Gitara

Film, internet, sport, polityka i wszelkie inne sprawy...
tobi3776
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: 4 sty 2009, 22:02
Instrument/y: Holton T102, Getzen Eterna
Ustnik/i: Monette B3, Kelly 1 1/2C,Bach 1 1/2C Corp.
Lokalizacja: Lipno/k. Włocławka

Gitara

Post autor: tobi3776 » 19 kwie 2011, 14:09

Witajcie!
Chciałbym sobie na dzień dziecka sprawić prezent i kupić sobie gitarę klasyczną ;)
Nie rozstaje się z trąbką, ale zawsze nie mogłem pojąć jak tu sie połapać z tymi strunami xD. Dlatego też chciałem sobie kupić, by pograć na wakacje przy ognisku czy coś na gitarce. Chciałbym zwykłe "pudło" bez szału, coś co nie musi być profesjonalne, ale też żeby nie rozpadło się po paru graniach. Może ktoś grał na klasyku lub wie, co można ciekawego kupić max do 150zł?
Pomyśl... Jakbyś grał, gdybyś przeznaczył czas spędzony przed komputerem na doskonalenie się na trąbce???

Awatar użytkownika
maxzz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 17 lis 2010, 20:41
Instrument/y: Schagerl 620L
Ustnik/i: Schilke 17, JK Exclusive 3F
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Post autor: maxzz » 19 kwie 2011, 19:24

U mnie stoi klasyk ELYPSE :) Czasem sobie pograłem na nim. Fajnie stroi, struny trzymają, szeroki gryf w sam raz na naukę. Ja zapłaciłem chyba 240zł :)

Awatar użytkownika
polek007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 25 lis 2009, 22:22
Instrument/y: Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bach 1 1/2 C
Lokalizacja: Opole (Gogolin)

Post autor: polek007 » 2 maja 2011, 22:27

Na ogniska i do podobnych celów lepsza jest gitara akustyczna ;)

SponSor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 28 gru 2010, 23:53
Instrument/y: flgh: Thomann 600 GS trp: Thomann Black Jazz
Ustnik/i: trp: Yamaha 4335 ustnik: Yamaha 11B4
Lokalizacja: Jasło

Post autor: SponSor » 2 maja 2011, 22:41

Ja swego czasu kupiłem za 150 gitarkę w Lidlu :D Jak na instrument ze spożywczego to całkiem niezły :mrgreen:

Yoasia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 13 wrz 2010, 10:21
Instrument/y: najpiękniejszaTrąbka świataReynolds trataTata
Ustnik/i:
Lokalizacja: Płock

Post autor: Yoasia » 6 maja 2011, 20:36

Salobrena C-3903 używana mogłaby tyle kosztować...poszukaj używanego Hofnera :) często są są fajne. Nie masz jakieś kumpla, który wymiata na gitarze? Najlepiej dorwać gitarzystę i poprosić, żeby popytał znajomych. Grałeś już kiedyś na gitarze? Tzn. pożyczałeś od kogoś?

tobi3776
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: 4 sty 2009, 22:02
Instrument/y: Holton T102, Getzen Eterna
Ustnik/i: Monette B3, Kelly 1 1/2C,Bach 1 1/2C Corp.
Lokalizacja: Lipno/k. Włocławka

Post autor: tobi3776 » 6 maja 2011, 20:57

Nie grałem wcześniej ;)
Ja jestem trębacz i czasami akordeonista i klawiszowiec ;) Ale na gitarce chciałem sie nauczyć trochę grać, żeby czasami przy jakimś ognisku czy coś ;)
Pomyśl... Jakbyś grał, gdybyś przeznaczył czas spędzony przed komputerem na doskonalenie się na trąbce???

Yoasia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 13 wrz 2010, 10:21
Instrument/y: najpiękniejszaTrąbka świataReynolds trataTata
Ustnik/i:
Lokalizacja: Płock

Post autor: Yoasia » 6 maja 2011, 21:55

Ok :) Jak będziesz patrzył na gitarki to zwróć uwagę na to czy gryf z tyłu nie jest tak śmiesznie wybrzuszony. Bo trudniej będzie Ci docisnąć struny. Tzn. żeby nie przypominał przekrojonej na pół butelki po Kubusiu. Spróbuj ją nastroić...Za taką cenę ktoś Ci może wcisnąć gitarę ze zdradzieckimi kluczami np. kręcisz, kręcisz, kręcisz i nie podwyższa się dźwięk, lekko kręcisz dalej a nagle podwyższa Ci się o cały ton :/ Skoro chcesz grać na ogniskach to pewnie nastawisz się na chwyty w pozycji pierwszej, ale apetyt rośnie wraz z jedzeniem :p Lepiej poproś kogoś kto gra czysto, żeby zagrał na wszystkich progach, mogą np. brzęczeć. Czasem jest tak, że stroisz sobie gitarkę, na pustych strunach stroi, a jak grasz sobie w różnych pozycjach, okazuje się, że strój jest zły...Ale z drugiej strony pierwsza gitarka nie musi być idealna. Ja zaczynałam od deski z nitkami i flamastrami, a dźwięki były tylko w wyobraźni :D

ODPOWIEDZ