ustnik 500zł

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
kimer13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2009, 20:14
Instrument/y: Schagerl T1000
Ustnik/i: A. Courtois Paris 1 1/2C
Lokalizacja: ...

ustnik 500zł

Post autor: kimer13 » 30 gru 2014, 20:39

Witam wszystkich serdecznie,
planuję zakup ustnika do klasyki, mój budżet to około 500zł.
Ustnik może być nowy bądź używany (w b.dobrym stanie oczywiście:))
Wiem że ustnik to indywidualna sprawa każdego trębacza i to że jednemu pasuje nie znaczy ze drugiemu trębaczowi będzie "siedział".
Jednakże jest tak dużo ustaników ze nie jestem w stanie pograć na nich wszystkich:)
Dlatego pytanko do kolegów forumowiczów czy spotkali się z jakimiś godnymi uwagi ustnikami w tej cenie.
Dodam że teraz gram na A. Courtois Paris 1 1/2C i gra mi się całkiem wygodnie jednakże jest on troszkę po przejściach i myślę o zmianie na podobny :)
Pozdrawiam

kakaboom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 19 lip 2011, 21:44
Instrument/y: Yamaha YTR-6335S
Ustnik/i: schilke 15
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: kakaboom » 30 gru 2014, 21:41

"Godnym uwagi" ustnikiem będzie nawet ustnik za 100 jeżeli będzie się dobrze grało,
poza tym celuj w coś podobnego np schilke odpowiednik do 1 1/2, albo bach 1 1/2, po prostu musisz próbować

Maciek W
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2014, 17:38
Instrument/y: Yamaha 8335RG
Ustnik/i: Warburton
Lokalizacja: Gdańsk/Piaseczno

Post autor: Maciek W » 30 gru 2014, 22:25

kimer13, mam na sprzedaż ustnik Vincent Bach 1 1/2 B, jest to głębszy odpowiednik 1 1/2 C. Gra się bardzo przyjemnie, barwa dźwięku idzie raczej w tą "miękką", łagodną stronę, ale da się też grać ostro, "z pazurem" :D
Jeśli jesteś zainteresowany albo chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej, to pisz na priv :)

Yogi23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 8 paź 2008, 17:07
Instrument/y: Yamaha Xeno 8335s
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poland

Post autor: Yogi23 » 30 gru 2014, 23:13

proponował bym Ci poszukać w GR lub Bob Reeves, bardzo dobre ustniki w porównaniu do przereklamowanego monetta.
Pzdr.

Maciek W
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2014, 17:38
Instrument/y: Yamaha 8335RG
Ustnik/i: Warburton
Lokalizacja: Gdańsk/Piaseczno

Post autor: Maciek W » 31 gru 2014, 10:20

Yogi23, nie żebym coś do Ciebie miał, ale w tym wypadku najeżdżanie na ustniki Monette to skandal.
A może koledze przypasuje właśnie jakiś Monette? Fakt faktem nie jest to tania opcja (sporo płaci się za markę), ale wielu osobom ustniki Monette leżą idealnie. Ja np. w tym momencie mógłbym najeżdżać na ustniki chińskiej produkcji albo na inne marki ustników, ale po co? W tym momencie mogę śmiało zacytować mojego nauczyciela: "Stary, nieważna jest marka ustnika, tylko to, żeby leżał. Może to być Monette, a może to być jakiś stary Amati albo inny chinol, ale TOBIE on ma leżeć". A poza tym kimer13, jeszcze jedno. Jeżeli gra Ci się dobrze na Twoim ustniku, to po co zmieniać? Może się później po prostu okazać, że pieniądze wyrzuciłeś w błoto ;)

Yogi23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 8 paź 2008, 17:07
Instrument/y: Yamaha Xeno 8335s
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poland

Post autor: Yogi23 » 31 gru 2014, 11:02

to zachęcam Cię do pogrania na paru modelach Monetta, a potem weź jakiegoś Gr np. 3s, myśle ze wtedy zmienisz zdanie..
Pzdr.

kimer13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2009, 20:14
Instrument/y: Schagerl T1000
Ustnik/i: A. Courtois Paris 1 1/2C
Lokalizacja: ...

Post autor: kimer13 » 31 gru 2014, 11:31

@kakaboom, zdaję sobie sprawę że muszę próbować, pytam tylko od czego zacząć próbowanie żeby nie szukać ustnika do końca następnego roku :D
@Maciek W, zdecydowanie głębszy kielich odpada, już teraz mam problem ze moja barwa jest zbyt momentami "flugelhorn'owa", na moim ustniku gra mi się całkiem dobrze jednak chciałbym go zmienić z 2 względów.
1. jak wspomniałem jest troszkę po przejściach, mam go parę dobrych lat, początkowo nie przykładałem uwagi do jego higieny przez co jest w środku nalot którego nie potrafie się pozbyć, do tego posiada kilka malutkich wgnieceń.
2. chcę spróbować pograć na czymś innym, nie chce żałować za kilka lat że grałem tyle czasu na jednym ustniku gdy drugi, pozwalający mi na lepszą grę był na wyciągniecie ręki;) a ustnik zawsze można odsprzedać jeśli nie będzie pasował:)
@Yogi23 jesteś już 3cią osobą która mi poleca GR, zdecydowanie muszę się bliżej przyjrzeć tym ustnikom, możesz mi powiedzieć coś wiecej o Bob Reeves?

Yogi23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 8 paź 2008, 17:07
Instrument/y: Yamaha Xeno 8335s
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poland

Post autor: Yogi23 » 31 gru 2014, 14:39

tutaj masz stronę producenta.. Bob Reeves
Bob Reeves jest cenioną amerykańską marką, u nas mało powszechną i znaną.
Ustnik Bob Reeves składasz sobie według uznania począwszy od rantu i głębokości kociołka po przelot rurki ustnikowej (backbore), która zależnie od wielkości diametralnie zmienia komfort gry..
Pzdr.

Maciek W
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2014, 17:38
Instrument/y: Yamaha 8335RG
Ustnik/i: Warburton
Lokalizacja: Gdańsk/Piaseczno

Post autor: Maciek W » 31 gru 2014, 16:28

Yogi23, grałem na wielu markach i modelach ustników. Czuję, że trafiłem na idealny jak dla mnie ustnik i nie zamierzam go zmieniać, bo ktoś mi mówi, że jemu Monette nie leży i wg garstki osób kupując Monette przepłacamy za brand. Ustniki GR do tanich nie należą, szczerze, nie widzę w nich żadnej rewolucji, a do tego za sam brand musimy trochę zapłacić. Poza tym za pół roku i tak zmienisz ustnik na inny, bo GR nie będzie już modny :lol:

Flugelstar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 6 paź 2013, 13:15
Instrument/y: Conn
Ustnik/i:
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Flugelstar » 1 sty 2015, 14:32

Moja rada,jak masz wydawać kupę kase w ciemno i wyjść na frajera,w ciemno bo skąd możesz wiedzeć czy ci będzie pasowal ustnik nawet za 1000 zł skoro go nie przetestowałeś?czysta głupota i nonsens,będziesz się męczył oczywiście z uśmiechem na twarzy bo prżecież masz monette albo innego gniota a twój kolega obok ma starego bacha obdrapanego i gra o dwie klasy lepiej od ciebie,w ciemno to kup sobie ustnik gewy za 80zl ryzyko mimimalne a do tego twojego budżetu dołóż 400 znajdź ofertę z last minutę i odpocznij sobie gdzieś w Tunezji w ciepełku z fajnymi widokami i drinkami z parasolkami :)

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 1 sty 2015, 15:10

Flugelstar, świetne podejście do sprawy :) :) :) Hahah :)
kimer13, testowałem już wiele "żelastwa" i dobrze o tym wiesz :P Heheh :) Monette, Laskey, Schilke, Yamahy, Reeves, Marcinkiewicz i można by wymieniać. Wszystko brałem raczej w ciemno opierając się tylko i wyłącznie na opiniach innych trębaczy. I jakie wnioski? Ustniki wracały. Uwierz mi Remik, opinie innych to żadna miara. Raczej mieszanie w głowie. Kiedyś mi Maciej Fortuna powtórzył słowa wymiataczy zza oceanu - chcesz się nauczyć porządnie grać? Przebrnij przez Bacha 1 1/2C. I coś w tym jest. Proponuje uderzyć w tym kierunku tymbardziej, że do klasyki brzmiene tego ustnika jest na prawdę ok. Możesz też pomyśleć nad Megatonem - to jest pewne wyzwanie. Mam ten ustnik i na bank pozostaje on w moim futerale bo nauczył mnie bardzo wiele. Jednakże całkiem niedawno wpadłem na wspomnianego Gary Radtke "GR" http://www.grmouthpieces.com/ - i tutaj już zabawa jest zawodowa. Świetny rant, świetna barwa - nasycona w całym rejestrze. Odmienna od Bacha, Schilke, Laskey itd. Mam rozmiar 66L co niby odpowiada 3C Bacha ale to zupełnie inna miara. Gra się na prawdę rewelacyjnie. Polecam zapoznać się bliżej.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

kimer13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2009, 20:14
Instrument/y: Schagerl T1000
Ustnik/i: A. Courtois Paris 1 1/2C
Lokalizacja: ...

Post autor: kimer13 » 1 sty 2015, 17:07

Yogi23 raczej wątpię żebym na moim poziomie umiał złożyć fajny ustnik bez masy prób, zaufam ludziom którzy się na tym znają, którzy pracują cały czas nad tym żeby ustnik który stworzyli fajnie grał i wezmę jakiś "gotowy" :)
Flugelstar planuję przed zakupem przetestować kilka ustników (znajomy na akademii ostatnio załatwił że dostał kilka na próbę) jednakże chce się prędzej zapoznać z tematem żeby ewentualnie poprosić o jakiś wybrany ustnik na próbe:)
Damian no o tym że testowałeś troszkę tego sprzętu wiem ;d może masz rację z tym Bachem, jednakże moim zdaniem po co się męczyć na gorszym ustniku jeśli jest możliwość pogrania na lepszym (nie mówię że droższy=lepszy a po prostu taki na ktorym gra sie lepiej). Nie trzeba wtedy "walczyć ze sprzętem" a można się skupić na innych aspektach gry:) Jeśli chodzi o Megatona to miałem na swoim ustniku Booster (sam mi chyba pomagałeś w jego zakupie ;) ) ale ostatnio go odłożyłem bo bez niego gra mi się lepiej. Zdecydowanie jeśli będzie taka możliwość to muszę przetestować GR.

Awatar użytkownika
Camillus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: 22 sie 2007, 15:45
Instrument/y: Bach Stradivarius New York, Amati AFH-601II
Ustnik/i: GR 66L, Yamaha Allen Vizzutti, Laskey 68F
Lokalizacja: Jawiszowice/Oświęcim

Post autor: Camillus » 2 sty 2015, 16:07

Napisz do Michała Piotrowskiego (www.sonore.pl). Dogadasz się z nim bez problemu i pośle Ci na test kilka ustników GR. Jeśli żadnego nie wybierzesz, to ponosisz tylko koszty wysyłki.
Druga sprawa - jeśli po prostu gra Ci się dobrze na swoim ustniku i chcesz go zmienić tylko dlatego, że "źle" wygląda, to może po prostu daj go do jakiegoś zakładu, gdzie Ci oszlifują odrapania, odpryski i pozłocą, bądź posrebrzą na nowo. Taka zabawa to koszt 80-200zł, także dużo mniej niż Twój budżet, a ustnik będzie ten sam tylko ładniejszy :)

Pozdrawiam ;)
Jeśli mój post okazał się pomocny, kliknij "POMÓGŁ" :)

ODPOWIEDZ