Początek nauki

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
FormOn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2021, 15:19
Instrument/y: Trąbka
Ustnik/i: ???
Lokalizacja: Bytów

Początek nauki

Post autor: FormOn » 20 lut 2021, 16:24

Dzień dobry,
Dopiero dzisiaj dołączyłem do trumpeters.pl, z nadzieją, że znajdę tutaj odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Zapewne podobne rozterki były juz tutaj omawiane, ale chciałbym jednak prosić forumowiczów o indywidualne podejście do mojej osoby i ewentualne porady i pomoc.
W tym roku kończę 40 lat. W brzmieniu trąbki jestem zakochany od conajmniej 25 lat. Z zamiarem nauki gry na tym instrumencie noszę się od lat 5. Szukałem już nauczyciela i pytałem w lokalnym MDK o takie lekcje, ale niestety tego pierwszego nie znalazłem, a na MDK jestem...za stary :)
Wykonuję wolny zawód więc dysponuję własnym czasem w miarę plastycznie. Nigdy nie uczyłem się grać na instrumentach (jedynie flet w SP) :)
Za to moje córki uczą się gry : pianino, gitara i klarnet (same chciały i tak wybrały). Muzyka towarzyszy nam każdego dnia, z czego bardzoooo się cieszę. Mam jeszcze 2 synów 4 i 7 lat, którzy też już coś przebąkują o chęci gry na instrumentach...
Tylko ja taka dooopa i jeszcze nie zacząłem nauki :) Mam nadzieję, że to się teraz zmieni - chciałbym na Was liczyć drodzy forumowicze...

1. Od jakiej trąbki zacząć ? Znalazłem gdzieś w opisach, że ten model - Yamaha YTR 2330 jest odpowiedni dla początkujących.
2. Czy ta cena (ponad 2000 zł ) na początek jest konieczna ? Może lepiej coś używanego ? Jeżeli tak, to jak znaleźć dobry, używany instrument ?
3. Nauczyciel ? Może wśród Was jest taka osoba (z okolic Bytowa, woj. pomorskie) ? Może lekcje zdalne? Jestem otwarty na różne propozycje.
4. Literatura do nauki ? Jest jakaś pozycja godna zakupu - jaka ?
5. Jakieś ćwiczenia bez instrumentu na początek - jakie ?

Proszę Was o pomoc i wskazówki.
Pozdrawiam
Marcin

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Re: Początek nauki

Post autor: eliasztp » 4 mar 2021, 16:10

1. Yamaha YTR 2330 z pewnością wystarczy.
2. Może to być używany instrument byle byłby sprawny
3.4.5. Musisz znaleść nauczyciela. On pomoże przy doborze trąbki, ustnika, literatury i ćwiczeń żeby dobrze zacząć - to bardzo ważne.
Może w szkole muzycznej znajdzie się jakiś ambitny nauczyciel, który chciałby sobie dorobić

ODPOWIEDZ