Yamaha YTR-1335

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Arius93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 30 gru 2007, 17:50
Instrument/y: Stomvi Zenith
Ustnik/i:
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Yamaha YTR-1335

Post autor: Arius93 » 28 lut 2009, 18:49

Witam, powoli myślę o zakupie instrumentu, i w związku z tym mam kilka pytań:
-Co sądzicie o tym modelu, moze graliście na niej?
-I do jakiej kwoty opłaca się kupować półroczny egzemplarz niby nieużywany
Play hard, go pro!

Wyróżniony w konkursie Mottywator

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 28 lut 2009, 19:48

Hmmm...niewypał. To jest chyba najlepsze określenie tego modelu. Kolega ostatnio kupił ją do orkiestry i narzeka. Zresztą nie tylko on. Źle wypada relacja jakość/cena. Bardziej bym polecał modele 2** i 2320 bądź 2335 używane powinny być w podobnej cenie do 1335 a ponadto prezentować zdecydowanie lepszą jakoś i możliwości. Cena zależy tu bardziej od stanu danego egzemplarza a nie od wieku.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 28 lut 2009, 20:09

No.. też bym polecał się rozglądać za yamahą 2xxx. To już są dobre instrumenty.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

piotrek_trumpet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: 16 gru 2007, 14:21
Instrument/y: Yamacha Xeno 8335, 4335G, Getzen Eterna
Ustnik/i: 16C4-GP
Lokalizacja: Nysa

Post autor: piotrek_trumpet » 1 mar 2009, 10:39

No ja też uważam, że lepiej będzie kupić starszą yamahe 2, albo nawet 4. A ile mniej więcej pieniędzy możesz przeznaczyć na instrument??

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

Post autor: damalu » 1 mar 2009, 21:02

Wiecie, w porównaniu do instrumentów nawet Amati, to ta Yamaszka wypada o niebo lepiej ;).
Porównywałam kiedyś obydwa instrumenty- używane i w średnim stanie.
Z tym, ze autor tematu chce chyba zmienić Stomvi na tą yamaszkę, a tu już wtedy nie byłabym tak za zmianą. Po co zmieniać instrument, na drugi tej samej klasy ? Może lepiej poczekać chwilkę i zainwestować w Yamahę 4*** ? ;)
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 1 mar 2009, 21:04

no nie wiem czy tej samej klasy. Ja bym podciągnął Zenitha raczej pod serie 4... 1 jest kiepska, nie oszukujmy się. Dwójka już jest spoko, mój znajomy nawet woli grać na 2 niż na 4. Odgrzebał swoją starą dwójeczkę, oddał do renowacji i śmiga. Także wszystko zależy od upodobań ;)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 1 mar 2009, 21:45

Ta Yamaszka nie jest jakimś fenomenem i naprawdę zastanowiłbym się nad czymś tańszym. W sumie wyszło by mnie na to samo w grze a za mniejsze pieniądze. Jedynka się nie udała i to należy powiedzieć otwarcie i bez owijania w bawełnę. Co prawda nie jest to Stagg czy (n)Ever Play ale jak dla mnie nie przedstawia ona wartości będącej odwzorowaniem swej ceny. Jakby była tańsza to nie narzekałbym nawet. Jednak stosunek Cena/Jakość pogrąża niemal całkowicie tą trąbkę nie tylko w moich oczach...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

kidnoise
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 18 lis 2007, 22:55
Instrument/y: selmer cadet
Ustnik/i: yamaha 11b4
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: kidnoise » 2 mar 2009, 09:22

widzialem ten model na ebayu angielskim za 50 funtow i nikt jej nie licytowal a do zakonczenia aukcji bylo kilkanascie minut, instrument prezentowal sie bardzo przyzwoicie (w opisie aukcji napisane bylo, ze to niechciany prezent dla dziecka, ktore bardzo szybko zrezygnowalo z nauki gry), wiec 50 funtow to przy obecnym kursie troche ponad 250 zl, wydaje mi sie, ze w polsce jest chyba nie mozliwe dostac taka trabke w takiej cenie. i przepraszam za nieuzywanie polskich znakow, ale pisze z angielskiego komputera i nie mam tutaj polskich znakow. pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 2 mar 2009, 09:31

W Polsce za ok 250 to tylko Polmuzy i Staggi z odzysku... Niestety Yamahy to chodzą u nas dość drogo. Ciekawy jet też fakt że ceny serii 1*** jak i 2** czy 2*** są do siebie bardzo zbliżone. Często się zdarza że używana jedynka jest droższa od starszych dwójek...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Arius93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 30 gru 2007, 17:50
Instrument/y: Stomvi Zenith
Ustnik/i:
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Arius93 » 3 mar 2009, 19:56

Dzieki wszystkim za info o tej trąbce, a na istrument zamierzam przeznaczyć ok 2000 złotych :d tylko jeszcze takiego nie znalazłem, a ten mój model stomvi zenith to nie jest mój, on jest szkolny z wypożyczalni :D
Play hard, go pro!

Wyróżniony w konkursie Mottywator

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 3 mar 2009, 21:05

Człowieku! Za taki fundusz to można dużo lepiej trafić. Na twoim miejscu nawet nie myślałbym o YTR-1335.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 4 mar 2009, 11:32

za 2000zl możesz juz sobie trochę powybierać, mimo tego ze instrumenty podrożały fundusz i tak nadal nie jest zły.
popieram przedmówcę, nie powinieneś wogóle patrzeć w stronę yamahy serii1, dobra yamaha dwójeczka gra lepiej od przeciętnej czwóreczki, a pieniądze które chcesz przeznaczyć spokojnie wystarcza na fajnego Getzena, Yamahe, B&Sa, przy odrobinie szczęścia Conna oczywiście cały czas mówimy o używkach, chociaż za 2300zl kupisz nóweczke yamahe4

jednym słowem za pieniądze które chcesz wydać możesz już mieć coś porządnego...
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 4 mar 2009, 14:44

popieram przedmówców. 2000 zł za Yamahę 1? już lepiej, jeśli trzymać się "japończyków", spraw sobie Yamahę 232 albo Conna, Getzena... cokolwiek innego. 2 tysiące to już kawał grosza i można go naprawdę bardziej rozsądnie wydać.
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

Awatar użytkownika
Henryk Kwinto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 11 lis 2008, 11:46
Instrument/y: Yamaha YTR6335 Heavy
Ustnik/i: 7c
Lokalizacja: Targanice

Post autor: Henryk Kwinto » 7 mar 2009, 01:58

Immortal4ever pisze:Człowieku! Za taki fundusz to można dużo lepiej trafić. Na twoim miejscu nawet nie myślałbym o YTR-1335.
No można lepiej trafić:) ja moją Yamahę Heavy kupiłem za 2350 zł w stanie idealnym :D :trumpet:
Trąbka rządzi światem!!! :)

piotrex90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 11 lis 2006, 19:37
Instrument/y: King 2070 Legend
Ustnik/i: Vincent Bach 7C
Lokalizacja: Południe Kraju:)

Post autor: piotrex90 » 10 mar 2009, 22:25

Ja gram na yamaha 2*** i naprawde jest trąba rewelacyjna...była w małej renowacji i jest dobrym instrumentem. Polecam serdecznie YAMAHE :)

Awatar użytkownika
Bielecki Michal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 27 mar 2008, 16:47
Instrument/y: B -Schagerl Penelope Gold C- Stomvi Titanium
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Bielecki Michal » 12 mar 2009, 22:27

za taka kase np pomyslałbym nad tym

http://allegro.pl/item573866952_trabka_ ... e_usa.html

baran90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:37
Instrument/y: Yamaha YTR 6340 ST
Ustnik/i: WARBURTON 4M, WARBURTON 7S, a&s 1 1/2c
Lokalizacja: Rostarzewo

Post autor: baran90 » 29 mar 2009, 19:57

Możliwości Yamaha ytr 1335 zależą od konkretnego egzemplarza.... kiedyś grałem na świetnej 1335(przez rok) mankamentem jest słaby lakier;/ ale za to kumpla 1335 to szmelc;/ lepsze są nawet 1320(tez mialem okazje grac przez jakis rok) conna bym osobiście nie polecał... miałem przez jakis czas i przychulam sie do kiedys slyszanych opini ze dmucha sie w nie ciężko;/ choć barwa niezła... Za 2000zł moglbys pomyslec o Bachu 500 solidna firma... W tej cenie jeszcze warto spojrzeć na schagerla 420L lub 421L(mowa o nowych instrumentach). Z używanych to jak juz wczesniej mówiono yamaha 4 i poleciłbym jeszcze getzena 300 series. Za te kase możesz wybierac. No i zapomnialem jeszcze o Kingu... Dobre trąby... leciutko sie w nie dmucha... Ale wybór należy do ciebie...
pozdrawiam

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 29 mar 2009, 20:18

baran90 pisze:Za 2000zł moglbys pomyslec o Bachu 500 solidna firma
i tutaj się nie zgodzę bo akurat 500 do najsolidniejszych według mnie nie należy...
baran90 pisze:conna bym osobiście nie polecał..
a na jakim modelu grałeś???
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 29 mar 2009, 21:01

Bach solidne ma modele od 300 w wzwyż natomiast 500 to jest... I każdy kto na nich grał sobie dopowie jaka ona jest. Generalnie 2000 PLN można rozsądniej wydać. Schagerl wydaje się być optymalną propozycją...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

ODPOWIEDZ