Linux

Film, internet, sport, polityka i wszelkie inne sprawy...
fantastycznie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 31 gru 2009, 12:34
Instrument/y: Yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: z daleka

Linux

Post autor: fantastycznie » 25 sty 2011, 19:53

Witam ponownie ^^

Mam pytanie, mianowicie: czy ktoś instalował, bądź zna się na linuxie Alinux 14.0 ? Ściągnąłem plik .iso, mam alco120%, wszystko łądnie, pięknie. Zgrałem sobie na płytkę, odpalam w płytką DVD-RW w napędzie dvd ofc, i nic się nie dzieje. Tak samo jest z pendrivem, plytka i pendrivem na raz. Zainstalowanego mam win 7.

proszę o pomoc xd
z góry dziękuję, fantastico :))

Awatar użytkownika
xXPITBULLXx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 521
Rejestracja: 27 gru 2009, 21:36
Instrument/y: Bach Stradivarius New York; Bach TR 305 SBP
Ustnik/i: Gold Vincent Bach CORP 2 1/2C MT VERNON NY
Lokalizacja: woj.Lubelskie/UKF
Kontakt:

Post autor: xXPITBULLXx » 26 sty 2011, 09:15

A co windows jest zły wg cb?


W biosie jak masz nowszy trzeba kliknąć odpowiednią opcję żeby ją uruchomić

Zwycięzca konkursu Mottywator

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 26 sty 2011, 12:49

http://www.dobreprogramy.pl/Linux-Insta ... 11279.html może to Ci pomoże.
Do tego podstawowe pytanie - czy np. podczas próby instalacji z płyty, uruchamiałeś bootowanie z napędu podczas uruchamiania komputera?

Awatar użytkownika
malladyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: 18 lut 2008, 10:08
Instrument/y: YAMAHA
Ustnik/i: Bach 1C
Lokalizacja: się biorą trębacze??

Post autor: malladyn » 26 sty 2011, 13:35

Linux to nie taka banalna sprawa jak wam się wydaje ...
Dlaczego tak gram?

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 26 sty 2011, 13:53

malladyn, nie powtarzaj stereotypów. Niektóre dystrybucje są naprawde przyjazne użytkownikowi. Mandriva, Xandros czy nawet Fedora to naprawde banalnie łatwe do ogarnięcia dystrybucje, tym bardziej, że w sieci można spotkać ogromną liczbę for, grup dyskusyjnych, gdzie znajdziemy odpowiedzi na nasze pytania i problemy. Systemy oparte na Unixie nie są wcale akie straszne ;)

Awatar użytkownika
xXPITBULLXx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 521
Rejestracja: 27 gru 2009, 21:36
Instrument/y: Bach Stradivarius New York; Bach TR 305 SBP
Ustnik/i: Gold Vincent Bach CORP 2 1/2C MT VERNON NY
Lokalizacja: woj.Lubelskie/UKF
Kontakt:

Post autor: xXPITBULLXx » 26 sty 2011, 14:16

Zastanawia mnie jedno poco wy korzystacie z Linuxów. Są do bani.

Zwycięzca konkursu Mottywator

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 26 sty 2011, 14:18

Chociażby po to, aby "spróbawać" czegoś innego niż Windows. :P

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 26 sty 2011, 14:28

xXPITBULLXx, to samo można powiedzieć o Windowsie a w szczególności o Viście.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
xXPITBULLXx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 521
Rejestracja: 27 gru 2009, 21:36
Instrument/y: Bach Stradivarius New York; Bach TR 305 SBP
Ustnik/i: Gold Vincent Bach CORP 2 1/2C MT VERNON NY
Lokalizacja: woj.Lubelskie/UKF
Kontakt:

Post autor: xXPITBULLXx » 26 sty 2011, 14:36

Vista tak wielki niewypał ale 7 wali na głowę.

Zwycięzca konkursu Mottywator

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 26 sty 2011, 15:05

xXPITBULLXx, Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Sugerujesz że Vista ma być niejako lepsza od Windows 7?
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

tobi3776
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: 4 sty 2009, 22:02
Instrument/y: Holton T102, Getzen Eterna
Ustnik/i: Monette B3, Kelly 1 1/2C,Bach 1 1/2C Corp.
Lokalizacja: Lipno/k. Włocławka

Post autor: tobi3776 » 26 sty 2011, 15:36

Chodzi mu chyba o to, że Windows 7 jest sporo lepszy od Visty.
Pomyśl... Jakbyś grał, gdybyś przeznaczył czas spędzony przed komputerem na doskonalenie się na trąbce???

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 26 sty 2011, 18:09

chyba chodzi mu o to żeby pisać dużo i niezrozumiale...
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Wyegzekwowany
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 24 lut 2008, 17:27
Instrument/y: B&S 535 S
Ustnik/i: Yamaha 11C4, Getzen 1 1/2 C
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Wyegzekwowany » 26 sty 2011, 21:11

a ja od 4 lat używam Linuxa i nie narzekam ;)

fantastycznie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 31 gru 2009, 12:34
Instrument/y: Yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: z daleka

Post autor: fantastycznie » 26 sty 2011, 22:06

problem w tym, że ja na linuxach nie znam się absolutnie. i chcę to zmienić. znalazłem Alinux'a który ma przypominać trochę windowsa xp [a bynajmniej z wyglądu] [1] może to pomoże dalej. że tak powiem, odpala się go z płyty (zapomniałem fachowej nazwy). a jeśli trzeba cokolwiek zmienić w biosie, no to zmienię :> tylko napiszcie mi dokladnie co ^^

co do tematu 'windows czy linux'
jak dla mnie, windows jest wystarczający, ale po prostu chciałem obczaić jak pracuje się na linuxie ^^ choćby i dlatego, że rzekomo jest mniej podatny na wirusy xDD

[1] Alinux

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 26 sty 2011, 23:13

Jest to dystrybucja z serii Live CD :P Podobnie jak Knoppix.
Nie wiem jaką masz wersje biosu, ale podczas włączania się komputera powinieneś mieć informację, jakim przyciskiem uruchomić tzw "boot menu". Przytrzymując dany przycisk wybierasz, z jakiego źródla ma iśc bootowanie. Wybierając np. napęd, będzie bootowana płyta z Linuxem ;) To tak w skrócie.

fantastycznie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 31 gru 2009, 12:34
Instrument/y: Yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: z daleka

Post autor: fantastycznie » 26 sty 2011, 23:34

też nie działa ;x ani z pendrive'a ani z płytki ;x
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, 23:45 przez fantastycznie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 26 sty 2011, 23:42

xXPITBULLXx pisze:Zastanawia mnie jedno poco wy korzystacie z Linuxów. Są do bani.
Jeżeli ktoś nie chce korzystać z piratów, a nie ma kasy na oryginalną licencję MS Windows to Linuks będzie najlepszą alternatywą bo to w pełni darmowe oprogramowanie. Po drugie, jak fantastycznie napisał na linuksa nikt nie robi wirusów i trzeba mieć "szczęście" żeby trafić w sieci na wirusa dla linuksa. Po trzecie moim zdaniem, to jest kwestia przyzwyczajenia aby przejść z Windowsa na Linuksa, jednemu spasuje drugiemu nie, kwestia gustu. No i największa wada linuksa to to że nie przyjmuje większości gier i programów, choć idzie to obejść. Także mnie drażnią rozszerzenia. np. dla windowsa mamy Microsoft Office, który nie przyjmuje plików z linuksowskiego OpenOffice.

Mówiąc krótko Linuks to największy wróg Microsofta. Robi on oprogramowanie naprawdę dobrej jakości i niczym nie odbiega od Microsofta. Tylko jest jeden szczegół. Linuks jest wolnym (darmowym) oprogramowaniem, za Microsofta trzeba solidnie zapłacić. Większość ludzi na świecie korzysta z Windowsa i prędko się to nie zmieni. Choć większość z tej większości korzysta z pirackiego oprogramowania. Wg mnie nigdy Microsoft i Linuks nie będą robić programów które ze sobą współpracują, nigdy Microsoft nie wyda produktu który byłby obsługiwany przez Linuksa. Choć wszystkim byłoby łatwiej... to po prostu konkurencja.
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 27 sty 2011, 00:08

Większość Polaków korzysta z Windows... Chyba też Europejczyków ale tu bym sobie głowy nie dał urwać. W Indiach to właśnie Linux jest wiodącym systemem operacyjnym i od kilku już ładnych lat cała administracja jak i szkolnictwo hula na pingwinach... Z ciekawostek dodam że do końca roku administracja Federacji Rosyjskiej jak również tamtejsze szkoły porzucą Windowsy na rzecz darmowego oprogramowania (ukaz podpisany przez samego cara wszech rusi Wladimira Putina).
Ponadto w ojczyźnie Windowsa a więc USA, Windows jest jednym z wielu powszechnie używanych systemów operacyjnych... I jakoś nie błyszczy jakoś bardziej niż konkurencja.
A co do Polski... to z tego co widzę większość moich znajomych trudniących się informatyką, studiujących ją itd. dawno już porzuciła Windowsa na rzecz Ubuntu...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

fantastycznie
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 31 gru 2009, 12:34
Instrument/y: Yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: z daleka

Post autor: fantastycznie » 27 sty 2011, 00:42

więc nikt nie ma pomysłu jak odpalić tego alinuxa? xd

Sensey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 15 lis 2009, 19:52
Instrument/y: Yamaha YTR-4335G
Ustnik/i: yamaha 11B4, 11C4, weinberger
Lokalizacja: Wiesz, że mnie masz

Post autor: Sensey » 27 sty 2011, 16:07

wszystko co piszecie jest prawdą. Linux darmowy, jedne wydania łatwiejsze do konfigurowania inne natomiast cięższe. Ubuntu jest to wersja knoppix'a w wer PL. Windows'a jako tako nie ma na live CD, a linuxy są, co zdecydowanie ułatwia pracę na dysku. Wirusów nie ma tak dużo, chyba wogóle, jest to napewno wielka konkurencja (takie było założenie twórcy - nie pamiętam nazwiska - linux'a) dla Windows'a. Światem ogólnie zawładnął Microsoft, są monopolistą, jednak tak jak poprzednicy mówili, niektóre państwa pozwalają sobie na postawienie administracji na linuxie, u nas w Polsce jeszcze długo będą winy. Wszystkie aplikacje są pisane pod win, pod linuxa niestety mniej. Wszystko jest do obejścia, zresztą twórcy przecież wypuszczają te systemy na licensji GPL, czyli mozna konfigurować i zmieniać wszystko i wypuszczać te zmodyfikowaną wersję w świat i nie poniesiemy za to odpowiedzialności. Jesli zaś chodzi o używanie. Jeden woli to inny woli to. Z pewnością jeszcze któryś z użytkowników się zaloguje z maca i napisze: "Co Wy gadacie? Co to win? Co to pingwin? najlepszy jest mac". I Wtedy podniesie się nowa kłutnia nad kolejnym systemem. Każdy będzie bronił swego. Informatycy pracują w różnych firmach na Windows, często też swoje prywatne komputery reinstalują do linux'a. Programiści z tego co słyszałem lubią przeżucać się na linx'a bo jest lepszy, bardziej stabilny, ale to chyba tylko od gustu zależy, kto na jakim systemie pracuje. Ja powiem szczerze, że gdybym tylko miał kase to na mac bym się przesiadł, to jest dopiero system. Myślę, ze wszyscy informatycy to potwierdzą, jest stabilny, dobry, mało wirusów jest na niego prawie wogóle. Każde prawie studio nagrań działa na macach.
To tyle odnośnie systemów.
Teraz do nowego testera linuxa:
Zależy jakiego masz biosa (intel, AMD), to różnie się ustawia bootowanie z CD-romu. Również to zależy od wieku tego biosa. Czasem jest tak (ja mam tak w Intelu 8 letnim), że wchodze w biosa - "delete" naciskam podczas rozruchu komputera i tam ustawiam w któreś opcji bootowanie z CD. Czy też jest tak jak opisał Havk.
Kolejna rzecz, czy, aby ta płyta, którą nagrałeś jest z plikiem boot.ini, w którym jest opisane co i jak ma się bootować.
Tutaj lepiej, żeby opisali więksi fachowcy niż ja...
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ