Zniszczenie mojej własności (jestem poszkodowanym)

Film, internet, sport, polityka i wszelkie inne sprawy...
Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Zniszczenie mojej własności (jestem poszkodowanym)

Post autor: zgaju » 13 gru 2011, 22:03

Może ktoś się orientuje i mi pomoże.
po krótce opiszę sprawę. W zeszłym roku kupiłem laptop (w sklepie bez systemu) i Windows Vista na allegro (oryginalny). We wrześniu zostałem poinformowany, że coś z tym oprogramowaniem jest nie tak, że ten kto mi go sprzedał jest o coś oskarżony (że sprzedawał systemy jako oryginalne ale chyba nie legalnie). Policja pierw zarekwirowała płytę i naklejkę, za miesiąc przyszli po laptop, ale nie udostępniłem go bo jednak można było oddać tylko dysk twardy. Wczoraj dzwoniłem do miasta X tam gdzie jest prowadzona sprawa, i bezczelny gno**k poinformował mnie że dysk zostanie zniszczony. Choć kiedy go odbierali zapewniali mnie złodzieje, że jestem poszkodowany i za jakiś czas odeślą dysk. Teraz ja się k* pytam jakim prawem oni chcą zniszczyć moj dysk nie zwracając mi żadnej rekompensaty, taki dysko kosztuje lepiej niż pół tysiąca (sorry ale nie sram kasą) !! wgl dlaczego wzięli ten dysk jak dowodem w sprawie jest system a nie dysk który był oryginalnie z laptopem w sklepie sieci X zakupiony.
Powiedzcie mi co mam zrobić bo inaczej zrobię sobie wycieczkę do miasta X i wysadze ten cały chłam !
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 14 gru 2011, 09:41

Cóż Ci można poradzić - chyba jedynie to, że w internecie na pewno znajdziesz sposób jak zrobić bombę własnej roboty. No ale to jest przestępstwo, więc nie dość że zniszczyli Ci dysk to jeszcze wsadzą Cię do pierdla.

A tak na poważnie - zainwestuj parę groszy w wizytę u prawnika. Wydaje mi się że jedyne wyjście to dochodzenie swoich pieniędzy od instytucji, która spowodowała szkodę - tzn. sprzedawcy sprzętu. Trzeba ich po prostu pozwać.
Pozdrawiam - Grzegorz

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 14 gru 2011, 19:31

zgaju, udaj się do prawnika Grzegorz_N dobrze podpowiada. Inaczej nic nie wskórasz gdyż będą Cię lekceważąco odsyłali. Skoro koleś, który sprzedał system ponosi za to winę to po choinkę im Twój dysk ??? To jakby nielegalne zagarnienie mienia - jeśli dobrze rozumiem sytuację.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 14 gru 2011, 20:20

Takie są realia w naszym kraju bezprawia.
Znajomy miał podobny problem, po dłuuuugim postępowaniu sądowym wygrał sprawę i.........
No właśnie...., nic mu to nie dało. Koszty miał tylko, a sprawca mimo że dostał wyrok jest niewypłacalny.
Moja drobna rada, udaj się do rzecznika praw konsumenta, jest praktycznie w każdym mieście i nic nie kosztuje.
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
Michał Olejnik
Ekspert
Ekspert
Posty: 325
Rejestracja: 5 lip 2006, 16:14
Instrument/y: 2xGetzen, Conn, Kanstul, Stomvi...
Ustnik/i: 4MD&9
Lokalizacja: Błażejewo/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michał Olejnik » 14 gru 2011, 22:19

Zgadza się że nic nie kosztuje tyle tylko ze rzecznik praw konsumenta możne Ci pomóc tylko i wyłącznie jeżeli sprzedającym nie była osoba fizyczna tylko firma... Jeżeli sprzedającym była prywatna osoba to pozostaje jedynie sąd... wiem bo kiedyś tez cos podobnego przerabiałem :|
>>>STOMVI & CONN & GETZEN TRUMPET PLAYER<<<
>>Ratownik Drogowy PZM<<
>>Sędzia Sportu Samochodowego AW<<

ODPOWIEDZ