Yamaha Silent Brass system

Oliwki, tłumiki, stojaki, pulpity, mikrofony, futerały itp.
AFSXYZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 5 cze 2009, 10:37
Instrument/y: trąbka Yamaha YTR2320E
Ustnik/i: vb. 7d i vb.1,1/2C megatone
Lokalizacja: Warszawa

Yamaha Silent Brass system

Post autor: AFSXYZ » 5 cze 2009, 10:45

Witam,
Czy używał ktoś tego? -
http://www.yamaha.com/yamahavgn/CDA/Con ... TID=551151
Postanowiłem wrócić do trąbki, ale niedługo (mieszkam teraz w bloku) sąsiedzi mnie zlinczują i zastanawiam sie nad kupnem tego ustrojstwa... pytanie czy warto?
Pozdrawiam,
A.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 5 cze 2009, 11:23

Ludzie to mają i polecają, Ja jednak wolę kupić jakiś zwykły tłumik do ćwiczenia bez tej elektroniki. Ta yamaha blokuje dość mocno powietrze, czuć duży opór podczas grania. Lepiej moim zdaniem zainwestować 150zł w jakiś tłumik stomvi czy denis wick niż wydawać kupę kasy na tą yamahę.

Przejrzyj forum, w tym dziale jest chyba z 10 tematów o różnych tłumikach.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 5 cze 2009, 15:53

Miałem to i było fajne, ale nie warte swojej ceny jeżeli ma służyć tylko do ćwiczenia.
Sytuacja zmienia się w momencie gdy chcesz częściej podłączać do tego podkład, wtedy jest OK.
Teraz używam tłumika Denis Wick i jestem bardzo zadowolony a cena zakupu 3krotnie niższa
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
Tomasz Gluska
Ekspert
Ekspert
Posty: 42
Rejestracja: 4 lip 2008, 15:32
Instrument/y: Yamaha 9335CHS/Selmer/Bach 239G CL
Ustnik/i: Pickett Brass, Bach Mt Vernon NY
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Tomasz Gluska » 5 cze 2009, 18:12

Witam. Do ćwiczenia osobiście polecam tłumik firmy Trumcor model Lyric Stealth. Może nie wytłumia tak jak Yamaha lecz wystarczy spokojnie a komprejsa powietrza jest dużo mniejsza. Ćwiczę na nim w domu, w hotelach lub na wyjeździe i jeszcze skarg nie było ;-) Jeżeli chodzi o Yamaha Silent Brass sprawa fajna lecz droga. Minus oprócz ceny to dość mocna kompresja i lekkie zniekształcanie dźwięku. Jeżeli jednak jesteś zdecydowany to spróbuj sprowadzić z USA ------> https://www.prowinds.com/merchantmanage ... ts_id=1637 Cena nawet jak doliczysz ewentualny VAT i cło będzie niższa niz w Polsce.
Pozdrawiam.

AFSXYZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 5 cze 2009, 10:37
Instrument/y: trąbka Yamaha YTR2320E
Ustnik/i: vb. 7d i vb.1,1/2C megatone
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AFSXYZ » 5 cze 2009, 21:44

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. No tłumik w moim przypadku jest niestety za głośny... nie mieszkam sam :) , a kompresja dobrze mi zrobi bo jestem po dłuuuugiej przerwie. Widze ze opinie o SB są w miare pozytywne wiec sie chyba zdecyduje, jesli mi sie odwidzi zawsze mogę toto sprzedać. Oczywiscie nie zamierzałem kupować w Polsce - ceny w stanach są nieporównywalne. Swoja droga polecono mi www.mouthpieceexpress.com :) Nawet po doliczeniu 7% vatu cena wychodzi całkiem miła (Poza tym kupiłem u nich jeszcze ustnik... cudowna sprawa ech ... pamietam jak sprowadzałem trąbke i uistnik z niemiec.

Awatar użytkownika
waglik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: 10 lis 2007, 20:54
Instrument/y: CONN 20B U.S.A.
Ustnik/i: 5C
Lokalizacja: Tarnów, Dabrowa Tarn

Post autor: waglik » 5 cze 2009, 22:27

Za pare groszy za granicą można kupić dobry sprzęt (nie tylko instrumenty muzyczne) ja mam auto sprowadzone z Włoch i koleś za nie zapłacił ok. 3,5 tys euro opłacało się bo to Diesel z 99r VW Polo i jestem bardzo zadowolony.
1% talentu 9% szczęścia 90% pracy- przepis na dobrego muzyka.
--->oto ja http://www.youtube.com/watch?v=byNY7jQdFhI

Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Administrator
Posty: 1370
Rejestracja: 16 cze 2006, 19:52
Instrument/y: B&S 3137
Ustnik/i: Marcinkiewicz E17, JK 3C
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Kamil » 5 cze 2009, 23:28

AFSXYZ pisze:kompresja dobrze mi zrobi bo jestem po dłuuuugiej przerwie
Katastrofalne stwierdzenie. :( Skoro jesteś po przerwie to najpierw naucz się grać normalnie i swobodnie, żeby potem choć trochę kontrolować szkody jakie będzie Ci wyrządzać ta kompresja...
„Life is something like a trumpet. If you don't put anything in, you won't get anything out.”

Doula - Holistyczne Wsparcie Okołoporodowe

AFSXYZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 5 cze 2009, 10:37
Instrument/y: trąbka Yamaha YTR2320E
Ustnik/i: vb. 7d i vb.1,1/2C megatone
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AFSXYZ » 5 cze 2009, 23:37

Kamil pisze:
AFSXYZ pisze:kompresja dobrze mi zrobi bo jestem po dłuuuugiej przerwie
Katastrofalne stwierdzenie. :( Skoro jesteś po przerwie to najpierw naucz się grać normalnie i swobodnie, żeby potem choć trochę kontrolować szkody jakie będzie Ci wyrządzać ta kompresja...
No mam nadzieje, że to nie jest aż taka kompresja ? :shock: hm a gram chyba w miarę normalnie... no może mi tremolo nie wychodzi za specjalnie, ale już taki wlazł kotek brzmi jako tako ]:->

[ Dodano: 2009-06-20, 16:59 ]
kupiłem w końcu jednak ten SilentBrassSystem i jestem bardzo zadowolony. Kompresja jest powiedziałbym niewielka ( w zasadzie podobna - no mooże ciut większa - występuje ze zwykłym tłumikiem do ćwiczeń, a jednak frajda z grania moim zdaniem nieporównywalna, co więcej bardzo precyzyjnie słychać artykulacje i różne błędy (moze trochę na wyrost), ale mi to bardzo pomaga. No i opcja z podłączeniem podkładu - super sprawa. Jeśli kogos nachodzi ochota na granie np. o 3 w nocy i nie chce zostać zlinczowany to musi to kupić ;] Reasumując jeśli o mnie chodzi to gorąco polecam ... kt wie gdybym miał cos takiego 7 lat temu może nie poszedłbym na prawo ;P . Aha - ściągnąłem z usa wraz innymi zabawkami z mouthpieceexpress.com, które tez moge polecić.
Pozdrawiam,
A.

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 29 cze 2009, 22:09

Jak dla mnie Yamaha Silent Brass System ma tylko jedno pożyteczne zastosowanie: używam go tylko wtedy gdy nie mam się za bardzo gdzie rozegrać przed koncertem (albo jakimkolwiek publicznym graniem).
Ćwiczenie na Silent Brass`ie to jakaś pomyłka! też tak kiedyś uważałem i jechałem ostro na nim. Po czasie nie mogłem w ogóle opanować dźwięku (jak grałem bez tłumika).

Awatar użytkownika
buffot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 29 lip 2006, 14:03
Instrument/y: Yamaha YTR-4335 G
Ustnik/i: Vincent Bach Megatone 1 1/2 C
Lokalizacja: Braniewo/Gdańsk

Post autor: buffot » 3 gru 2009, 19:11

AFSXYZ pisze:Oczywiscie nie zamierzałem kupować w Polsce - ceny w stanach są nieporównywalne. Swoja droga polecono mi www.mouthpieceexpress.com :) Nawet po doliczeniu 7% vatu.
Witam po długim czasie przerwy wracam do nauki gry na trąbce. Mam zamiar skorzystać z usług cytowanego sklepu bo cena Silencera jest bardzo konkurencyjna w stosunku do ofert na rodzimym rynku. Nic chyba nie zmieniło się z tym 7% vatem? Mam tylko pytanko jak to jest z cłem? Dostaje się jakiś druk przy odbiorze i trzeba opłacić? Jeżeli tak to czy wymaga to jakiś specjalnych zabiegów, czy tylko przelew pod wskazane konto?
Zamawiałem kiedyś buty z USA ale chyba jakoś z cłem mi się upiekło :) .

Jerzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 22 lip 2009, 12:58
Instrument/y: Weltklang R 588, Holton Collegiates
Ustnik/i: Schillke 15A4a
Lokalizacja: Wojnicz,

Post autor: Jerzy » 14 gru 2009, 12:03

Mam też 'silent brass", kupiłem u Jarmuły. Ale opór powietrza wyraźnie większy niż bez. Być może więc rady devil_inside są warte wzięcia pod uwagę.

Awatar użytkownika
buffot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 29 lip 2006, 14:03
Instrument/y: Yamaha YTR-4335 G
Ustnik/i: Vincent Bach Megatone 1 1/2 C
Lokalizacja: Braniewo/Gdańsk

Post autor: buffot » 3 sty 2010, 17:04

Stwierdziłem, że jednak trochę przerost formy nad treścią ten wyrób Yamahy. Ekspolatacja wiąże się z nieustanną wymianą baterii. Zakupiłem w końcu Stomvi Practice Mute i jestem bardzo zadowolony. Mnóstwo kasy zaoszczędzone. Osobiście nie testowałem tej elektroniki ale sądzę, że może przekłamywać brzmienie. W początkowej fazie nauki nie ma co się oszukiwać bo do niczego dobrego to nie prowadzi.

Awatar użytkownika
xXPITBULLXx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 521
Rejestracja: 27 gru 2009, 21:36
Instrument/y: Bach Stradivarius New York; Bach TR 305 SBP
Ustnik/i: Gold Vincent Bach CORP 2 1/2C MT VERNON NY
Lokalizacja: woj.Lubelskie/UKF
Kontakt:

Post autor: xXPITBULLXx » 3 sty 2010, 17:10

Racja tłumnik najlepszy.... To ustrojstwo to badziewie..... Tłumnik markowy i grasz cichutko.. :trumpet:
:)

Zwycięzca konkursu Mottywator

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 3 sty 2010, 18:14

też sądzę ze szkoda kasy na tyle elektroniki, a na pewno tam jest pełno przeróżnych funkcji, a korzystałbyś tylko z paru ;p :)
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 3 sty 2010, 20:45

Nie bawiliście się tym, nie ma co gdybać. Może tłumik nie jest stworzony do ciągłego używania, ale w niektórych sytuacjach ratuje. Poza tym sam moduł można fajnie wykorzystać przy zabawie na scenie czy nagrywaniu. Jeśli chodzi o starszy model, w którym była masa ustawień, naprawde można było robić z brzmieniem cuda, podłączając do niego mikrofon w miejsce tłumika. Także słowa "badziewie" możecie zachować dla siebie. Zabawa jest z tym naprawde fajna.

pjendzin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:54
Instrument/y: YTR 4335
Ustnik/i:
Lokalizacja: Jasło

Post autor: pjendzin » 19 sty 2010, 20:03

Zgadzam się z kolegą u góry. Mam taki sprzęt, mieszkam w bloku w dzień gram bez niego, ale gdy jest cisza nocna to go podłączam. Nie polecam ciągle z nim grać, odczuwa się dużą różnicę ciśnień w dmuchaniu w trąbkę bez/z tłumikiem.

prezio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 10 wrz 2008, 00:07
Instrument/y: Schagerl 420GBS
Ustnik/i: Bach 3C i Schagerl 3C
Lokalizacja: Kujawy

Post autor: prezio » 7 lut 2010, 13:08


Waldip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 27 sie 2009, 19:54
Instrument/y: Holton T602
Ustnik/i: Blessing 3C
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Waldip » 17 lut 2010, 00:41

Polecam Stomvi Practice Mute:
http://www.music-concept.pl/product_inf ... ts_id/1142
Mam nawet taki na pozbyciu, użyłem go może 2,3 razy...W sumie mnie jest niepotrzebny.
"Najpierw musisz usłyszeć, potem zagrać..."
Zespół weselny małopolskie

ODPOWIEDZ