Słuchawki

Film, internet, sport, polityka i wszelkie inne sprawy...
tobi3776
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: 4 sty 2009, 22:02
Instrument/y: Holton T102, Getzen Eterna
Ustnik/i: Monette B3, Kelly 1 1/2C,Bach 1 1/2C Corp.
Lokalizacja: Lipno/k. Włocławka

Słuchawki

Post autor: tobi3776 » 30 paź 2011, 15:48

Kogo się spytać o słuchawki jak nie muzyka ;)
Od pewnego czasu poszukuję fajnych słuchawek nausznych. Mój próg cenowy to max 150-160zł. Od słuchawek oczekuję średniej jakości dźwięku, ale fajnego designu. Co możecie polecić?
Pomyśl... Jakbyś grał, gdybyś przeznaczył czas spędzony przed komputerem na doskonalenie się na trąbce???

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 30 paź 2011, 18:04

senhheiser HD202 sam mam w tej cenie nic lepszego nie dorwiesz. jakość dźwięku super !! na pewno nie gorsza od takich za 250 ;) a Sennheiser mówi samo za siebie ;)
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
Michał Olejnik
Ekspert
Ekspert
Posty: 325
Rejestracja: 5 lip 2006, 16:14
Instrument/y: 2xGetzen, Conn, Kanstul, Stomvi...
Ustnik/i: 4MD&9
Lokalizacja: Błażejewo/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michał Olejnik » 30 paź 2011, 21:10

zgaju pisze:senhheiser HD202 sam mam w tej cenie nic lepszego nie dorwiesz. jakość dźwięku super !! na pewno nie gorsza od takich za 250 ;) a Sennheiser mówi samo za siebie ;)
to ze cos sie nazywa sennheiser nie znaczy jeszcze ze jest super :P

Tobi napisz do jakiej muzy chcesz na nich słuchać, wolisz słuchawki zamknięte czy otwarte, czy mobilność tych słuchawek jest dla Ciebie ważna, jakie będzie źródło do napędzania tych słuchawek...
>>>STOMVI & CONN & GETZEN TRUMPET PLAYER<<<
>>Ratownik Drogowy PZM<<
>>Sędzia Sportu Samochodowego AW<<

tobi3776
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: 4 sty 2009, 22:02
Instrument/y: Holton T102, Getzen Eterna
Ustnik/i: Monette B3, Kelly 1 1/2C,Bach 1 1/2C Corp.
Lokalizacja: Lipno/k. Włocławka

Post autor: tobi3776 » 30 paź 2011, 21:20

Ogólnie te słuchawki mają służyć mi do normalnego użytkowania z mp3/mp4. Muzyka przeróżna, a więc słuchawki w miare uniwersalne. Pałąk nie musi być składany. Stawiałbym na otwarte słuchawki i podkreślam, że zależy mi na fajnym designie. :)
Pomyśl... Jakbyś grał, gdybyś przeznaczył czas spędzony przed komputerem na doskonalenie się na trąbce???

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 30 paź 2011, 21:34

może Reloop RHP-5? Nawet nieźle grają, są w różnych kolorach i te pe?
Ogólnie ostatnio widuję dużo ludzi w słuchawkach Scullcandy, oni chyba właśnie stawiają przede wszystkim na wygląd.
Osobiście używam słuchawek firmy Prodipe - nie jest zbyt znana w Polsce, ale produkują naprawdę świetnej jakości sprzęt. Nie są jakoś super designerskie - ot, zwykłe słuchawki półotwarte, nauszne, ale za to mają świetne brzmienie. Używałem ich nawet do robienia muzyki. Mogę Ci szczerze polecić tę firmę.

Awatar użytkownika
Michał Olejnik
Ekspert
Ekspert
Posty: 325
Rejestracja: 5 lip 2006, 16:14
Instrument/y: 2xGetzen, Conn, Kanstul, Stomvi...
Ustnik/i: 4MD&9
Lokalizacja: Błażejewo/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michał Olejnik » 30 paź 2011, 22:37

Ja od siebie mogę polecić Koss Porta Pro. Użytkuję je od dwóch lat i jak dla mnie są świetne. Małe, wygodne, lekkie, mobilne, fajny odlskulowy design, no i brzmienie rewelacyjne. Mam też jeszcze kilka innych par, ale właśnie po Kossy sięgam najchętniej... Mogę polecić również nieco tańsze Philipsy SHP 5401/00...albo ciut droższe ale równie oryginalne i dobrze grające Cresyny CS HP-500...

Co do Skullcandy to niestety te słuchawki tylko wyglądają... dobrego brzmienia tam nie zaznasz...
>>>STOMVI & CONN & GETZEN TRUMPET PLAYER<<<
>>Ratownik Drogowy PZM<<
>>Sędzia Sportu Samochodowego AW<<

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 30 paź 2011, 23:50

Michał Olejnik, wydaje mi się że marka słuchawek i renom , którą sennheiser posiada, ma znaczenie i to nie małe ;) więc dalej będę bronił swojego typu. Sennheiserów nie porównywał bym do philipsów bo miałem modele w tej samej cenie obu firm i S'ka wygrywa jednogłośnie. Sennheiser zajmuje się tylko elektroniką taką jak słuchawki, mikrofony, głośniki i nie spotkałem się nigdzie ze złą opinią na temat tej firmy czy modelu HD 202, który jest jednym z najtańszych modeli słuchawek. Myślę że warto poczytać na temat S'ki. I jestem pewien tobi3776, że zdecydujesz się na ta właśnie markę ;)

Pozdrawiam !
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

tobi3776
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: 4 sty 2009, 22:02
Instrument/y: Holton T102, Getzen Eterna
Ustnik/i: Monette B3, Kelly 1 1/2C,Bach 1 1/2C Corp.
Lokalizacja: Lipno/k. Włocławka

Post autor: tobi3776 » 31 paź 2011, 07:54

Fajnie się prezentują te reloop i podejrzewam, że całkiem dobrze grają. Będę musiał zastanowić się między nimi a Koss'em :)
Pomyśl... Jakbyś grał, gdybyś przeznaczył czas spędzony przed komputerem na doskonalenie się na trąbce???

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 31 paź 2011, 09:23

Ten model reloopów jest dosyć ok. Do słuchania muzyki na odtwarzaczu i "wyglądania" powinny być wystarczające. Koleżanka ma takie i nie narzeka. Fajnym dodatkiem jest ten pilot na kablu.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał Olejnik
Ekspert
Ekspert
Posty: 325
Rejestracja: 5 lip 2006, 16:14
Instrument/y: 2xGetzen, Conn, Kanstul, Stomvi...
Ustnik/i: 4MD&9
Lokalizacja: Błażejewo/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michał Olejnik » 31 paź 2011, 10:47

zgaju, uwierz mi, że na świecie istnieją firmy które produkują dużo lepsze słuchawki niż Senki, szczególnie modele budżetowe Sennheisera nie robią szału... ale może akurat Tobie one odpowiadają - nie upieram sie, każdy ma swój gust. Co do modelu Philipsa SHP 5401/00 to jest to jeden z najlepszych modeli jaki wypuściła firma, podobnie Kossy i Cresyny o których pisałem wcześniej...

Wiadomo Sennheiser kojarzy się ze sprzętem bardzo specjalistycznym, wręcz audiofilskim Philips wiadomo produkuje wiadomo od maszynek do mięsa poprzez golarki do telewizorów... co nie znaczy ze nie można trafić naprawdę ciekawego i porządnego modelu :)

w razie wątpliwości co do wyboru zapraszam na forum http://forum.mp3store.pl/ jest tam całą masa specjalistów, ludzi którzy mieli setki modeli słuchawek i siedzą w tej tematyce po same uszy... może oni będą bardziej przekonujący niż ja :)

:trumpet:
>>>STOMVI & CONN & GETZEN TRUMPET PLAYER<<<
>>Ratownik Drogowy PZM<<
>>Sędzia Sportu Samochodowego AW<<

Awatar użytkownika
ziarek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 30 mar 2011, 23:25
Instrument/y: Trąbka, Flug, Piano, kubańskie instr. perk.
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Słuchawki

Post autor: ziarek » 31 paź 2011, 14:48

Za niewiele ponad 100zł kupisz pełne brzmienie w całym zakresie głośności, komfortowy, składany pałąk, który ma opcje "odciążenia uszu" (trzy stopnie nacisku).
Słuchawki, które doskonale sprawdzają się na scenie i w domu, a przy tym mają dożywotnią gwarancję na usterki nie spowodowane z winy użytkownika.
To słuchawki Koss Porta Pro
Słuchawki Sennheiser również posiadam (kupiłem w podobnej cenie co Koss'y) - leżą w szufladzie...

Oto zestawienie słuchawek za ok 100zł Zestawienie

Oprócz wymienionego przez Michała Forum polecam też wizyty na angielsko-języcznych stronach tematycznych:
Headphone Reviews
Head-Fi

Warto - moim zdaniem - wspomnieć o znacznie droższych (ok 1500zł) Bose Noise Cancelling
Świetny sound i - co godne uwagi - odcięcie od hałasu zewnętrznego co pozwala na sterylne wręcz słyszenie muzyki.
Droższe linie lotnicze wręczają pasażerom te słuchawki do snu; wystarczy włączyć odcięcie szumu i buczenie silnika samolotu znika, zupełna cisza.

Wybór nie jest łatwy ale na pewno polecam przed zakupem przymierzenie i posłuchanie.
Im dłuższa próba tym lepiej - można sprawdzić czy nie pocą się uszy, czy oprawki nie wciskają się w głowę (jeśli ktoś nosi okulary) , itd.
ziarek

Awatar użytkownika
Michał Olejnik
Ekspert
Ekspert
Posty: 325
Rejestracja: 5 lip 2006, 16:14
Instrument/y: 2xGetzen, Conn, Kanstul, Stomvi...
Ustnik/i: 4MD&9
Lokalizacja: Błażejewo/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michał Olejnik » 31 paź 2011, 16:21

ziarek, dzięki za poparcie :happy: uff :trumpet:
>>>STOMVI & CONN & GETZEN TRUMPET PLAYER<<<
>>Ratownik Drogowy PZM<<
>>Sędzia Sportu Samochodowego AW<<

Awatar użytkownika
matikopl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 29 lis 2010, 19:50
Instrument/y: Kuhnl & Hoyer - TOPLINE LEAD, Amati
Ustnik/i: Denis Wick 3c, K&H 3c
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: matikopl » 1 lis 2011, 11:07

Ja mam słuchawki Superlux HD660 : http://www.thomann.de/pl/superlux_hd_660.htm . Wygodne w noszeniu, jakość dźwięku bardzo dobra (niczym się nie różni od jakości dźwięku słuchawek SHURE SRH240 mojego znajomego) i design też mi się podoba.
Polecam te słuchawki jakość dźwięku jest porównywalna do słuchawek za ~200 - 250zł. Wg. mnie są to dobre słuchawki za dobrą cenę.
Jeśli pomogłem kliknij "Pomógł" :)

sk3590
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 12 paź 2011, 22:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Vincent Bach 2c
Lokalizacja: polska

Post autor: sk3590 » 5 lis 2011, 17:08

Ja osobiście polecam Philips SPH2700. Kosztują około 100zł I w tym przedziale cenowym to całkiem niezła oferta :D
To nie instrument czyni muzyka, bo jak ktoś zdolny to i na kiju zagra.

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 14 mar 2012, 18:41

Chłopaki pytanie do ludzi w temacie. Słuchawki do 400 zł. Ale takie, które nie wygłuszają otoczenia. Jak ćwiczę czy to z metronomem, podkładem lub perkusją jazzową to słyszę trąbkę ale bardzo wytłumioną, tak jakby ktoś za ścianą grał a zależy mi, żeby słyszeć realne brzmienie. Słuchawki zamknięte na pewno odpadają. 400 zł to trochę i nie chcę kupować w ciemno, dlatego pytanie czy ktoś miał do czynienia ze słuchawkami otwartymi. I nie chodzi mi o jakość dzwięku, bo za taką kasę to na pewno będzie piękna tylko jak słychać w nich trąbkę na której gramy. Sprawdzałem ostatni model AKG K540 http://www.sonica.pl/sluchawki,profesjo ... ,K540.html i mogą być choć chciałbym jeszcze spróbować z otwartymi.

Seba.k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2012, 21:39
Instrument/y: Pianino
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Seba.k » 14 mar 2012, 19:12

Wdaje mi się że Sennheiser HD 518 przypadły by ci do gustu.

ODPOWIEDZ