Kornet

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Matixo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2017, 23:20
Instrument/y: Amati Atr 211
Ustnik/i:
Lokalizacja: Chocz

Kornet

Post autor: Matixo » 17 lip 2017, 23:34

Witam gram od 4 lat w orkiestrze miałem swoją trąbke C.Gigant za około 500 zł nie stroiła i wgl krąglik przestał się ruszać wszystkiego próbowałem. Z kumplem mieliśmy zagrać na pogrzebie we dwóch no i pożyczyliśmy trąbke amati atr 211 i było ładnie to poszedłem do kapelmistrza że tamta stroi i żebym tą dostał odpowiedział "trąbki są do sygnałów nie do grania melodi do melodi są te małe kornety" i dostałem amati acr 211. Jest w tym jakaś logika? Ponad 5 lat wychowany na normalnej trąbce i zmana na kornet to trochę bez sensu. Miałem zamiar na kupienie po wakacjach nową yamahe a ta miała być na pożyczenie

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 18 lip 2017, 11:18

To, że została Ci powierzona partia kornetu to raczej pozytywny przejaw. Kornety to I skrzypce w orkiestrze dętej i grają na nich (a przynajmniej powinni) ci, którzy radzą sobie lepiej na instrumencie. Rzeczywiście trąbka w orkiestrze pełni bardziej rolę sygnałową ale to nie znaczy, że zawsze tak się na niej gra. Możesz grać sobie na trąbce w swoich prywatnych projektach muzycznych. To że będziesz grał na kornecie nie oznacza tego, że nie możesz grać na trąbce. Każdy szanujący się trębacz ma kilka trąbek (kornet, flugelhorn, trąbki w innych strojach). Kornet to piękny instrument i gra na nim bardziej Ci pomoże niż zaszkodzi. Pozdrawiam ;)
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

ODPOWIEDZ