Orkiestra Politechniki Opolskiej

Prezentacje naszych zespołów.
Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Orkiestra Politechniki Opolskiej

Post autor: Immortal4ever » 29 sie 2008, 13:22

Orkiestra Politechniki Opolskiej

Data założenia : 2006

Krótka historia :
Pomysłodawcą projektu i twórcą orkiestry jest Przemysław Ślusarczyk kompozytor, dyrygent, manager kultury, od lutego br. pracownik Działu Promocji Politechniki Opolskiej. Pomysł na stworzenie takiego zespołu zrodził się w pierwszych dniach stycznia 2006 roku. Bezpośrednim impulsem do działania był występ Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu; prowadzonej także przez dyrygenta, podczas uroczystego rozdania dyplomów na Wydziale Elektroniki, Automatyki i Informatyki na zaproszenie jego Dziekana.

Pierwsze przygotowania rozpoczęły się pod koniec stycznia 2006 roku. Po przedstawieniu Jego Magnificencji projektu, planu rozwoju ogłoszono oficjalny nabór do orkiestry, wkrótce rozpoczęto regularne próby. Grupa studentów Politechniki Opolskiej wzmocniona o Orkiestrę Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu zaprezentowała licznie przybyłej publiczności ponad godzinny koncert 4 maja 2006 roku podczas Święta Politechniki Opolskiej, który odbył się w II Kampusie przy ulicy Prószkowskiej. Ten występ można uznać za debiut zespołu.

Orkiestra działa na prawach koła studenckiego Politechniki Opolskiej. Stale współpracuje z Orkiestrą Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. Siedzibą zespołu jest pokój K-7 w podziemiu Klubu "Graffiti" a miejscem prób jest hall Klubu Graffiti przy ul. Mikołajczyka 2.

Zespół w październiku 2007 roku gościł w Trójmieście na zaproszenie Rektora Akademii Morskiej w Gdyni koncertując wielokrotnie z dużym powodzeniem. W kwietniu 2008 zespół zagrał w największym Klubie "Studio" na koncercie " siódmych Urodzinach" Orkiestry Reprezentacyjnej AGH w Krakowie na zaproszenie orkiestry i władz uczelni.

Instytucja, przy której działa orkiestra : Politechnika Opolska

Dyrygent : Przemysław Ślusarczyk

Skład : 58 osób na dzień 29.08.2008

Repertuar : muzyka rozrywkowa, muzyka filmowa, aranżacje muzyki pop, improwizacja, jazz, muzyka marszowa, inne formy, kompozycje autorskie.

Płyty : Politechnika Opolska (2007) płyta promująca uczelnię.

Strona www : www.opo.art.pl

Inne informacje : orkiestrą partnerską jest Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu (www.odzse.art.pl) tworząca wraz z Orkiestrą Politechniki Opolskiej duży skład dęty.


Autorzy: Przemysław Ślusarczyk i Marcin Pawlak


P.S
Zamieszczam link do galerii: http://www.trumpetart.pl/album_cat.htm?cat_id=17
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2008, 22:14 przez Immortal4ever, łącznie zmieniany 1 raz.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

klopus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2008, 18:08
Instrument/y: Yamaha
Ustnik/i: Yamaha 7c
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klopus » 2 wrz 2008, 21:17

moglibyście przesłac mi pare utworów??????????

Robertmiszcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:42
Instrument/y: Yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: Gdzieś

Post autor: Robertmiszcz » 6 wrz 2008, 11:54

czemu tylko politechnika opolska ma orkiestre a inne politechniki nie??

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 6 wrz 2008, 14:32

Wszystko zależy od inicjatywy studentów i od władz uczelni. Po prostu zawiał u nas pomyślny wiatr i się udało. Funkcjonujemy i się stale rozwijamy. A co do uczelni technicznych to orkiestrę (mającą dużo większe osiągnięcia i staż niż nasza...ale to kwestia czasu :P ) ma Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

ODPOWIEDZ