Ranking trąbek

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.

Trąbki,której firmy uważasz za najlepsze???

Bach
10
14%
Yamaha
15
20%
Schilke
8
11%
Schagerl
9
12%
Getzen
6
8%
Courtois
0
Brak głosów
Conn
2
3%
King
1
1%
Holton
2
3%
Selmer
8
11%
Jupiter
0
Brak głosów
B&S
2
3%
Besson
2
3%
Stomvi
9
12%
 
Liczba głosów: 74

ahmed89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 4 sie 2007, 11:42
Instrument/y: Bach Stradivarius 37 ML
Ustnik/i: Vincent Bach Corp.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Ranking trąbek

Post autor: ahmed89 » 15 sty 2008, 17:15

Zawsze chciałem założyć swój własny temat. każdy z nas grał na wielu trąbkach w życiu, wiele też testował. Chciałbym by każdy z nas stworzył swoją własną "trójkę". Zastanawiałem się dlugo i pomyślałem że musi być jakaś lista do wyboru a więc proszę:

-Bach
-Yamaha
-Schilke
-Schagerl
-Getzen
-Stomvi
-Besson
-B&S
-Jupiter
-Selmer
-Holton
-King
-Conn
-Courtois

To są najbardziej popularne trąbki. Niw uwzględniłem trąbek typu "never play".
Zapraszam do wybierania swoich trzech najlepszych firm. Chodzi mi o producenta czyli uwzględniajmy wszystkie trąbki danej firmy. Proszę również o komentarz swojego wyboru.

[ Dodano: 2008-01-15, 17:23 ]
Niech zaczną:

1. Schagerl- już od dawna uważanni za swietnego producenta. Brak trąbek szkolnych a już od najtańszego modelu otrzymujemy wspaniały instrument. Chyba najlepszy przelicznik jakości do ceny. Moim zdaniem powoli najlepszy producent trąbek na rynku.

2.Selmer - super wykonanie każdego z instrumentów. Firma, której nawet nie trzeba komplementować.

3. Stomvi - bardzo fajne instrumenty. Dla każdego coś dobrego- chciało by się rzecz.

We wszystkich firmach nie ma najtańszych trąbek tak jak to jest np. w Bachu gdzie reputacja firmy spada poprzez chińskie modele tych trąbek.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2008, 18:12 przez ahmed89, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 15 sty 2008, 17:32

hmmm.... Selmer-instrumenty bardzo dobrze brzmiące, wymagające od grającego dużych umiejętności. mam i sobie chwale :)
bach-legenda, grałem na kilku bachach, to dobre trąbki chociaż ich brzmienie mi sie nie podobało :) za to są niesamowicie wygodne, lekko sie gra, dzwięki sie dobrze odzywają.
yamaha-dobre instrumenty za dobrą cene. bardzo dobre są niższe modele yamah :)
stomvi-dobre instrumenty ale ze wszystkich modeli podobał mi sie tylko forte(tak, grałem też na tych najwyższych ze zmienianymi czarami itd.- moim zdaniem więcej bajerów niz to warto :P )
zapomniałeś o courtois ;) bardzo dobre instrumenty choć w polsce mało popularne :) mają troche specyficzne brzmienie które nie każdemu pasuje. mam trąbke C courtois i nie zamieniłbym jej na inną :) ciepłe, miękkie brzmienie a nie jaskrawe i krzyczące jak to często z c trąbkami bywa. nowe modele courtois są bardzo dobre, chociaż moim zdaniem za drogie, niektore firmy oferują równie dobre instrumenty za niższą cene :)

PS. kolejność jest przypadkowa. nie potrafie ocenić która firma jest lepsza. po prostu każda ma jakieś wady i zalety :)
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 15 sty 2008, 17:38

schagerl - trąbki mają duzy potencjał

yamaha, mimo, iz są dobrymi instrumentami, mnie osobiscie nie porywają, choc gram na modelu tej firmy.

stomvi - mysle nawet nad zakupem tej trąbki(fajne są, lekko się gra, delikatne brzmienie, to musi się naprawde komus podobac, mnie osobiscie nawet podchodzi)

a gdzie king i conn? to są bardzo dobre instrumenty, a nie umiesciłes ich w tym zestawieniu.

kinga cenie za potęzne brzmienie, po prostu powalające i jego trwałość.

conn - trąbka podobna do kinga, ostatnio nawet przejęła kinga. Trąbki są fajne, mają ciekawe, ciemne brzmienie.

holton? - trąbki dobre, ale nie takie same jak starsze modele.

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 15 sty 2008, 18:01

Przedewszystkim Conn panie i panowie... Takie modele jak Connnstelation czy VintageOne należą do światowej czołówki!

King: czyli klasa sama dla siebie pomimo przejęcia przez Conna nie schodzi z jakości...

Schagerl: Największy jak dla mnie potencjał rozwojowy i świetna jakość. Europa może być dumna!

Yamaha: Trąbka dla ludu...ale nie tylko...

Proponuję zrobić jescze małą ankietę do tego tematu...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 15 sty 2008, 19:04

ja dodałbym jeszcze kanstula. ;)

sindbad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 24 lis 2007, 11:18
Instrument/y: trąbkę getzen 300
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: sindbad » 15 sty 2008, 19:57

Getzen.
Jak dla mnie niema lepszej trąbki do muzyki rozrywkowej.
Sam z resztą na niej gram i uważam że jest świetna.


Pozdrawiam!!!

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 15 sty 2008, 22:20

YAMAHA, tania i solidna, dobry dzwięk nie zdzierający sie lakier i idealnie chodzące tłoki

NTligeNT
Pomocnik
Pomocnik
Posty: 295
Rejestracja: 5 wrz 2007, 21:09
Instrument/y:
Ustnik/i: Schilke 24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: NTligeNT » 16 sty 2008, 22:22

Już zagłosowałem. Jednak w ankiecie nie widzę Monette :) Chyba Marsalis na niej gra, a grywał też Ferguson.

Takie pytanie mi się pojawiło. Od czego zależy, to że na danej trąbce gra się lżej lub ciężej?

Czy istnieje taka zależność, że im więcej instrument potrzebuje powietrza, tym ciężej się na nim gra, ale za to dźwięk jest donośniejszy?

PS. A co do trójki najbardziej poważanych przeze mnie firm to 1. Conn 2. Selmer 3. King (wszystkie to firmy z tradycją, instrumenty mają piękne brzmienie i są preferowane przez wielu jazzmanów)

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 16 sty 2008, 23:09

NTligeNT pisze:Czy istnieje taka zależność, że im więcej instrument potrzebuje powietrza, tym ciężej się na nim gra, ale za to dźwięk jest donośniejszy?
też. ale nie tylko. ciężko mi to opisac. ale na niektórych instrumentach lepiej "czuje" dzwięki i łatwiej mi trafić w to idealne miejsce gdzie instrument stroi i brzmi najlepiej. a są instrumenty na których trzeba szukać tego "środka dzwięku" jak to nazywam-na takich sie gra cięzej bo wymagają więcej umiejętności. :)
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

ahmed89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 4 sie 2007, 11:42
Instrument/y: Bach Stradivarius 37 ML
Ustnik/i: Vincent Bach Corp.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: ahmed89 » 17 sty 2008, 17:48

NTligeNT pisze:Już zagłosowałem. Jednak w ankiecie nie widzę Monette :) Chyba Marsalis na niej gra, a grywał też Ferguson.
To są trąbki tak samo jak konstul dla naprawde grubych kieszeni i one są od razu ponad niektórymi i dlatego nie ma sensu ich tam dawać do zestawienia.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 17 sty 2008, 18:03

aa własnie, tak poza tematem, nie znacie jakiegos sklepu, który ma w swojej ofercie trąbki monette w polsce, a jesli nie, to chociaz w europie?

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 18 sty 2008, 00:33

ahmed89 pisze:To są trąbki tak samo jak konstul dla naprawde grubych kieszeni
serio? grałem na jednym kanstulu, kosztował chyba6 tys. chciałem go nawet kupić. monette jednak kosztuje troche więcej :P

havk, kiedyś też szukałem. widziałem kiedys jedną trąbke na niemieckim e-bayu. niestety nie pamiętam za ile poszła :)
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

ahmed89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 4 sie 2007, 11:42
Instrument/y: Bach Stradivarius 37 ML
Ustnik/i: Vincent Bach Corp.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: ahmed89 » 18 sty 2008, 09:10

Devil_inside pisze: serio? grałem na jednym kanstulu, kosztował chyba6 tys. chciałem go nawet kupić. monette jednak kosztuje troche więcej :P
Być może nie patrzyłem dokładnie w oferte kanstula nie wiedziałem że mają tańsze instrumenty.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 18 sty 2008, 09:56

Devil_inside, na amerykanskim tez jakąs jedną znalazłęm, ale to był jeden z pierwszych modeli, nie było jeszcze zadnego design'u jak na nowe trąbki przystało(te od lat 90' poczynając) i była w niezbyt dobrym stanie... tez dokładnie nie wiem za ile poszła... a co do kanstula, najdrozszy model, z tego co wiem, bo kolega kupował w anglii, zapłacił 16 tysiecy, razem z futerałem i ustnikiem, bo to, co sprzedaje zygmunt to sama trąbka, bez futerału i ustnika. ;)

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 20 cze 2008, 17:09

jak mam byc szczery to to troche bardzo ogolne pojecie, ostatnio przetestowalem sporo trabek, mam dwa getzeny do sprzedania;)
ale wracajac do tematu ja podzielilbym to na kilka kategorii cenowych w tej sredniej najlepiej mi sie gra na B&S mimo tego ze trabka byla 9letnia od razu przypadla mi do gustu, ma pewny doniosly dzwiek i do muzyki rozrywkowej wg mnie nadaje sie w 100% getzeny z nizszej polki nie szczegolnie przypadly mi do gustu, ze sredniej jak najbardziej ok a yamaha to taka pospolita rurka, relacja ceny do jakosci jest dobra wiec ludzie kupuja, czesto dlatego ze o niczym lepszym za te pieniadze nie slyszeli

nie bede sie wypowiadal na temat trabek z wyzszej polki bo jeszcze na takich nie gralem...
Ostatnio zmieniony 12 lip 2008, 12:30 przez mischka, łącznie zmieniany 1 raz.

piotrek321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 6 lip 2008, 22:32
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i: 3c,5c,7c Vincent Bach corp
Lokalizacja: Kraków

Post autor: piotrek321 » 9 lip 2008, 13:43

a tak schodząc z tematu co sądzicie o brazylijskich trąbkach weril

ODPOWIEDZ