Wybór ustnika.

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
r0ad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 cze 2012, 20:38
Instrument/y: Euphonium
Ustnik/i:
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: r0ad » 19 cze 2012, 22:12

Jeżeli miałbym dokupywać ustnik do trąbki, zastanawiałem się czy dobry byłby 1 A. Mogę prosić o jakiś komentarz.

przestrzenny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 224
Rejestracja: 27 sty 2007, 13:24
Instrument/y: yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: przestrzenny » 20 cze 2012, 02:25

No to jest największy chyba ustnik.

Ja na Twoim miejscu kupiłbym trąbkę i grał. Jeżeli ktoś Ci powie że nie możesz grać na tym i na tym to nie będziesz grał?
Sam sprawdź. Tak na logikę to robimy różne czynności ustami i jakoś się to nie kłóci, myślę że chodzi tu tylko o umysł. A jeżeli grasz już na dętym blaszanym to powinieneś mieć łatwiej i tyle. Takie jest moje zdanie.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 2 gru 2009, 23:07
Instrument/y: Amati ATR 331 , KUHNL & HOYER- TOPLINE
Ustnik/i: Vincent Bach 5B
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Grzegorz » 20 cze 2012, 10:57

Głebszy jest X .Tylko musisz sprawdzić czy tak głeboki będzie ci pasował . Gram na B i czuję wyraźną różnicę w stosunku do C . Na głebokich ustnikach jest pełniejszy ton ale góra sama nie wskoczy. Nie chcę używać słowa że jest trudniej, ale wielu amatorów przy sporadycznym ćwiczeniu nie radzi sobie . Spotkałem sie , że w wielu orkierstrach grają na ustnikac D bo łatwiej "wcisnąć" górę. Dźwiek za ładny nie jest ale jak ktoś nie pracuje z dźwiękiem to nawet na głębszym ustniku ton będzie kiepski.

r0ad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 cze 2012, 20:38
Instrument/y: Euphonium
Ustnik/i:
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: r0ad » 20 cze 2012, 13:06

No tak racja. Jeżeli przy trąbce będzie odpowiedni ustnik dla mnie to go nie wymienie.

ODPOWIEDZ