Trąbka do klasyki - z czego zrobiona?

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
MichalMisiek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2016, 22:46
Instrument/y: Yamaha 4335GS, Thomann CR 400
Ustnik/i: Bach 1-1/4C
Lokalizacja: Warszawa

Trąbka do klasyki - z czego zrobiona?

Post autor: MichalMisiek » 13 paź 2018, 18:31

Witam,
Na wstępie zaznaczę, że nie chodzi mi o konkretne modele.
Chcę znaleźć sobie trąbkę do grania klasyki solo i w orkiestrze symfonicznej. Ale nie wiem jakie warianty wybrać.
Chodzi mi głównie o materiał rurki ustnikowej i czary. Nie ukrywam, że jestem zainteresowany trąbką Carol Brass serii 7, tylko nie wiem własnie, jakie wybrać rodzaje blach (yellow brass, gold brass, red brass, sterling silver). Wiem, że to też kwestia osobista, ale chodzi mi o standardy, które wpiszą się w klasykę.
Nie ukrywam, że odpowiedź "bierz yellow brass, do klasyki się nada" mnie bardzo ucieszy, gdyż cena tutaj trochę przyjaźniejsza :) Ale jak yellow brass to np. kompletnie nie do klasyki to nie chcę kupować.

Pozdrawiam
Dob­rej mu­zyce niepot­rzeb­ne są słowa - wys­tar­czy, kiedy in­stru­men­ty mają coś do przekazania.

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Re: Trąbka do klasyki - z czego zrobiona?

Post autor: eliasztp » 15 paź 2018, 20:05

Radziłbym Ci wybierać między gold brass a yellow brass. Tylko, że specyfikacja specyfikacją, opis producenta opisem, a gra na instrumencie to trzy inne sprawy. Ale te dwa są chyba najbardziej popularne a to nie przypadek.

ODPOWIEDZ