Fürst Pless początki

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
niemen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2022, 21:10
Instrument/y: Dodzauer 18815L. Melton R???
Ustnik/i: Jupiter 7C Fl, Ray Farr Diamond, Gewa 5C
Lokalizacja: Pomorskie

Fürst Pless początki

Post autor: niemen » 27 paź 2022, 21:20

Szanowni forumowicze. Czy znacie jakiś konkretny sposób jak dobrać ustnik? Mam dwie sztuki, pierwszy to 7C a drugi to 4B. Nie wiem niestety czy moje problemy z wydobywaniem dźwięku wiążą się z ustnikiem ale chciałbym choć nabrać pewności że jest odpowiedni. W ustniku 7C moje wargi toną i nie mogę ich ułożyć a z kolei 4B wymaga o de mnie silniejszego dęcia, co powoduje uszkodzenie warg po stronie zębów. Za mocno go dociskam. Jestem początkujący ćwiczę co wieczór od dwóch miesięcy. Generalnie sprawa wydaje się prosta ale te 5 dźwięków których chcę się nauczyć daje mi wycisk. I nie ma sprawy niech jest wycisk, tylko zaczynam cierpieć i jest gorzej niż było. Dzwiek jest strasznie poszarpany lub matowy. Trochę się przejąłem. Nauczyciela brak.
Pozdrowionka.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka


Wysowsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 8 sie 2022, 16:25
Instrument/y: Getzen Severinsen Eterna
Ustnik/i:

Re: Fürst Pless początki

Post autor: Wysowsky » 12 gru 2022, 03:43





Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Re: Fürst Pless początki

Post autor: eliasztp » 12 gru 2022, 19:49

Musisz mieć nauczyciela przynajmniej na kilka pierwszych lekcji który Ci ustawi, wytłumaczy co i jak. Ustnik 7C na początek jest dobry.

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Re: Fürst Pless początki

Post autor: Waldek Krukowski » 14 gru 2022, 21:20

Przede wszystkim jaka to firma.? sam rozmiar może być mylący i nie mieć odniesienia do Bacha, Stomvi, Gewy itp
4B to pewnie Denis Wick ale 7C...?
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

niemen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2022, 21:10
Instrument/y: Dodzauer 18815L. Melton R???
Ustnik/i: Jupiter 7C Fl, Ray Farr Diamond, Gewa 5C
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Fürst Pless początki

Post autor: niemen » 19 lip 2023, 01:01

Cześć wszystkim. Dziękuję koledze eliasztp. Rada z nauczycielem to było bingo. CBEGB a nawet górne A i ze ściśniętą d..ą "C górne" czasem się uda. Kochani czytam forum dalej, zostaję tu na dłużej. Kupiłem flugelhorn i tu się dopiero zaczyna... Ho ho. Tu prawą ręką trzeba coś wciskać, chociaż bez wciskania też się da... jak na rogu. Z tą różnicą że Flugel kupiłem po taniości i daleko mu do klasy moich rogów (nieźle to zabrzmiało czytane na głos). Jest to Arnold & Sons AFH 565L. Myślę że taki instrument do nauki gry z nut wystarczy. A potem jak już będę coś wiedział to przynajmniej dokonam dobrego zakupu. Tylko kiedy to będzie? Myślę że godzina samokształcenia dziennie powinna coś dać. Pozdrawiam serdecznie wszystkich. Postaram się aby nie zanudzać pytaniami, które kiedyś już były....

ODPOWIEDZ