Puchnąca prawa strona gardła

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
Beno002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 8 lis 2009, 10:40
Instrument/y: CONN 38BConnstellation + Yamaha Custom
Ustnik/i: Yamaha 11B4 Custom GP
Lokalizacja: Polski

Puchnąca prawa strona gardła

Post autor: Beno002 » 10 paź 2018, 21:44

Witam
Mam nadzieje że ktoś mi tutaj coś doradzi lub pomoże w tej kwestii. Problem ciągnie się od maja. Chodziłem już do laryngologa, ale nie pomógł.
Sprawa wygląda tak, że kiedyś byłem na zajęciach u pewnego trębacza. Ogólnie wszystko było ok, grałem na luzie tak jak zawsze od lat i nie było problemów. Na tych zajęciach Pan powiedział mi żebym spróbował inaczej zagrać. Nie pamiętam o co mu dokładnie chodziło ale było coś z gardłem czy tam zadęciem. Gdy zacząłem inaczej próbować to coś mi tak jak by cykło z prawej strony gardła i zaczął robić się obrzęk. Gdy nie rozmawiam lub mało mówię jest ok. Gdy dużo rozmawiam to puchnie. W czasie gry powyżej C2 już nie zagram na luzie bo prawa strona gardła mi puchnie. Niby mogę grać na siłę ale tak nie grałem i nie chce się uczyć złych nawyków.
Może ktoś zna dobrego laryngologa w Krakowie, który da radę mi pomóc.
Zatoki drożne, wymaz z gardła jest ok.
Próbowałem przed wizytą pograć i od razu jechać do laryngologa żeby zobaczył jak to wygląda. Ale zanim dojadę obrzęk praktycznie schodzi do zera i nic nie widać. Zawsze problem jest tylko z prawej strony. Lewa strona jest ok.
Jest masakra i nie mogę grać :( :(

ODPOWIEDZ