przenośny rejestrator

Film, internet, sport, polityka i wszelkie inne sprawy...
Tip
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 18 lis 2013, 20:41
Instrument/y: Hohner
Ustnik/i:
Lokalizacja: Pszczyna

przenośny rejestrator

Post autor: Tip » 18 sty 2014, 14:06

Czy ktoś miał kiedyś do czynienia z czymś w tym stylu?
http://muzyczny.pl/135639_ZooM-H1-V2-cy ... zarny.html
Czy taki przenośny mikrofon ma wystarczającą jakosć nagrywania by nie było szumów?Widziałem kiedyś prezentację rejestratora marki Apogee i tam jakość była bajeczna, jednak kosztował on 7-8 stów, więc nie wiem jak to się ma w porównaniu z takim zoomem

klosio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2011, 23:39
Instrument/y: ytr4336g
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klosio » 18 sty 2014, 15:23

Odsłuchiwałem kiedyś demo nagrane modelem Zoom H4N. Jakość była bez zarzutu. Różnica między nimi jest głównie taka, że H4N ma możliwość podpięcia dwóch zewnętrznych mikrofonów i nagrywania na czterech ścieżkach. No i jest oczywiście droższy, ale jeśli idzie o jakość nagrania i poziom szumów - nie powinno być różnicy.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 22 sty 2014, 11:55

Ostatnio jestem w temacie wiec sie wypowiem. Generalnie rejestratory nagrywaja w wysokiej jakosci (24bit/92khz) co jest jakoscia praktycznie studyjna. Takze jakosc zarejestrowanego dzwieku jest bez zarzutu. Ograniczaja ja tylko mikrofony w urzadzeniu. Mozliwosc podpiecia zewnetrznych mikrofonow osobiscie uwazam za bezsensowna poniewaz taki mikrofon to dodatkowy koszt i sprawia ze urzadzenie jest mniej " przenosne" ja mam teraz pozyczony rejestrator Yamahy(jak wroce do domu to sprawdze jaki model). Nagralem nim koncert orkiestry symfonicznej i jestem bardzo zadowolony z jakosci. Takze polecam sie rozejrzec takze za urzadzeniami innych firm niz Zoom.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

klosio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2011, 23:39
Instrument/y: ytr4336g
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klosio » 22 sty 2014, 13:20

Trochę nie rozumiem. Skoro urządzenie jest ograniczone przez wbudowane mikrofony, to zewnętrzne to ograniczenie niwelują, nieprawdaż?
Nie mogę się też zgodzić z twierdzeniem, że ograniczają mobilność urządzenia - ich podpięcie to minuta pracy, a za cenę urządzenia amatorskiego (i nadal mobilnego) masz bardzo wysoką jakość nagrania na czterech ścieżkach. Nie muszę chyba Cię przekonywać o tym jak ważne jest odpowiednie rozmieszczenie mikrofonów?
Podobnie jak do tego, że bardziej zaawansowana konsola to kilka tysięcy złotych a Zoom H4N to jeden tysiąc? Plus mikrofony oczywiście, które tanie faktycznie nie są. Zatem przy ograniczonym budżecie takie rozwiązanie ma sens jak najbardziej dla kogoś, kto szuka większych możliwości.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 22 sty 2014, 15:44

klosio pisze:Skoro urządzenie jest ograniczone przez wbudowane mikrofony, to zewnętrzne to ograniczenie niwelują, nieprawdaż?
Tak, natomiast ma znaczenie cena. Para dobrych mikrofonów pojemnościowych to spory wydatek, a kupowanie porównywalnych co w urządzeniu mija się z celem.

Podpięcie mikrofonów to rzeczywiście minuta pracy, natomiast trzeba przynieść walizeczkę z mikrofonami, kable, statywy i dodatkowo trzeba to wcześniej rozstawić. A samo urządzenie można przynieść w kieszeni, położyć i po prostu włączyć.
Widzę możliwość dokonania nagranie np trąbki z fortepianem, gdzie jeden mikrofon idzie dla trąbki, drugi dla fortepianu i mikrofony z urządzenia zbierają dźwięk z sali dla uzyskania przestrzeni, albo nagranie zespołu rozrywkowego z wokalem, który ma mikrofon podpięty do urządzenia. Natomiast warto już się wtedy zastanowić czy nie wyjdzie taniej po prostu iść do studia nagrań i sprawdzić czy nie będzie się dało w cenie urządzenia+mikrofonów+kabli+statywów zrobić profesjonalnego nagrania w studio.

Poza tym jak ktoś ma laptopa szuka większych możliwości to może kupić np. to http://www.thomann.de/pl/presonus_audiobox_44vsl.htm wejście na 4 mikrofony, oprogramowanie do obróbki razem w urządzeniem, jakość nieporównywalnie lepsza niż Zoom, znacznie większe możliwości. Chociaż wtedy już trzeba przynieść laptopa, Presonusa, mikrofony itd. Natomiast jest możliwość obróbki, dodawanie plug-in'ów.

Wszystko zależy od potrzeb. Jeśli ktoś chce się nagrać na próbie/koncercie, żeby zobaczyć co można poprawić/zmienić to polecam kupić prostsze urządzenie, które nagrywa w stereo, bez możliwości podłączania zewnętrznych mikrofonów. Jeśli ktoś chce się bawić w homerecording to lepiej uderzyć w typ urządzenia, które podałem wyżej.
Oczywiście to jest tylko moje zdanie i nie musi być ono jedyne i słuszne :)
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Arthur88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:08
Instrument/y: K&H Universal II & B&S 3137
Ustnik/i: Bach 1 1/4C & Schilke F2
Lokalizacja: Łęczna

Post autor: Arthur88 » 22 sty 2014, 16:28

Devil_inside mam prośbę do Ciebie.

Czy mógłbyś tym "pożyczonym" rejestratorem yamahy, wrzucić jakieś nagranie? Chodzi mi o to żebyś zagrał kawałek utworu lub jakąś gamę bez żadnej edycji dźwięku.

Szukałem takich nagrań, jednak jedyne co znalazłem to zoom h1:
http://vimeo.com/27517213

Ale nie jestem w stanie powiedzieć czy nagranie nie było potraktowane korektorem graficznym, etc.
"Wcześniej, wcale nie znaczy lepiej...
Życie prowadzi do celu meandrami"

Awatar użytkownika
Arthur88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:08
Instrument/y: K&H Universal II & B&S 3137
Ustnik/i: Bach 1 1/4C & Schilke F2
Lokalizacja: Łęczna

Post autor: Arthur88 » 5 paź 2014, 18:48

Odgrzewam temat, ponieważ dzisiaj wpadł mi w ręce podobny odtwarzacz:

ZooM H2N

Dźwięk skopiowany prosto z urządzenia, żadnej edycji, pogłos pochodzi z sali w której grałem.
Nagrywane na sali o pow. ok 75m2 (wys. 3,5m)
Ustawiłem się frontalnie do mikrofonu w odległości ok 4m.
Czułość mikrofonu ustawiona 4/10, nagrywane w trybie XY-stereo.

Nagranie >> click <<
"Wcześniej, wcale nie znaczy lepiej...
Życie prowadzi do celu meandrami"

ba.kon.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2 gru 2014, 15:59
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: ba.kon. » 2 gru 2014, 16:01

ja nie

ODPOWIEDZ