Czy grę na trąbce można dzielić z gra na puzonie?

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
Sepi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2 maja 2007, 01:18
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: aaaa

Czy grę na trąbce można dzielić z gra na puzonie?

Post autor: Sepi » 30 cze 2007, 13:49

Witam;)

Mam takie pytanko. Czy grę na trąbce można dzielić z gra na puzonie? Czy takie skakanie z instrumentu na instrument może coś zepsuć w ustach.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

Post autor: damalu » 30 cze 2007, 14:56

ja kontaktu bliższego z puzonem nie miałam... wiem , ze mozna spokojnie grać też na klawiszach i gitarze...ale do rzeczy. Mój kolega z orkiestry (puzonista) w innej orkiestrze gra na trąbce więc myślę, że to chyba nie robi większego problemu, ale tu może coś więcej np. Growl_man poradzi :)
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 30 cze 2007, 16:12

Chodzi o to żebyś nie grał na jednym instrumencie a później na drugim...bo będą problemy z grą na tym ostatnim...(nie trafisz w dźwięki)...tak po zatem chyba nie powinno być problemu...(ja od czasu do czasu gram jeszcze na saxhornie altowym...ale trąbka przede wszystkim)...życzę powodzenia w nauce...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
KARI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 26 sie 2006, 20:49
Instrument/y: KANSTUL 700
Ustnik/i:
Lokalizacja: GNIEZNO

Post autor: KARI » 30 cze 2007, 20:57

Ja gram zarówno na puzonie jak i na ukochanej trąbce.
Z racji ze w puzonie jest ustnik większy od ustnika trąbkowego, pracują całe usta. Jeśli grasz na 2 wyżej wymienionych instrumentach, to nigdy nie rozwiniesz prawidłowo zadęcia na instrumencie z większym (puzonowym) ustnikiem. Oczywiście można grać jednocześnie na puzonie i trąbce, ale lepiej mieć sprecyzowany instrument.
Przyjaciel nigdy nie powinien zbyt wysoko oceniać naszych zalet a wróg powinien przeceniać nasze wady.

Qba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 19 sty 2007, 20:20
Instrument/y: Yamaha YTR4335
Ustnik/i: Schilke 17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Qba » 1 lip 2007, 10:08

Tez grałem na puzonie i trabce i szczerze powiedziawszy zmieniajac puzon na trabke po chwili grania, mozna uzyskac niesamowite efekty :D sprawdzone w praniu :D

Awatar użytkownika
tomko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: 4 lut 2007, 14:24
Instrument/y: Yamaha YTR2335
Ustnik/i:
Lokalizacja: Północne Mazowsze

Post autor: tomko » 1 lip 2007, 11:02

mój kolega z sakshornu wziął pewnego dnia trąbkę i się okazało że ma niesamowitą skalę :smile:
Trąbić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... ;)

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

Post autor: damalu » 1 lip 2007, 14:36

no mój jeden kolega z orkiestry z sakshornu altu w wakacje przechodzi na trąbkę- jak na sakshornie grał tak powiedzmy bez problemu do g2, bo wyżej nie, to na trąbce ma niezwykle ładny , mocny dźwięk grając do c3
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 1 lip 2007, 22:30

Saxhorn daje niezłe ogranie...i z racji większego ustnika niż u trąbki sprawia że mięśnie ust są lepiej wyćwiczone...mocniejsze i w ogóle...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Sepi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2 maja 2007, 01:18
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: aaaa

Post autor: Sepi » 1 lip 2007, 23:55

Dziękuje Wszystkim za odpowiedz.
Co do tego,że grając na trąbce po puzonie ma się mocniejsze dmuchnięcie, to potwierdzam. Oba instrumenty są super, jednak trąbeczka bardziej rządzi.

pozdrawaim
Ostatnio zmieniony 2 lip 2007, 11:57 przez Sepi, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ