Uszkodzenie trąbki

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
smokowi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2020, 20:48
Instrument/y: Eastman
Ustnik/i:

Uszkodzenie trąbki

Post autor: smokowi » 13 maja 2020, 20:52

Witam mam problem z moją trąbką otóż spadła mi ona z wysokości ok 1m i nie mogę wsunąć 2 tłoka do końca. Czy trudno będzie to naprawić ? I ile będzie kosztowała naprawa? I czy da się to wogule naprawić. Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uszkodzenie trąbki

Post autor: Michał Koniarski » 13 maja 2020, 21:35

Jeżeli nie możesz wsunąć drugiego wentyla to odkształciła się (nie widać tego gołym okiem) komora tego wentyla. Prawdopodobnie trąbka upadając upadła na krąglik drugiego wentyla co odkształciło komorę. Być może masz też jakieś wgniecenie na krągliku drugiego wentyla (najmniejsza rurka odchodząca od drugiego wentyla). Oglądnij dokładnie tą część, może być ona lekko wgniecona, chociaż też nie musi. Jeżeli chodzi o naprawę to jest to bez problemu do naprawienia przez każdy serwis instrumentów dętych. Koszt takiej naprawy zależy od serwisu, najlepiej zadzwonić i się zapytać. Myślę, że może to kosztować w granicach 150 zł. Pozdrawiam
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

smokowi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2020, 20:48
Instrument/y: Eastman
Ustnik/i:

Re: Uszkodzenie trąbki

Post autor: smokowi » 13 maja 2020, 23:18

Dzięki wielkie za pomoc

ODPOWIEDZ