Jaką trąbkę wybrać na początek?! Proszę o pomoc!

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
tobi3776
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: 4 sty 2009, 22:02
Instrument/y: Holton T102, Getzen Eterna
Ustnik/i: Monette B3, Kelly 1 1/2C,Bach 1 1/2C Corp.
Lokalizacja: Lipno/k. Włocławka

Post autor: tobi3776 » 7 sty 2011, 09:10

Potwierdzam opinie kolegów z USA. Jednak można by było się pokłócić jeżeli chodzi o Yamahy. Seria 4 i 5 niby nie ma dźwięku, ale jak mój nauczyciel na niej zagrał to mi się nawet ten dźwięk podobał, chociaż upodobania to kwestia osobista. Moim zdaniem nieźle się może zapowiadać ten B&S. Niemcy nie odwalają fuszerki. Z tego co wiem trąbka ma dobry dźwięk i jest masywna. Potrzebuje trochę powietrza, ale ja takie trąbki lubie, bo jest poczucie miejsca, żeby przyłożyć. Moim zdaniem z tych modeli B&S byłby najlepszym wyjściem. Ja z ciekawości zagrałbym na tej Amati. Bo na moich początkach grałem na Amati ATR-213. Tłoki bosko, lakier lipa, dźwięk niezły jak na trąbkę tej klasy. Może ten wyższy model byłby lepszy, bo w końcu 213 to model studencki.

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 7 sty 2011, 09:34

Wszystkie trąbki które wymieniłeś są trąbkami dobrymi poza bachem tr-500 chociaż i tu się zdarzają przyzwoite egzemplarze.
Przy yamahach musisz zwracać uwagę na to czy instrument jest japoński czy chiński.
W chińskich często występują problemy z praca tłoczków, modele 4320, 2320 można brać w ciemno (to taka przenośnia ;) )
Warty uwagi jest Getzen 300 lub 400, na początek to jedne z najlepszych instrumentów na rynku wtórnym.
Jak znajdziesz gdzieś używanego Schagerla to również możesz śmiało brać, przy zakupie używanych instrumentów, zwracaj uwagę na kompresje, stan tłoczków i rurki ustnikowej, dobrze jest jak nie ma wżerów na mechanizmach, calą resztę można poprawić. Jak technicznie jest wszystko ok to dogadać cenę i brać, lakierem się nie sugerować bo jak to mawia mój przyjaciel:
"lakier nie gra"
"w życiu piękne są tylko chwile..."

xsimonzx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 30 gru 2010, 13:58
Instrument/y: tr. Jean Baptiste
Ustnik/i: Arnold & Sons 1 1/2c
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: xsimonzx » 8 sty 2011, 17:57

A Getzen 490? Z tego co widzę tego modelu bronią wszyscy, i europa i za-ocean. A co Wy o niej sądzicie?
"Nuda istnieje tylko dla umysłów pustych" E. Fromentin

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 8 sty 2011, 19:21

xsimonzx, sam mam i sobie chwalę. ;)
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 8 sty 2011, 21:46

Napisałem kiedyś artykuł o tej serii Getzena:
http://www.trumpeters.pl/getzen-300-400 ... vt2857.htm
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
SŁAWOMIR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 1 lip 2010, 15:06
Instrument/y: RAW brass
Ustnik/i: jak wyżej
Lokalizacja: powiat świdnicki

Post autor: SŁAWOMIR » 9 sty 2011, 06:05

jam mam GETZEN 490 i muszę Ci powiedzieć że rurka jest ŚWIETNA ! tłoczki chodzą REWELACYJNIE ! szczelna z ładnym dzwiękiem, o lakier też baś się nie musisz.

xsimonzx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 30 gru 2010, 13:58
Instrument/y: tr. Jean Baptiste
Ustnik/i: Arnold & Sons 1 1/2c
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: xsimonzx » 9 sty 2011, 11:18

No to przekonaliście mnie panowie, ale zamówię model 590 Capri, jest w przystępnej cenie w jednym ze sklepów internetowych zza zachodniej granicy. Właśnie - trochę pytanie w innym stylu, zamawialiście swoje instrumenty może w taki sposób? Czy jest to bezpieczna rzecz (kurierem jest UPS, a wiadomo trąbka jest delikatnym stworzeniem bożym a z Niemiec kawał drogi)?
"Nuda istnieje tylko dla umysłów pustych" E. Fromentin

Awatar użytkownika
maxzz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 17 lis 2010, 20:41
Instrument/y: Schagerl 620L
Ustnik/i: Schilke 17, JK Exclusive 3F
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Post autor: maxzz » 9 sty 2011, 12:32

Mi kurierem szedł z austrii mój Schagerl. Jak najbardziej bezpiecznie, bez obaw kolego.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 10 sty 2011, 09:27

xsimonzx, ile na gotowo kosztowałaby cie taka trąbka z niemiec?
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
cypek94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 7 paź 2010, 20:02
Instrument/y: U.S.A Getzen 300 Series
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/2c
Lokalizacja: BYTOM- SLĄSKIE

Post autor: cypek94 » 11 sty 2011, 20:17

Witam bardzo serdecznie! ;)
Jaką trąbkę doradzili byście mi, kwotę jaką mogę wydać to do 1400zł, bardzo mi się podoba trąbka PRELUDE BY BACH TR-710. Gram już od 5 miesięcy i gram na dość dobrej trąbce chyba amanti lecz ma juz ona chyba z 20 lat i ucieka powietrze przez nia.. Chciałbym mieć coś swojego! ;)

Czekam na wasze propozycje z niecierpliwością.
` Kocham, bo kocham.
Kocham, aby kochać ! `

tobi3776
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: 4 sty 2009, 22:02
Instrument/y: Holton T102, Getzen Eterna
Ustnik/i: Monette B3, Kelly 1 1/2C,Bach 1 1/2C Corp.
Lokalizacja: Lipno/k. Włocławka

Post autor: tobi3776 » 11 sty 2011, 20:33

Pogadaj z użytkownikiem forum mischka. On znajdzie dla ciebie jakąś fajną używkę, która będzie lepszym wyborem niż ten chińczyk.

Awatar użytkownika
cypek94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 7 paź 2010, 20:02
Instrument/y: U.S.A Getzen 300 Series
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/2c
Lokalizacja: BYTOM- SLĄSKIE

Post autor: cypek94 » 11 sty 2011, 20:39

O dziękuje bardzo ;)
` Kocham, bo kocham.
Kocham, aby kochać ! `

xsimonzx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 30 gru 2010, 13:58
Instrument/y: tr. Jean Baptiste
Ustnik/i: Arnold & Sons 1 1/2c
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: xsimonzx » 12 sty 2011, 11:26

Za tego Getzen'a wersja złota 2995 złotych całość.
"Nuda istnieje tylko dla umysłów pustych" E. Fromentin

WW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2011, 19:10
Instrument/y: J.Michael TR 200
Ustnik/i: J.Michael MTP-5
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: WW » 12 sty 2011, 19:20

Witam i poproszę o recenzję trąbki MICHAEL TR 200 Warto kupić? a jak nie to jako sprzęcik polecacie amatorowi który dopiero zaczyna :trumpet: :!:

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 12 sty 2011, 19:54

WW, to zależy czy chcesz się przekonać jak się gra i stąd nie chcesz wydawać większej sumy ponieważ co wtedy jak mi się nie spodoba granie albo jeśli nie złapiesz "bakcyla" ??
Kontaktuj się na forum z takim użytkownikiem jak mischka lub gamon727. Być może w tej cenie co kosztuje ten Michael zaoferują Tobie bardzo dobry instrument używany, z którego będziesz bardziej zadowolony i który po roku użytkowania się nie rozpadnie.
Dla mnie osobiście wydawanie pieniędzy na takie instrumenty jest wydatkiem bezsensownym bo nawet jeśli trąbka nie spodoba się Tobie sprzedać taki wynalazek będzie bardzo trudno.
Do nauki polecałbym Tobie Yamahę serii 1335 lub 2335. Oczywiście to tylko sugestia, reszta zależy od Ciebie. Pzdr
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 12 sty 2011, 20:27

WW, Uzywane Amati jest jak najbardziej ok, można rozejrzeć się jeszcze za starszymi trąbkami firmy B&S, Bufon, Lidl, Musica to instrumenty które na rynku instrumentów używanych kosztują max 800zl a napewno posłużą dłużej niż nowe chińczyki.
Gdyby budżet był nieco większy to mozna szukac Yamahy, Getzena, Kinga, Conna itd...
Gdybyś miał więcej pytań pisz na priwa lub gg 11089884
"w życiu piękne są tylko chwile..."

WW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 12 sty 2011, 19:10
Instrument/y: J.Michael TR 200
Ustnik/i: J.Michael MTP-5
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: WW » 12 sty 2011, 20:30

Ok ok Damian, a może w takim razie lepszy będzie ROY BENSON TR-202S

Awatar użytkownika
xXPITBULLXx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 521
Rejestracja: 27 gru 2009, 21:36
Instrument/y: Bach Stradivarius New York; Bach TR 305 SBP
Ustnik/i: Gold Vincent Bach CORP 2 1/2C MT VERNON NY
Lokalizacja: woj.Lubelskie/UKF
Kontakt:

Post autor: xXPITBULLXx » 12 sty 2011, 20:33

WW, masz napisane co kupić to co przedstawiają tutaj panowie są wiarygodni, nie wyrzucaj pieniędzy w błoto tylko słuchaj a dobrze na tym wyjdziesz. Roy Benson to jest trąbka chińska z pozoru ładnie wygląda a brzmi jakby mamut śpiewał jakąś arię, lakier może się i trzyma ale takie rozwiązanie to jest tylko jak już naprawdę nie ma się hajsu. Nie polecam ci chińczyków najlepiej będzie jak poczytasz artykuły i tematy dotyczące chińskich wyborów.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2011, 20:35 przez xXPITBULLXx, łącznie zmieniany 1 raz.

Zwycięzca konkursu Mottywator

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 12 sty 2011, 20:35

WW, Roy Benson to dokładnie ta sama bajka co z tym Michael'em. Przedstawię Ci kilka fajnych trąbek z allegro:
To jest fajny instrument:
http://allegro.pl/trabka-yamaha-ytr-232 ... 44635.html ale nie wygląda zachęcająco niestety ... Mam nadzieję, że nie uważasz, iż jak trąbka się fajnie świeci to jest czad :) Trąbka ma grać, a nie wyglądać. To taka mała sugestia.
Tutaj Bufon:
http://allegro.pl/profesjonalna-trabka- ... 50692.html
Moim zdaniem najciekawsza opcja jest właśnie ta:
http://allegro.pl/trabka-conn-1000b-i1399403830.html miałem sam takiego CONN'a i brzmiał bardzo fajnie :) Ciął mi się tylko jeden tłok ale to być może przypadek ...
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 12 sty 2011, 21:09

Przepraszam, ale muszę tu stanąć w obronie trąbek marki MICHAEL. O ile model TR 200 rzeczywiście do rewelacji nie należy, to już model TR 450 to już naprawdę ciekawa i dobra trąbka jak za tą cenę i z chińszczyzną nie ma nic wspólnego. Uważam, że jest to poważna konkurencja dla Yamahy "1" bo po prostu jest od niej lepsza i sporo tańsza.
Także dla niezdecydowanego początkującego, który nie chce kaleczyć swojego talentu na chińskich wynalazkach to MICHAEL TR 450 (w granicy 1300 zł) jest dobrym wyjściem.
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

ODPOWIEDZ