Schagerl - Instrumenty mistrzowskie...

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Rumcajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 638
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:29
Instrument/y: roy
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rzeszów

Schagerl - Instrumenty mistrzowskie...

Post autor: Rumcajs » 8 sty 2009, 02:03

Tak jak w temacie a pytanie brzmi: Czy ktoś już z was kiedyś grał na tych instrumentach lub jest właścicielem takiego cacka? Chodzi mi głownie o instrumenty z tłokami takie jak: Phelin, Dione, Damaris, Aglaea, Penelope, Charis, Thetis. Jeśli tak, to proszę o krótki komentarz (opis) danej trąbki. Zadałem to pytanie ponieważ (przyszłościowo) jestem zainteresowany kupnem takiego sprzętu (wyższej klasy) a dotychczas miałem przyjemność grać tylko na jednym modelu Dione i to w dodatku z wystawy. Pamiętam że grało mi się na nim ładnym, wyrazistym ciepłym dźwiękiem, lekko i przyjemnie. Kiedy znów się przycisło to barwa dźwięku zalatywała jazzem tzn lekką ostrością. Hehe ciężko cokolwiek porównać, dla mnie to była jak przesiadka do Mercedesa S - Klasy lecz szkoda że trwała tylko parę minutek :/ To są tylko moje odczucia a przypomnę że gram na Yamaha 2. Teraz proszę o wasze zdanie. Można też pisać jak się sprawują i o sprawach technicznych związanych z trwałością lakieru, pracą tłoków, itd ... Pozdrawiam

http://www.schagerl.pl/php/index.php?id=22&id2=20
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 8 sty 2009, 09:25

http://www.schagerl.at/sch_engl/eigen_d ... dorf-h.jpg miałem przez parę dni to coś, ogólnie bardo fajnie tylko brzmieniowo mi się nie podobał. Brzmiał jakby miał wsadzoną szmate do środka :P :D i ręka mnie bolała od trzymania :D Plusem było to, że dzwięki były bardzo dobrze poukładane, dobrze stroiły i grało się na niej lekko choć inaczej niż na innych trąbkach. Podsumowując: sam bym sobie takiej nie kupił.

Ze swojej strony polecam Bacha Stradivariusa model 43 ;)

PS. może jestem w błędzie ale wydaje mi się że w instrumentach tej klasy nie ma problemów technicznych :P
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Rafael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 10 gru 2007, 21:38
Instrument/y: Dowids 88G, Kühnl & Hoyer Universal 2G
Ustnik/i: Bruno Tilz Flügelhorn/Trabka (Sonderbau)
Lokalizacja: Monachium(München)

Post autor: Rafael » 8 sty 2009, 11:25

kolego masz link, kliknij sobie tam oni sa przedstwicielami tej firmy i moga cos wiecej powiedziec. a tak swoja droga, kiedys juz pisalem podobny temat bo tez w przyszlosci chialbym sobie tak sprawic. a jak przyjedziesz w moje strony to cie zabiore tutaj do skelpu muzycznego, tam jest kilka trabek tej firmy.
pozdrawiam
to jest ten link. http://www.rdkserwis.com.pl/
trabka.. jej dzwiek, niczym pedzel malarza.. maluje piekne obrazy swa melodia.. jej dzwiek niczym piorun, przedziera sie po przez szara codziennosc tego swiata bysmy mogli zapommniec sie.. a jednoczesnie odnalezc w jej pieknie brzmienia..

Rumcajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 638
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:29
Instrument/y: roy
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Rumcajs » 8 sty 2009, 16:10

A może w tej kwestii wypowie się użytkownik bart1234, właściciel trąbki Schagerl Charis?

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 8 sty 2009, 17:02

Rumcajs, bart jest przedstawicielem Schagerla w Polsce :P możesz się do niego wybrać, pograć sobie na instrumentach tej firmy ;)

Rumcajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 638
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:29
Instrument/y: roy
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Rumcajs » 8 sty 2009, 17:15

A to superowo :) Dzięki

Awatar użytkownika
adam113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1073
Rejestracja: 1 wrz 2007, 23:00
Instrument/y: Schagerl T-2000S, Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bruno Tilz 1CE , Hammond & Designe 4ML
Lokalizacja: Osiek

Post autor: adam113 » 9 sty 2009, 22:51

Devil_inside, a do czego słuzą te dwie klapki na strojniku???? nie jestem znawcą więc mnie bardzo zaintrygowały.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 9 sty 2009, 23:11

Pomagają poprawić intonacje, trochę ułatwiają granie góry.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
adam113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1073
Rejestracja: 1 wrz 2007, 23:00
Instrument/y: Schagerl T-2000S, Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bruno Tilz 1CE , Hammond & Designe 4ML
Lokalizacja: Osiek

Post autor: adam113 » 10 sty 2009, 22:08

No prosze i znów wiem coś nowego :]

bart1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 10 sty 2007, 19:35
Instrument/y: Schagerl Penelope
Ustnik/i: LASKEY 70B
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: bart1234 » 11 sty 2009, 12:34

Witam!!!

Jestem użytkownikiem trąbek Schagerl a zarazem przedstawicielem tej firmy w Polsce.
Obecnie mam trąbke B Penelope, jest to najnowszy i dla mnie najlepszy model.
Nadaje się zarówno do gry solowej jak i w orkiestrze.
Schagerl produkuje wiele modeli tłokowych od bardzo lekkich do cięzkich, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zawsze byłem zwolennikiem Bacha ale niestety obecnie jego wykonanie i wytrzymałość mnie przeraża. Trąbki Schagerl charakteryzują się niesamowitą lekkościa w graniu oraz perfekcyjnym wykonaniu. Brzmienie jest mocno zróżnicowane w zależnośći od modelu ale głownie te instrumenty mają ciemną barwe.

P.S. Kolega Devil_inside nietety w wielu rzeczach się myli, klapy oktawowe nie pomagają w intonacji tylko ułatwiają trafianie na górne dźwięki, klapa C do C3, kladpa A do A2 a klapa do wylewania wody do D3. Klapy oktawowe stosowane są tylko w Deutche Trompete i te instrumenty maja specyficzne brzmienie nie koniecznie jak to określił Devil_inside "jakby szmata była w środku". Na tych instrumentach gra się głownie dzieła Mahlera, Brucknera a także Beethovena.
Co raz częściej polscy dyregenci życzą sobie aby trębacze używali właśnie w tym repertuarze Deutche Trompete.
Obecnie w Polsce na trąbkach Schagerl grają:
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicha
Filharmonia Narodowa w Warszawie
Filharmonia Krakowska
Filharmonia Śląska
Filharmonia Wrocławska
Sinfonia Varsovia
Sinfonia Iuventus
Filharmonia Opolska
Filharmonia Podlaska w Białymstoku
Opera Krakowska
Również orkiestry wojskowe.
I to chyba jest najlepsza rekomendacja tych instrumentów.

Jeśli ktoś chciałby zdawać egzamin do niemeckiej orkiestry musi obowiązkowo grać koncert Haydna właśnie na Deutche Trompete. Bez tego instrumentu nie jest się dopuszczonym do egzaminu.

Pozdrawiam.
Bartosz.

ODPOWIEDZ