ustniku Bacha 5C. Naprawde polecam, gra się miękko i wysokie dźwięki (jeśli naturalnie się ćwiczy) gra się spokojnie.:)
To dobry ustnik.; p

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 29 cze 2009, 15:45

Salkaa, prawdą jest niestety to, że dla każdego coś innego. trzeba popróbować samemu i wybrać.
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

Awatar użytkownika
Salkaa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:34
Instrument/y: Trąbka MTP
Ustnik/i: Yamaha 11B4
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: Salkaa » 29 cze 2009, 15:51

Hm...ale nie wiem dla czego niestety...
Akurat ten temat nosi tytuł 'Pomóżcie mi przy wyborze odpowiedniego ustnika', także piszę tylko jaki ja mam ustnik i czy mi się dobrze na nim gra.
Dla mnie jest dobry, dlatego polecam...a naturalne jest to, że innym może ale nie musi się na nim źle grać.;]

Waldip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 27 sie 2009, 19:54
Instrument/y: Holton T602
Ustnik/i: Blessing 3C
Lokalizacja: Małopolska

Ustnik z szerszym rantem

Post autor: Waldip » 28 sie 2009, 19:34

Witam szanownych trębaczy i trębaczki

Jestem nowym członkiem forum; przed wyłuszczeniem mojego problemu chciałbym więc przywitać się ze wszystkimi i cokolwiek napisać na swój temat.Być może ułatwi to Wam zrozumienie moich ewentualnych problemów... ;)
Jestem starszym wiekiem początkującym trębaczem; amatorsko zajmuję się muzykowaniem od 20 lat (heh...).Gram na basie i "męczyłem" przy okazji puzon wentylowy, więc jakieś tam minimalne podstawy mam.Miesiąc temu wziąłem się za trąbkę - zawsze miałem do tego instrumentu sentyment, jednak przerażały mnie obiegowe opinie o trudności gry na tym instrumencie i o potrzebnych specjalnych predyspozycjach.
Na szczęście pierwsze kroki idą mi znacznie szybciej niż się spodziewałem..
A teraz sedno problemu; nie mając pojęcia o rozmiarach ustników kupiłem na początek ustnik standardowy - 11B4 Yamahy.Miałem jeszcze na początku ustnik Amati A8.Znacznie bardziej podoba mi się dźwięk na Yamasze (jest pełniejszy), mam jednak problem - górna warga ześlizguje mi się po rancie w dół i czuję że muszę ją "poprawiać" w czasie nabierania oddechu...Amati ma znacznie szerszy rant i na nim warga siedziała stabilnie...
Czy ktoś miał taki problem i jaki ustnik pomógł mu go rozwiązać?
Przepraszam za przesadne rozpisanie się - obiecuję poprawić się na przyszłość.

Pozdrawiam wszystkich
"Najpierw musisz usłyszeć, potem zagrać..."
Zespół weselny małopolskie

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 29 sie 2009, 20:44

Waldip, ja myślę, że jeżeli grałeś na puzonie i teraz grasz na ustniku 11b4 Yamahy, to zrobiłeś za duży skok w rozmiarach. Sama zmiana instrumentów to już jest duży skok ustnika i co za tym idzie zmiana na ustach. 11B4 to mały ustnik, a ty zrobiłeś skok z puzonu. Dlatego ja próbowałbym z zdecydowanie większym ustnikiem do trąbki.

art44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 4 lut 2009, 10:07
Instrument/y: York
Ustnik/i: 5c
Lokalizacja: tychy

Post autor: art44 » 6 mar 2010, 13:23

Vincent Bach 5 c wydaje mi sie że jest to ustnik uniwersalny, :trumpet: na sam początek wsam raz!
Weż przyjacielu
Trąbkę
I graj fanfary
Niebios
Maluj dzwiękiem
Wyobraźni
Obraz modlitwy
Twojej
Władysław Jagiełło 1934-2009

Awatar użytkownika
xXPITBULLXx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 521
Rejestracja: 27 gru 2009, 21:36
Instrument/y: Bach Stradivarius New York; Bach TR 305 SBP
Ustnik/i: Gold Vincent Bach CORP 2 1/2C MT VERNON NY
Lokalizacja: woj.Lubelskie/UKF
Kontakt:

Post autor: xXPITBULLXx » 6 mar 2010, 14:01

Mam pytanie co do wielkości ustników 5c , 1 1/2 C , 3C to duże czy małe??Potrzebuję dużego

Zwycięzca konkursu Mottywator

ODPOWIEDZ