Jaki poleciacie tłumik?

Oliwki, tłumiki, stojaki, pulpity, mikrofony, futerały itp.
gryzek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 21 paź 2007, 09:48
Instrument/y: Getzen 300series
Ustnik/i: Bach 7C,3C, Kelly 3C
Lokalizacja: Krobia

Jaki poleciacie tłumik?

Post autor: gryzek » 21 lut 2008, 13:51

Witam jaki byście polecili mi tłumik do cwiczeń? Do 130zł.? A czy waszym zdaniem ten tłumik jest odpowiedni?http://www.music-concept.pl/product_inf ... ts_id/1142

Awatar użytkownika
schutze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 598
Rejestracja: 18 lut 2008, 14:53
Instrument/y: B&S 535 S
Ustnik/i: B&S 7C i Arnolds & Sons 3C
Lokalizacja: Ciechocinek

Post autor: schutze » 21 lut 2008, 14:22

Jak do ćwiczeń, to nie jest Ci potrzebny. A czego oczekujesz od tłumika? Głos itd.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 21 lut 2008, 18:15

do ćwiczeń czyli żeby nie grać za głośno i móc ćwiczyć w domu. dobrze rozumiem?
jesli chodzi o ten tłumik z linka do nie polecam. kupiłem i mi po jakimś pół roku odpadła ta gumka na której on sie trzyma w czarze. jeśli Ci nie przeszkadza że po jakimś czasie będziesz musiał ją doklejać czy ew. dokleić kawałek korka to bierz. jest cichy, nie podnosi dzwięku, nie tłumi powietrza. i w dodatku jest mały i lekki :P
ja osobiście polecam practice mute denis wicka-mam go od wielu lat. korki sie co prawda troche wyrobily ale działa jak trzeba. http://www.musik-produktiv.pl/denis-wic ... mpfer.aspx - coś takiego.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

gryzek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 21 paź 2007, 09:48
Instrument/y: Getzen 300series
Ustnik/i: Bach 7C,3C, Kelly 3C
Lokalizacja: Krobia

Post autor: gryzek » 22 lut 2008, 21:38

Hmm tzn. moze nie całkiem do grania w domu tylko jak gram w kościołach czy mam koncerty to zeby sie rozegrac po cichu a nie na głos. Ale właśnnie ten tłumik pożyczyłem od mojego nauczyciela i jakos dobrze sie gra itd.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 23 lut 2008, 01:09

ano na nim dobrze sie gra. ale gumka może odpaść :P bardzo ciche są silent brassy yamahy ale to niestety większy wydatek. od biedy możesz też sobie sam zrobić tłumik. bierzesz jakąś plastikową butelke, robisz w niej 2 małe dziurki. obklejasz szyjke jakąś taśmą albo czymś żeby sie nie ślizgało w czarze i jest :P koszt: 2 zł za napój+troche taśmy klejącej :P
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 25 lut 2008, 00:49

jeżeli do ćwiczenia, to ja polecam tłumik-worek. trzeba wymierzyć obwód roztrąbu (jak będzie większe nic się nie stanie), zrobić worek z czegoś skóropodobnego z dziurkami. potem w ten worek ładujemy gąbkę. miałem kiedyś coś takiego zrobione na zamówienie, nie pamiętam u kogo. no i z nudów kiedyś rozebrałem. i w worku (licząc od zewnątrz) najpierw było "kółeczko" z tej "skóry" co worek, potem jedna warstwa gąbki, znowu "kółeczko", druga warstwa gąbki. jak się patrzyło z zewnątrz na worek (przez otworki), nie było widać gąbki.

wiem że skuteczne, bo sąsiedzi przestali szyby wybijać :/

przepraszam za trochę chaotyczną wypowiedź.
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

gryzek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 21 paź 2007, 09:48
Instrument/y: Getzen 300series
Ustnik/i: Bach 7C,3C, Kelly 3C
Lokalizacja: Krobia

Post autor: gryzek » 25 lut 2008, 09:22

Fajnie tylko nie chodzi mi o jakis szajs, recznie zrobiony tłumik tylko do kupienia nowy!KPW?

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 25 lut 2008, 14:24

grzeczniej :/ jak juz kilka osob doradzało - practice mute(czy jak to się pisze) denis wicka. Moze byc silent Brass yamahy - ale to juz większy wydatek, chyba ze kupisz sobie sam tłumik bez modułu. Kiedys znalazlem jakąs japonską firmę, ktróra miałą w swojej ofercie taki "futrerał, gdzie wchodziła cała trąbka bez tłoków i były otwory na palce do krąglików. Od tego szły słuchawki, tzn. od takiego modułu wbudowanego w ten "tłumik" nazywało się to practice bag czy jakos tak... :roll:

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 25 lut 2008, 21:04

Gryzek to był właśnie tłumik robiony na zamówienie, żaden szajs! a w graniu domowym sprawdzał sie idealnie (żadnej zmiany barwy), jedynie obciążał roztrąb i trochę ciężej się grało. tłumik na lata.
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

Melon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 1 kwie 2008, 16:45
Instrument/y: Conn 52B
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie

Post autor: Melon » 8 kwie 2008, 10:27

Tłumik STOMVI practice mute jest niezły do ćwiczenia.Sam go używam już dość dlugo i nie odpadła mi gumka hehe. A pozatym jest mały i lekki a to duża zaleta

Awatar użytkownika
ramzi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 1 gru 2007, 20:22
Instrument/y: Brass System Colection
Ustnik/i: VB 1 1/4 C
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: ramzi » 8 kwie 2008, 19:13

Polecam ten sam tłumik co Melon mam też taki bardzo dobrze wycisza i mogę spokojnie ćwiczyc wieczorami

ODPOWIEDZ