Nagrywanie trąbki

Oliwki, tłumiki, stojaki, pulpity, mikrofony, futerały itp.
Trąbkowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 21 sie 2013, 18:25
Instrument/y: michael tr230
Ustnik/i:
Lokalizacja: dolnośląskie

Nagrywanie trąbki

Post autor: Trąbkowiec » 4 wrz 2014, 15:07

Jak można tanim kosztem nagrać trąbkę? Mam małą kamerkę i próbowałem nią się nagrywać, ale ma chyba jakiś kijowy mikrofon i brzmi to strasznie- myślicie że zakup do niej jakiegoś taniego mikrofonu za 20 zł, których pełno na allegro, coś zmieni, czy raczej wyjdzie na to samo? Miał ktoś do czynienia z tego typu tanim sprzętem?

Awatar użytkownika
mutucar89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2010, 20:26
Instrument/y: getzen 300
Ustnik/i: Yamaha 16C4-GP
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mutucar89 » 4 wrz 2014, 19:48

Niestety takie metody nie zdają rezultatu na tyle aby być zadowolonym z efektu. Żaden mikrofon do 50 zł nie zapewni odpowiedniej jakości

Najprostszy sposób nagrywania to mikrofon dynamiczny - przejściówka na minijack i złącze mikrofonowe do komputera.
Nagrać, nagrasz - reszta to odpowiednie oprogramowanie i obróbka dźwięku co już wymaga trochę wprawy.

http://w659.wrzuta.pl/audio/0fCMv1eFV8g/albinoni_adagio przykładowe nagranie

Tutaj masz moje dość stare już nagranie, jak dobrze się pokombinuje to efekt jest nawet całkiem całkiem. Zależy czemu ma ci to służyć - jak jednorazowo to powinieneś kogoś poprosić kto dysponuje odpowiednim sprzętem i wiedzą.

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 14 wrz 2014, 21:32

http://andrzej199017.wrzuta.pl/audio/3f ... Q/krol_lew
Ja nagrywam mikrofonem od słuchawek tracker za 50 zł. Oto moja próbka którą dzisiaj nagrałem. Co o tym myślicie?
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
Piotr Mazurek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 11 cze 2014, 10:17
Instrument/y: 1969 Conn Director
Ustnik/i: Vincent Bach 3C
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotr Mazurek » 17 wrz 2014, 13:06

Przyzwoite nagranie instrumentu dętego w takich partyzanckich warunkach z mikrofonem za 20 zł jest możliwe ale baaardzo trudne. Osobiście proponował bym poszukać kolegi albo koleżanki ktorzy interesują się obróbką dźwięku.
Żeby to zrobić samemu na akceptowalnym (i przewidywalnym :D ) poziomie trzeba ze 200 zainwestować
Audacity bądź Reapera (http://www.reaper.fm/) - który jest już porządnym prawdziwym trackerem można mieć za darmo (legalnie :D) , w sieci jest mnóstwo wtyczek (interesuje Cię głównie kompresor, korektor i pogłos). Kupujesz za 100 najtańszą kartę audio na usb (Behringher czy maya) plus mikrofon dynamiczny (najtańsze też za 100) i jedziesz. :) Masz wtedy względną (jakąkolwiek) kontrolę nad tym nagraniem. No ale jak nie chcesz wydawać kasy to znajdź kogoś kto zajmuje się home recordingiem. Na pewno chętnie Cię nagra za przysłowiowe piwko :) A osób ktore się tym jarają z tego co wiem trochę jest.

Awatar użytkownika
davetrumpeter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 22 sty 2014, 18:20
Instrument/y: Huttl
Ustnik/i: Schilke HW 15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: davetrumpeter » 17 wrz 2014, 15:34

Kolega podsunął mi kiedyś wydawałoby się dziwny sposób. Powiedział, że całkiem dobrze nagrywa wbudowany mikrofon do laptopa. Posłuchałem rady i SZOK. Oczywiście do tego REVERB - to jest konieczność. Nie cierpię takich "suchych" nagrań. Dzięki temu udaje mi sie uzyskać nagrania w stylu tego(zerowym kosztem) :)

https://soundcloud.com/david-paluch/my-way-dave

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 23 wrz 2014, 00:11

Bardzo ładnie zagrane :)
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

ODPOWIEDZ