Camerata Modus

Prezentacje naszych zespołów.
Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Camerata Modus

Post autor: Miles_Fan » 13 sty 2010, 00:39

Ensemble powstał w 2005 r., z inicjatywy Janusza Śliwczaka, który jest jego kierownikiem muzycznym. Muzycy poznali się grając razem w zespole „Kalejdoskop Band”, wcześniej mając bogate doświadczenia artystyczne, zdobywane w innych zespołach i orkiestrach zawodowych. Wszyscy są multiinstrumentalistami, poruszającymi się swobodnie w różnorodnych gatunkach muzycznych.

„Camerata Modus” w swoim repertuarze posiada głównie utwory pochodzące z XVI-XIX w. (M. Gomółka, G. Gorczycki L. van Beethoven, A. Corelli, J. B. Lully, W. A. Mozart), zarówno religijne jak i świeckie, wykonywane instrumentalnie oraz wokalno-instrumentalnie. Wszystkie utwory opracowuje Janusz Śliwczak, wyszukując dzieła często nieznane (Messa in G Reimanna). Niewielki i nieczęsto spotykany, praktycznie solowy skład zespołu nadaje mu charakterystyczne brzmienie, dobrze dopasowane do wykonywanego programu.

Skład zespołu:
Janusz Śliwczak (trąbka Es)
Franciszek Kmieć (obój, rożek angielski)
Wiktor Szablewski (trąbka B)
Grzegorz Żukowski (puzon)
Łucjan Sokołowski (śpiew)
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, 01:00 przez Miles_Fan, łącznie zmieniany 1 raz.
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 3 maja 2011, 00:58

Obecny skład zespołu:
Janusz Śliwczak (trąbka B, puzon)
Franciszek Kmieć (obój, rożek angielski)
Wiktor Szablewski (trąbka B)

poszukujemy trębacza!
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

ODPOWIEDZ