Szkoła muzyczna II stopnia

Problemy, pytania, porady, ćwiczenia. Technika gry na trąbce.
Wujekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2014, 11:35
Instrument/y: Roy Benson TR-402
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kobyłka

Szkoła muzyczna II stopnia

Post autor: Wujekk » 14 kwie 2014, 12:41

Witam, jest to mój pierwszy post. Forum czytuję od około pól roku a na trąbce gram kilka mmcy.
Piszę tego posta piąty raz bo komputer odmawia mi posłuszeństwa więc forma może być trochę nie taka jak bym chciał. Odpuszczę sobie tez pisanie jak wiele znaczy dla mnie muzyka – znaczy wiele i wystarczy, bez patosu.
Zajmuję się produkcją muzyczną od ok 5 lat. Interesuję się realizacją dźwięku i akustyką – czyli zjawiskiem dźwięku ogólnie. Znam teorię muzyki na poziomie pierwszego stopnia szkoły muzycznej i historię muzyki na poziomie całkiem niezłym (tylko nie daty...). Opanowałem podstawy gry na pianinie, gitarze i perkusji. Mam dobry słuch, badania przeprowadzone przez pewnego świetnego pianistę wykazały że nie jest to słuch absolutny ale i tak jest ok.
Cały czas jednak szukałem, aż pomyślałem aby spróbować gry na instrumencie dętym. Przez los oraz wielu doradców zostałem skierowany na saksofon. Szło mi dobrze, nie podobało mi się. Cały czas chodziła mi po głowie trąbka. Po kilku mmcach od odstawienia saksofonu dowiedziałem się o miejskiej orkiestrze w moim mieście. Poszedłem, spróbowałem. To jest to.
Teraz chciałbym iść za ciosem i dostać się na II stopień szkoły muzycznej w warszawie. Wiem że to szybko itd. ale chcę spróbować. Nauka gry idzie mi dobrze - wg kapelmistrza powyżej oczekiwań.


Informator dla kandydatów głosi:
1. Kandydaci z ukończona szkołą muz pierwszego stopnia zobowiązani są przygotować
-gama i pasaże (3-4) znaki przykluczowe.
-etiuda z uwzględnieniem artykulacji staccato
-do wyboru: pierwsza część koncertu lub dwie kontrastujące części sonaty lub utwór dowolny.
2. Kandydaci ze słabym przygotowaniem instrumentalnym zobowiązani są wykonać program dowolny.
3. Kandydaci bez przygotowania instrumentalnego mają wykonać dowonlny program na innym instrumencie.

Proszę o pomoc w doborze repertuaru. Nie mam ukończonej szkoły muzycznej ale na pewno nauczę się tych gam i w sumie może jakaś etiudka + coś rozrywkowego typu Fly me to the moon.

Byłbym bardzo wdzięczny za konkretną pomoc.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ajuishkur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 6 maja 2006, 13:21
Instrument/y: carol brass 7660 i 5284,jupiter 846rl
Ustnik/i: jet tone 7d, 10s, lmcx,symphonic c, mf (fl)
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ajuishkur » 14 kwie 2014, 15:51

Pietro Baldassari - Sonata 6 ( C-dur, I,II,III m…: http://youtu.be/ma0yPYGuMKk
Jak ktoś ma pytania piszcie na ten profil ;)
https://instagram.com/captaintrumpet?ut ... E0OTdkZA==

venom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 16 lis 2011, 08:52
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: inąd

Post autor: venom » 14 kwie 2014, 21:51

Ajuishkur na prawdę uważasz, że jest w stanie to zagrać ktoś kto uczy się grać na trąbie kilka miesięcy?

Wujekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2014, 11:35
Instrument/y: Roy Benson TR-402
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kobyłka

Post autor: Wujekk » 16 kwie 2014, 14:46

Jak venom słusznie wywnioskował - szukam czegoś prostszego. Lepiej coś prostszego i żebym to perfekcyjnie zagrał niż coś przy czym mogę się wyłożyć.

kimer13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 sie 2009, 20:14
Instrument/y: Schagerl T1000
Ustnik/i: A. Courtois Paris 1 1/2C
Lokalizacja: ...

Post autor: kimer13 » 18 kwie 2014, 12:33

Siema, skoro dopiero zaczynasz swoją przygodę z trąbką proponuje żebyś przygotował jakąś etiudę ze zbioru Butkiewicza, podejrzewam że będą adekwatne do Twojego poziomu gry:) Jeżeli chodzi o utwór, gdy nie słyszy się jak grasz ciężko coś zaproponować:) Utwór na egzaminy wstępne dobiera sie indywidualnie dla muzyka, tak by mógł on pokazać swoje atuty i ukryć wady:) Zastanów się czym się wyróżniasz:) np czy masz ładną barwę dźwięku, grasz muzycznie, masz szybki i precyzyjny jezyk, łatwo "prześlizgujesz" się po dźwiękach czy może coś innego. Następnie dobierz do tego utwór:) myślę że jeśli określisz z czym masz najwiekszy problem a co Ci idzie najlepiej to koledzy z forum pomogą Ci dobrać odpowiedni utwór:) "coś rozrywkowego typu Fly me to the moon." raczej odpada, proponowałbym coś klasycznego;) Warto umówić się na kilka lekcji z nauczycielem do którego bedziesz zdawał, na pewno wskaże Ci nad czym musisz popracować i podpowie Ci w którą stronę iść z wyborem rep.
Pozdr.

ODPOWIEDZ