Cło - import z USA

Film, internet, sport, polityka i wszelkie inne sprawy...
Awatar użytkownika
yogi901
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: 13 sty 2007, 15:46
Instrument/y: Van Laar BR1,Selmer ConceptTT, Fl Yamaha6310Z
Ustnik/i: Monette B2S3, GR Pic 65 P-M
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Cło - import z USA

Post autor: yogi901 » 28 gru 2009, 09:39

Witam
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprowadzenie trąbki z USA np. na ebay'u? Jak klasuje się tutaj cło i inne opłaty?

Gdybyście coś wiedzieli na ten temat byłbym bardzo wdzięczny o odrobinkę informacji. :P
Yeeeessss!!! We like it!
simply... trumpet ... :D

Waldip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 27 sie 2009, 19:54
Instrument/y: Holton T602
Ustnik/i: Blessing 3C
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Waldip » 28 gru 2009, 10:36

Teoretycznie do opłacenia jest (po przybyciu do Polski) podatek VAT (22%) i cło (na instrumenty muzyczne chyba 3-4 %).Obydwa podatki liczone są od sumy - cena instrumentu + koszty transportu.
W praktyce (jeżeli wysyłany przedmiot nie ma zbyt wielkich gabarytów i jeżeli wysłany jest jako podarunek - "gift") takie przedmioty przychodzą w większości bez żadnych opłat...
Chyba że zwrócą uwagę celników lub po prostu będziesz miał pecha. ;)
"Najpierw musisz usłyszeć, potem zagrać..."
Zespół weselny małopolskie

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 28 gru 2009, 14:49

Ładujesz w paczkę i wysyłasz :] Dostałem już nie jedną paczkę z Kanady z rzeczami różnej wartości i nigdy nie przyszło mi do zapłacenia za żadny podatek. :]

Sensey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 15 lis 2009, 19:52
Instrument/y: Yamaha YTR-4335G
Ustnik/i: yamaha 11B4, 11C4, weinberger
Lokalizacja: Wiesz, że mnie masz

Post autor: Sensey » 28 gru 2009, 14:58

Eliasztp, ale ty dostawałeś od kogoś ze znajomych?, a on chyba chce kupić ją w jakimś sklepie. Więc nie wiadomo jak oni się na to zapatrują...
Gdzieś na stronie, z której chcesz zakupić ów instrument, nie ma informacji na temat wysyłki do europy?
Ja jedynie przywoziłem instrument (akordeon) z czech i cło wtedy wyniosło mnie coś około 5%.
Dlatego, tak mi się wydaje, najlepiej dowiedzieć się ze strony urzędu straży granicznej, bądź do nich poprostu zadzwonić.

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 28 gru 2009, 15:21

Tak, dostawałem od osób prywatnych i myślę, że ze sklepem też dałoby się dogadac

Awatar użytkownika
buffot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 29 lip 2006, 14:03
Instrument/y: Yamaha YTR-4335 G
Ustnik/i: Vincent Bach Megatone 1 1/2 C
Lokalizacja: Braniewo/Gdańsk

Post autor: buffot » 3 sty 2010, 21:56

Z tym sprowadzaniem nówek trąbek z USA po doliczeniu kosztów wysyłki i wszystkich opłat (zgodnie z prawem). Jest to mało opłacalne a wręcz w Polsce idzie kupić taniej (na obecny kurs dolara). Chyba, że jakaś okazja i używana. Sklep jest zobowiązany prawnie nakleić chyba fakturę albo jakiś paragon. Nie mają w obowiązku zatajania wartości. Podejrzewam, że trochę ryzykują.Przy tanich trąbkach duży koszt stanowi wysyłka. Zależy czy z futerałem, waga futerału. Myślę, że ok 50 USD. Przy drogich jest pytanie czy warto ryzykować. Jeżeli okaże się, że coś z instrumentem nie tak to mamy problem. Upatrzyłem, przed zakupem swojej, trąbkę w Kanadzie Yamahe-4335g (używaną). Cena bardzo atrakcyjna ale jak mi podali koszty wysyłki (bardzo drogie), plus cło i VAT. Wyszło, że taniej kupię nową w Polsce i bez jakichkolwiek problemów z urzędami.
Nie żebym zniechęcał ale trzeba dobrze przekalkulować czy gra warta świeczki. Kolejna sprawa to dobrze sprawdzić jak z płatnością. Przekaz jest bardzo drogi. Paypala w większości przypadków akceptują ale też musi być zweryfikowany chyba.
Najpierw chyba lepiej obadać całą procedurę na czymś tanim. Chyba, że ktoś lubi od razu na głęboką wodę:).
Z ebaya na terenie UE nie ma cła więc ten koszt odpada. Wysyłka na pewno szybsza .

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 3 sty 2010, 23:01

Jak sprowadzać to najlepiej z UE ale należy uważać na kurs Euro (zmienia sie strasznie). Cło odpada, VAT... Tylko różnica pomiędzy danym krajem a Polską więc szoku nie ma, kwestia kilku złotych. Jak kupujesz od osoby prywatnej to kwestia VAT-u znika bezpowrotnie.

Ze stanów zjednoczonych opłaca się ściągać instrumenty stare, "poturbowane", które na ebayu chodzą po kilka dolarów. Wtedy najdroższa jest przesyłka. Korzystają z tego niektórzy sprzedawcy mający własny zakład remontowy.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Tomek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:39
Instrument/y: Yamaha 8345G
Ustnik/i: bach 1C
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Tomek » 7 lut 2010, 19:49

Wiatm!
Jakiś czas temu nosiłem sie z zamiarem kupna nowego instrumentu. Wpadłem na pomysł kupna trąbki w USA. Najpierw chciałem kupić przez ebay, ale troche sie bałem tych wszystkich podatków, ceł i transportu niewiadomo w jakich warunkach. Dowiedziałem się jakoś przypadkiem, że moja koleżanka pojechała na wakacje do rodziny do USA. Dogadałem sie z nią,kupiła mi trabkę taką jaką chciałem i przywiozła ze sobą jako własny instrument. Nie zapłaciła ani grosza za cło, czy tam podatki. Bałem sie troche bo kupowałem instrument w ciemno, bez możliwości zagrania na nim. Gdyby mi sie nie spodobał, to zawsze można byłoby go sprzedać. Na szczeście okazał sie bardzo dobry. Może spróbuj pójść za moim przykładem... Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 7 lut 2010, 22:54

ale do tego trzeba mieć kogoś, kto mieszka w USA i co jakiś czas przyjeżdża...

pomysł bardzo dobry.
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 7 lut 2010, 22:55

Albo kogoś kto tam jeździ co jakiś czas. Co nie zmienia problem że ciężko na taką osobę trafić.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 8 lut 2010, 17:12

to wszystko sie sprawdza jak jestesmy zadowoleni z zakupionego instrumentu, gorzej jak jest cos nie tak, wtedy zaczyna sie raczej niepotrzebny stres, kupujac na miejscu zawsze mozna instrument wytestowac, ewentualnie oddac, kupowanie za oceanem to zawsze ryzyko, co nie zmienia faktu ze jak wszystko sie uda to mozna sporo zaoszczedzic...
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 8 kwie 2010, 11:34

Można też tak:

TUTAJ
Pozdrawiam - Grzegorz

easyrider13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2010, 17:04
Instrument/y: Roy Benson TR-20
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: easyrider13 » 20 maja 2010, 17:29

Przy formalnym zakupie w sklepie nie da się ominąć podatku.

Awatar użytkownika
bene
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2006, 11:30
Instrument/y: B&S II 3143S, B&S 3137S, Access Virus
Ustnik/i: Stork Custom Vacchiano 2C+25C PUMPED, Laskey
Lokalizacja: toruń

Post autor: bene » 20 maja 2010, 19:38

easyrider13 pisze:Przy formalnym zakupie w sklepie nie da się ominąć podatku.
Da się!!! A to raczej nie my omijamy tylko sami celnicy omijają.

Ps a właściwie to raczej jak myślę nie chodzi o podatek tylko o cło

Awatar użytkownika
waglik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: 10 lis 2007, 20:54
Instrument/y: CONN 20B U.S.A.
Ustnik/i: 5C
Lokalizacja: Tarnów, Dabrowa Tarn

Post autor: waglik » 21 maja 2010, 01:38

Ja właśnie mam małe problemy dostałem a raczej przebywa ta paczka w USA a w niej piła Huskvarna do drzewa... I nie chcą jej puścić, a jeśli puszczą to każą sobie zapłacić dodatkowe pieniądze za transport, mamy gotowy pozew do sądu bo nie ma sensu sie cackać bo wszelkie opłaty ponosi NADAWCA w moim przypadku i także tak jest napisane na dokumentach oni chcą się dorobić, oni nie mogą od nadawcy pobrać kasy bo on wszelkie koszty już poniósł, to teraz próbują od nas... Szczerze tak wam powiem na takim przykładzie: Ta piła kosztuje w PL 10 zł. a w USA niecałe 6 zł. także czasami się opłaca, ale trzeba uważać bo celnicy też chcą się dorobić, mam laptopa z USA i parenaście innych ciekawych elektronicznych i mniej elektronicznych rzeczy które kupione za grosze w USA a w Polsce są nieco więcej warte. Także i z trąbkami tak jest, tym bardziej stolica dobrych trąbek to U.S.A. ;)
1% talentu 9% szczęścia 90% pracy- przepis na dobrego muzyka.
--->oto ja http://www.youtube.com/watch?v=byNY7jQdFhI

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 19 mar 2011, 16:31

http://cgi.ebay.pl/NEW-Schilke-13A4a-Sp ... 20b0f91835

Zamawiał ktoś bezpośrednio ze sklepu z USA, a może tego sklepu?
Czy te tego dochodzą jakieś opłaty, czy tylko to ok 25zł za wysyłkę ?
Czym oni to wyślą, będzie to bezpieczne ?
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
Jareks_NS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 426
Rejestracja: 7 sty 2010, 15:26
Instrument/y: Schagerl
Ustnik/i: Laskey
Lokalizacja: tu i tam:)
Kontakt:

Post autor: Jareks_NS » 19 mar 2011, 21:28

Ja ostatnio kupiłem w USA laptopa, już jest w drodze. Ominąłem cło, poprzez przesyłkę morską (ciocia mi go kupiła i wysłała).
Trąbka to magia większa od tego, co my tu robimy..

ODPOWIEDZ