Ustnik podobny do bach 3c megatone - szukam

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Ustnik podobny do bach 3c megatone - szukam

Post autor: andrzej-199017 » 3 gru 2012, 18:54

Witam. Gram obecnie na takim ustniku lecz chciałbym znaleść podobny z trochę lagodniejszym rantem tak aby lepiej się na nim grało podczas gdy jest się już zmęczonym. Pozdro.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
vaders1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2007, 07:36
Instrument/y: Yamaha 4320 egs
Ustnik/i: Stomvi Valencia 3C Megaton
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: vaders1 » 3 gru 2012, 21:22

Proponuje poszukać i pograć na ustniku Stomvi 3C Megatone. Próbowałem na Bach 3C ale to jednak inna bajka. Ostatnio zakupiłem tego Stomvi i jest naprawdę super. :)

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 3 gru 2012, 21:34

Ile taki Stomvi kosztuje? Czy można dostać kopie takiego Stomvi?
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
writetomariusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2011, 13:14
Instrument/y: Carol Brass CTR8880
Ustnik/i: GR 66M
Lokalizacja: Chodzież

ustnik 3C

Post autor: writetomariusz » 4 gru 2012, 08:56

Witam. Sam grałem wcześniej na ustnikach zbliżonych do 3C Bacha. Miałem Kanstula, Marcinkiewicza w końcu V. Bach 3C Corp. Obecnie mam V. Bach 3CW i jest na prawdę łagodniejszy niż 3C. Bardzo fajnie grało mi się też na Marcinkiewiczu E3 3C czy jakoś tak - miał również delikatny rant. Mam na odsprzedaż obecnie również Stomvi 3C za 130zł i mogę przesłać fotki. Numer tel. 793 728 341 lub mail writetomariusz@gmail.com

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 4 gru 2012, 23:25

andrzej-199017, jeśli jest się zmęczonym w sensie kondycji to nawet ustnik z najbardziej okrągłym rantem nie pomoże. Fakt jest taki, że dla wielu ustniki Bacha mają ostre ranty. Ja gram na Megatonie Bacha 1 1/2C i jak dla mnie jest to bardzo wygodny ustnik oraz odpowiadający mi pod względem brzmienia, artykulacji, wygody gry.
Grałem przez 3 lata na Stomvi 3C. Co mogę powiedzieć? ustnik ma "wygodny" rant w sensie bardziej okrągły - jeśli takiego szukasz. Niestety mi osobiście nie odpowiadała w nim barwa oraz artykulacja - przede wszystkim staccato. Moim zdaniem brak konkretnych początków ale to moje osobiste zdanie. Michał Koniarski ma zupełnie odwrotne odczucia odo mnie - posiada zestaw z wymiennymi rantami i kociołkami - więc kwestia jak widać dyskusyjna i bardzo subiektywna.
Ostatnim czasem przetestowałem sporo ustników szukając chyba cudu od Monette poprzez JK, Yamaha GP, Schilke, Laskey itd. Ostatecznie wróciłem do Megatona.
Czasami szukamy dziury w całym zrzucając winę na sprzęt, który nota bene nie jest niczemu winien. Jeśli coś nie idzie po naszej myśli trzeba zacząć sprawdzać siebie, a następnie sprzęt. Doszedłem do wniosku, że trzeba ćwiczyć na tym co mamy już sprawdzone i nabierać kondycji. Innej drogi nie ma.
Odpowiadając na Twoje pytanie - nie spotkałem się z kopią Stomvi.
Jeśli szukasz taniej alternatywy dla Bacha z troszkę łagodniejszym rantem --> ustniki GEWA są fajne.

Także jeśli Bach nie tnie Tobie ust to znaczy, że powinieneś popracować nad kondycją lub jeśli kondycja w miarę jest to nauczyć się mądrze gospodarować siłami podczas koncertu z orkiestrą dętą. Taka konkluzja myśli mi się nasunęła :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 5 gru 2012, 01:01

Damian Ruskowiak pisze: Michał Koniarski ma zupełnie odwrotne odczucia odo mnie - posiada zestaw z wymiennymi rantami i kociołkami - więc kwestia jak widać dyskusyjna i bardzo subiektywna.
Jest tak zapewne dlatego, ponieważ Stomvi ma w swojej ofercie 6 różnych rodzajów rantów różniących się zarówno szerokością jaki i właśnie ostrością brzegu. Zapewne mamy inne ranty... ; Załączam zdjęcie http://www.stomvi.de/article-68-combi-system.html
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 5 gru 2012, 09:06

Wiedziałem, że przyłączysz się do rozmowy :) Zgadzam się z tymi rantami :) Wybór jest faktycznie spory. Także można wybrać swoją konfigurację :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 5 gru 2012, 09:45

Mi chodzi ogólnie o to że na moim megatonie gra mi się b dobrze, ale sądzę że jeżeli znalazł bym ustnik z trochę wygodniejszym rantem to gra była by przyjemniejsza.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

ODPOWIEDZ