King 600 vs. Getzen 300/400

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Kiepski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 24 kwie 2017, 14:50
Instrument/y: Getzen 490S
Ustnik/i: Amati 3C, JK 3C
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

King 600 vs. Getzen 300/400

Post autor: Kiepski » 24 kwie 2017, 14:59

Witam, od 7 lat jestem posiadaczem Kinga 600, instrument jest już jednak w niezbyt dobrym stanie (lakier :/). Myślałem o zakupie nowej trąbki i przeglądając to forum zauważyłem, że w cenie 1500-2000zł wiele osób poleca modele marki Getzen podane w tytule. Chciałbym się więc zapytać czy bardziej opłaca się przeprowadzić renowację mojego starego instrumentu czy zakupić nową trąbkę? Jestem oczywiście otwarty na inne propozycje w podanym przedziale cenowym :).

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 25 kwie 2017, 08:59

Getzen 300/400 jest trochę lepszy od Kinga 600, mając budżet 2000zł można już myśleć o Getzenie Capri
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Kiepski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 24 kwie 2017, 14:50
Instrument/y: Getzen 490S
Ustnik/i: Amati 3C, JK 3C
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: Kiepski » 25 kwie 2017, 19:06

Getzen Capri to wyższy model, dobrze rozumiem? Jeśli można, chciałbym się jeszcze zapytać o dwie rzeczy:

1. Getzeny mają kraniki Amado, słyszałem że nie są to za dobre konstrukcje, łatwo się psują. Jak to jest naprawdę a jeśli to rzeczywiście jest taka wadliwa część to czy da się wymienić te kraniki na klasyczne i ile by to kosztowało?

2. Znalazłem też w moim budżecie Conna 1000B, mógłby mi ktoś powiedzieć coś o tej trąbce w porównaniu do wymienionych wcześniej?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

piotr80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 14 sty 2010, 18:25
Instrument/y: Holton MF 550s/Benge #3 flug
Ustnik/i: Warburton 4md,4s,4fld
Lokalizacja: Polska

Post autor: piotr80 » 25 kwie 2017, 21:17

Jeśli chodzi o kraniki amado to nie ma tam się co zepsuć, sprężynka i mini tłoczek, gwarancja dożywotnia.
Conn 1000b to model severinsena ale nie wszystkie, jeśli taki jest do sprzedania to warto kupić tylko pod warunkiem żę jest sprawny technicznie..

Kiepski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 24 kwie 2017, 14:50
Instrument/y: Getzen 490S
Ustnik/i: Amati 3C, JK 3C
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: Kiepski » 26 kwie 2017, 16:42

https://www.olx.pl/oferta/trabka-conn-1 ... a2ba364416 - tą trąbkę mam na myśli, nie mam bladego pojęcia czy to Severinsen :D.

Co do kraników Amado to słyszałem, że tłoczki lubią wyskakiwać albo, że przy minusowych temperaturach kranik się zacina i nie da się spuścić wody. Nie wiem jak jest na prawdę, nigdy nie grałem na trąbce z takimi kranikami, więc chciałbym się dowiedzieć.

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 27 kwie 2017, 08:41

Kiepski pisze:nie mam bladego pojęcia czy to Severinsen :D .
to nie Severinsen
Kiepski pisze:Co do kraników Amado to słyszałem, że tłoczki lubią wyskakiwać albo, że przy minusowych temperaturach kranik się zacina i nie da się spuścić wody.
Tłoczki nie wyskakują, no chyba że ktoś przy nich grzebał i źle złożył. Co do minusowych temperatur to może się zdarzyć, ale nie musi.
Kiepski pisze:czy da się wymienić te kraniki na klasyczne i ile by to kosztowało?
Przeróbka możliwa i niedroga, czy konieczna....? To tak jak ze wszystkim, jednemu pasuje drugiemu nie.
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 2 gru 2009, 23:07
Instrument/y: Amati ATR 331 , KUHNL & HOYER- TOPLINE
Ustnik/i: Vincent Bach 5B
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Grzegorz » 27 kwie 2017, 23:28

Na mrozie zamarza wszystko, klasyczne kraniki też, lub robi się sopel i wody nie wylejesz.
Ale to nie tragedia. Jak tłoki chodzą na mrozie to ok. A wode można wylać odwracając instrumet, W sumie jak często grasz na mrozie.
Jak masz amado to ja bym nie wymieniał

ODPOWIEDZ