Tłumik do ćwiczeń

Oliwki, tłumiki, stojaki, pulpity, mikrofony, futerały itp.
Awatar użytkownika
Snappy_Sindler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2012, 21:52
Instrument/y: Chester
Ustnik/i: Wincent Bach Corp 3c
Lokalizacja: Skierniewice

Tłumik do ćwiczeń

Post autor: Snappy_Sindler » 26 wrz 2012, 19:03

Witam,

W wielu tematach piszę, żeby na tłumiku nie ćwiczyć tylko używać go do gry a nie ćwiczeń. Wiem, że być może moja naiwność lub zbyt duże zaufanie do ludzi skusiło mnie do napisania tego tematu, ponieważ znalazłem tłumik, w którego opisie piszę, że jest idealny do ćwiczeń. Wysyła link do niego: http://allegro.pl/tlumik-do-trabki-deni ... 84208.html
Jeśli naprawdę by istniał taki tłumik, na którym nauka będzie przebiegała poprawnie byłbym bardzo zadowolony,. więc piszcie co o tym sądzicie.

Z góry dzięki za odpowiedzi :mrgreen:
I miłego trąbienia :trumpet:
Nie zastanawiam się skąd wziąć czas. Tylko jak go wykorzystać.

Awatar użytkownika
deore25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2010, 20:11
Instrument/y: Yamaha YTR 2335, Harrelson Summit Jazz
Ustnik/i: Yamaha 11B4, CKB 3C, Monette B3
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: deore25 » 26 wrz 2012, 21:47

Tak naprawdę tłumik nie zmienia dźwięku gdy ćwiczysz na nim, wiec w sumie bez znaczenia jaki sobie kupisz. Choć zawsze warto mieć jakiś tłumik bo może się przydać w różnych sytuacjach

ktototaki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 11 lip 2012, 20:51
Instrument/y: Yamaha 634
Ustnik/i: Yamaha 13D4, Yamaha 13B4
Lokalizacja: Polska

Post autor: ktototaki » 4 lis 2012, 23:03

Mam ten tłumik tak od prawie 2 lat. Fajna sprawa. Spotkałem się z opiniami, że zawsze tłumik może nieco wypaczać nasze granie. Ale jak np mieszkasz w bloku, wieżowcu, akademiku etc i dajmy na to późno wracasz ze szkoły czy roboty albo masz upierdliwych sąsiadów, to co zrobić? Jak musze to zarzucam wicka i jazda, lepiej tak niż w ogóle moim zdaniem.

Sam tłumik jak dla mnie spoko. Wycisza dźwięk tak że my go słyszymy i ewentualnie osoba pare metrów obok nas,ale stłumiony, nie "kłujący" w ucho ;) Do tego nie przytyka instrumentu jakoś bardzo. W sensie nie gra sie ciężej. Pewnie mała różnica jest, ale szczerze powiedziawszy grałem na silent brassie yamahy i przytykało, na wicku nie czuje efektu. Także na plus dla denisa :)
Jedyna uwaga to jeśli zakupisz, sprawdź dokładnie czy siedzi w czarze jak powinien. U mnie np jest elegancko i nie wypada, ale np kolegom z yamahami 4 czy 8 nie trzymał sie zbyt pewnie. Wtedy musisz jakieś patenty robić, chyba że lubisz mieć powypadkowe wgnioty na tłumiku ;)

namikaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2012, 13:38
Instrument/y: brak
Ustnik/i:
Lokalizacja: Łódź

Post autor: namikaa » 6 gru 2012, 13:44

Hej.
Mam dylemat i szukam pomocy. Sama nie gram, ale chcę sprawić chłopakowi prezent na gwiazdkę i kupić mu tłumik taki do ćwiczeń, żeby nie było prawie w ogóle słychać jak gra, żeby sąsiedzi się nie czepiali.
Znalazłam na stronkach kilka propozycji ale muszę się kogoś poradzić, a jego przecież nie mogę.
Więc co sądzicie o http://www.music-concept.pl/T%C5%82umik ... ,lang.html , http://www.brasspoint.eu/mod_catalog3/show/1202.html lub tłumiku sshmute? Który byłby lepszy? (ten ostatni najmniej wchodzi w grę bo z kaską średnio).
Mam nadzieję, że jakoś w miarę szybko mi pomożecie bo święta tuż tuż :)

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 6 gru 2012, 14:16

namikaa, tłumik STOMVI jest bardzo dobry - sam go posiadam.
Nie mniej ostatnio kupiłem dla ucznia, który mieszka w kamienicy i nie może głośno trąbić ten tłumik:
http://www.protline.grandhost.pl/produc ... cts_id=658
Sprawdza się doskonale i za mocno budżetu nie zabiera :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

namikaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2012, 13:38
Instrument/y: brak
Ustnik/i:
Lokalizacja: Łódź

Post autor: namikaa » 6 gru 2012, 14:34

Duża jest różnica w głośności dźwięku pomiędzy tłumikiem DENIS WICK DW 5571 a STOMVI? Bo naprawdę zależałoby mi jakby dzięki niemu grał jak najciszej :) Nie to, że ja nie lubię, ale sąsiedzi nie są za mili...

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 6 gru 2012, 14:36

Nie potrafię podać skali odniesienia - tłumik practice wycisza jednak troszkę bardziej. Nie mniej gdy porównywałem tłumiki większej różnicy w głośności nie wysłyszałem. W mieszkaniu powinien się sprawdzić - uczniowi dał oczekiwany skutek.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

namikaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 6 gru 2012, 13:38
Instrument/y: brak
Ustnik/i:
Lokalizacja: Łódź

Post autor: namikaa » 7 gru 2012, 18:34

Jeszcze jedno pytanie. Bo znalazłam taki podobny do tego stomvi mianowicie bacha i jak bym kupiła ze stanów to by mnie to taniej wyszło. Tylko, że tam jest napisane "Practice Mute for Trumpet / Cornet" to do trąbki B będzie ok?

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 9 gru 2012, 11:58

jak pisze "for trumpet" to będzie do trąbki :) oczywiście do kornetu też będzie pasowało.
"w życiu piękne są tylko chwile..."

ODPOWIEDZ