Strona 1 z 1

ćwiczenia rozluźniające

: 4 maja 2010, 19:38
autor: tobi3776
Piszemy na tym forum dużo o ćwiczeniach polepszających technikę, brzmienie, kondycje itp.
Znacie może jakieś ćwiczonka na rozluźnienie???

: 4 maja 2010, 19:42
autor: zibi2507
Najlepszy jest po prostu odpoczynek i systematyczne ćwiczenie z przerwami. Co do ćwiczeń dobre są dźwięki pedałowe po gamach w dół zaczynając od G-durr od g1.
PZDR! :)

: 4 maja 2010, 20:30
autor: Damian Ruskowiak
Zależy jakie ćwiczenia rozluźniające - czy dostosowane do ust? Czy też partii mięśni, które się spinają w naszym ciele podczas grania, np ramiona.
Jeśli chodzi o same usta to oczywiście odpoczynek podczas ćwiczeń = efektywne ćwiczenie. Im więcej odpoczywasz, tym buźka nabiera siły. Do tego ćwiczenia oparte na dźwiękach pedałowych - ligatury po pasażach w dół, oraz wszelkie masaże ust. Często pod prysznicem można sobie słuchawkę z wodą skierować na usta i chwilkę niech woda leci - miłe uczucie :) Rozluźniające niesamowicie :)
Co do spinania się w ciele to najlepiej yoga pomaga. Generalnie myślenie podczas wdechu i wydechu o rozluźnianiu kolejnych mięśni i partii naszego ciała.
Na przykład:
Kładziemy się na podłodze. Zamykamy oczy i powoli głęboko zaczynamy oddychać. Z każdym wydechem myślimy następująco: a teraz rozluźniam ramiona ... i wydychamy powoli powietrze ... wdech i myślimy dalej: a teraz rozluźniam przedramiona... i tak idziemy ku palcom u stóp. ćwiczenie może trwać do nawet pół godz jeśli robimy je powoli i spokojnie. Najlepiej w pełnej koncentracji umysłu, przy max rozluźnieniu ciała :) I gdy już tak przerobimy wszystkie partie mięśni odnieść powinniście wrażenie jak przylegacie do podłogi w całości i nikt was nie podniesie bo cały ciężar nie trzymają mięśnie tylko spoczywa on na podłodze. W takim stanie można sobie poleżeć z kilka minut lub też usnąć. Pamiętajcie, że wstawać też trzeba powoli i wykonać kilka wdechów na stojąco. Tak kończy się ćwiczenie.
Polecam, można spróbować ;) :trumpet:

Re: ćwiczenia rozluźniające

: 23 cze 2018, 15:26
autor: olawitkowska1
Witam ja polecam również odpoczynek i rozluźnienie się. Ja co kilka dni chodzę tutaj https://relaxmindandbody.pl i bardzo dobrze to na mnie wpływa