Wyciory (?)

Oliwki, tłumiki, stojaki, pulpity, mikrofony, futerały itp.
martinizdr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2009, 13:57
Instrument/y: C.G.Conn Vintage One
Ustnik/i: denis wick 4X (Heavytop)
Lokalizacja: piekary śląskie

Wyciory (?)

Post autor: martinizdr » 10 cze 2018, 20:50

Cześć,
zepsułem ostatnio wycior (odpadły szczoteczki już z obu stron), ale miałem go od dawna i nie wiem jakiej był produkcji. Możliwe, że to Yamaha lub bardzo podobny (metalowa spirala w gumowej izolacji), ale miał kilka wad, m.in. był dość sztywny.
Szukam nowego i nie wiem jaki wybrać. Chciałbym, żeby był przede wszystkim bezpieczny dla rury, dość trwały, najlepiej na tyle elastyczny (giętki), żeby dał radę przejść również przez (wyciągnięte) małe krągliki (choć nie wiem czy takie są).
Myślę również o szczoteczkach lub tych kuleczkach z pomarańczowej gąbki do czyszczenie tulei tłoków, "zakamarków", itp.
Może być zestaw, chociaż poza spitball'ami, zawartych w nich smarów raczej na pewno nie użyję (ew. komuś podaruję ;) ).
Ma to być zakup "na lata", więc cena raczej nie będzie kryterium wyboru (oczywiście w granicach rozsądku :) ).
Czy mogę Was prosić o polecenie jakichś tego typu gadżetów oraz opinię, również o tych, których lepiej nie kupować?
Z góry dziękuję :)
Pozdrawiam.
:mrgreen:
-mz-
)-=iii=-

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Re: Wyciory (?)

Post autor: eliasztp » 11 cze 2018, 18:04

Ja miałem kiedyś wycior Yamahy i wydaje mi się, że jest on najlepszy. Mam zestaw z gąbkami, fajny jest, ale wydaje mi się, że z trwałością może z nim być nie najlepiej, do tego długi wycior jest trochę za miękki przez co jest problem, żeby przecisnąć go od czary do pierwszego tłoka. Mam też wycior firmy Arnold&Song. Bardzo solidny i z pewnością lata wytrzyma, ale ma za grube szczotki i z kolei klinuje mi się w tym samym miejscu (planuję je trochę skrócić, powinno pomóc) Dlatego właśnie najlepiej wspominam Yamahę.

martinizdr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 13 sie 2009, 13:57
Instrument/y: C.G.Conn Vintage One
Ustnik/i: denis wick 4X (Heavytop)
Lokalizacja: piekary śląskie

Re: Wyciory (?)

Post autor: martinizdr » 14 cze 2018, 22:08

Dzięki.
:mrgreen:
-mz-
)-=iii=-

ODPOWIEDZ