Problem po chwilowej przerwie

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
Kosa713
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2021, 17:56
Instrument/y: Yamaha 4
Ustnik/i: Vincent Bach C3
Lokalizacja: Polska

Problem po chwilowej przerwie

Post autor: Kosa713 » 12 maja 2021, 20:53

Na początku się przedstawię, nazywam się Grzegorz, jestem na ostatnim roku szkoły I st. Na majówce ze względu na wyjazd miałem tygodniową przerwę od instrumentu. Zgodnie z zaleceniami nauczyciela przez pierwsze dni grałem tylko długie dźwięki, repetycje, przedęcia. Dotychczas moja skala wygodnego grania wahała się między c1-b2. Grałem sporo etiud z wysokimi dźwiękami. Lecz właśnie teraz od niecałego tygodnia zauważyłem znaczny spadek kondycyjny jak i spadek formy. Nie forsuję się, tj po rozgrzewce staram się grać nie więcej niż 45-60 min. Jak myślicie co mogło być przyczyną nagłego spadku formy? Poza tym że sam zauważam niedokładną pracę przepony, to nic nie przychodzi mi do głowy. Dociskać nie dociskam, mam otwartą lewą rękę, a kciuk i mały palec prawej cały czas kontroluję. Na pewno zauważyłem, że mam lekko nie poprawne zadęcie, tj albo za dużo albo za mało ust w ustniku. Nie chcą współpracować ze mną także mięśnie, mam wrażenie że są bardzo spięte. Jak zlikwidować problem? Wcześniej tylko progres z dnia na dzień, a teraz regres...

ODPOWIEDZ