JAKIEŚ TIPY PROSZĘ ;D

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
Hefajsztoss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:19
Instrument/y: Trąbka
Ustnik/i: 7C

JAKIEŚ TIPY PROSZĘ ;D

Post autor: Hefajsztoss » 12 wrz 2018, 21:15

Dzień dobry , rok czasu chodziłem na lekcję gry na trąbce. Trąbka roy benson tr 202s i mam otóż dwie prośby.
Polecił by ktoś jakiś fajny ustnik do tej trąbki ? Kupiłem taki arnolda sonsa 7c za stówę i był no dosyć słaby, ten który był w zestawie z trąbką już jest lepszy.
I prosił bym o podanie mi jakiś ćwiczeń które mogły by mi jakoś się rozwijać , staccado czy coś jakieś palcowanie.
Chciałbym się jakoś rozwinąć pod granie w zespole , ale nie dętym tylko wiecie gitarka perkusja..

qane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 19 lip 2018, 13:07
Instrument/y: Getzen 300 Series
Ustnik/i: Schilke 20

Re: JAKIEŚ TIPY PROSZĘ ;D

Post autor: qane » 13 wrz 2018, 06:46

Jeśli chodzi o wybór ekonomicznego ustnika to dobrym rozwiązaniem powinien być ustnik Gewa. Większość ludzi za namową doświadczonych trębaczy rezygnuje z rozmiaru 7c na koszt 3c lub 1 1/2c. Droższe ustniki to np. Bach lub Schilke (inna rozmiarówka).
Ćwiczenia znajdziesz m.in. w szkole Lutaka na trąbkę. Nawet na tym forum ktoś podawał link do swojego dysku, z którego można ją ściągnąć. W książce Lutaka opisane są także gamy, które pomogą ci polepszyć palcowanie. Dla nieco bardziej zaawansowanych szkoła Arbana.

Powodzenia! :)

Hefajsztoss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:19
Instrument/y: Trąbka
Ustnik/i: 7C

Re: JAKIEŚ TIPY PROSZĘ ;D

Post autor: Hefajsztoss » 14 wrz 2018, 17:04

qane pisze:
13 wrz 2018, 06:46
Jeśli chodzi o wybór ekonomicznego ustnika to dobrym rozwiązaniem powinien być ustnik Gewa. Większość ludzi za namową doświadczonych trębaczy rezygnuje z rozmiaru 7c na koszt 3c lub 1 1/2c. Droższe ustniki to np. Bach lub Schilke (inna rozmiarówka).
Ćwiczenia znajdziesz m.in. w szkole Lutaka na trąbkę. Nawet na tym forum ktoś podawał link do swojego dysku, z którego można ją ściągnąć. W książce Lutaka opisane są także gamy, które pomogą ci polepszyć palcowanie. Dla nieco bardziej zaawansowanych szkoła Arbana.

Powodzenia! :)
Dzięki wielkie za udzielenie się :D
Ta szkoła Lutaka to coś takiego ? http://www.tomberry.org/trabka/Szkola.pdf
__________________________________________________________________________
A ustnik Gewa 3c ?

qane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 19 lip 2018, 13:07
Instrument/y: Getzen 300 Series
Ustnik/i: Schilke 20

Re: JAKIEŚ TIPY PROSZĘ ;D

Post autor: qane » 16 wrz 2018, 18:00

Dokładnie o tę szkołę mi chodziło.
Dobór ustnika to bardzo indywidualna sprawa, ten temat był niejednokrotnie wałkowany na forum, jednak Gewa 3c to chyba najlepsze, co mogę ci w tej chwili polecić. Pamiętaj, że zmiana może być odczuwalna nawet dopiero po 2-3 tygodniach. Gdybyś poczuł, że coś rozwija się w nieprawidłową stronę (szanse na to są niewielkie), prawdopodobnie oznaczałoby to, że nie jest to ustnik dla ciebie i powinieneś jak najszybciej go zmienić.

ODPOWIEDZ