Chcę kupić trąbkę JAKĄ???

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
MD-TEAM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:13
Instrument/y: Yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: Grotów

Chcę kupić trąbkę JAKĄ???

Post autor: MD-TEAM » 30 lis 2009, 19:24

Witam was drodzy koledzy mam bardzo ważne pytanie mam zamiar
kupić sobie trąbkę, myślę głównie o firmie Yamaha wersji dla średnio-zaawansowanych
cena do 3 tysi jaki model mi polecicie bo gram w orkiestrze 10 lat więc mam sporo pojęcia o grze więc
słucham waszych propozycji. I na koniec muszę się was zapytać jaki ustnik dobrać do tej trąbeczki
głównie potrzebuję trąbke do gry górnych dźwięków pozdro;

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 30 lis 2009, 19:59

Jak chcesz to mam profesjonalnego B&Sa Challenger 3125/2 srebrny w super stanie, instrument dla zaawansowanych graczy niemiecki solidny z oryginalnym luksusowym futerałem tylko ze 3500zl
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Lapkos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 23 wrz 2009, 22:05
Instrument/y: Bach Stradivarius 37 ML
Ustnik/i: Warburton
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Lapkos » 30 lis 2009, 22:15

kup używaną yamahe 6310z albo ogólnie coś z 6tek . Polecam bo sam gralem na yamaszce z serii 6 ze 4 lata .

04bartek08
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 29 lip 2009, 21:10
Instrument/y: SCHAGERL S2S, Bach 43
Ustnik/i: GR 67-C-T
Lokalizacja: Kolbuszowa

Post autor: 04bartek08 » 1 gru 2009, 20:35

Jest wiele instrumetnów, które można polecić. Najlepiej, jeśli masz możliwość to pograj sobie i porównaj. Jeśli chodzi o yamaszki no to ja bym szukał czegoś w używanych. Lecz naprawdę, nie tylko Yamaha robi dobre instrumenty: SCHAGERL, STOMVI (grałem na seri DEBUT i musze przyznać że lux) B&S. Najlepiej będzie jak pograsz i sam zdecydujesz,

Awatar użytkownika
polek007
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 25 lis 2009, 22:22
Instrument/y: Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bach 1 1/2 C
Lokalizacja: Opole (Gogolin)

Re: Chcę kupić trąbkę JAKĄ???

Post autor: polek007 » 2 gru 2009, 14:45

MD-TEAM pisze:Ina koniec muszę się was zapytać jaki ustnik dobrać do tej trąbeczki
głównie potrzebuję trąbke do gry górnych dźwięków
Ustnik to zdecydowanie musisz ograć bo to zależy jakie masz usta i wogóle.

Rumcajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 638
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:29
Instrument/y: roy
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chcę kupić trąbkę JAKĄ???

Post autor: Rumcajs » 2 gru 2009, 16:51

MD-TEAM pisze: I na koniec muszę się was zapytać jaki ustnik dobrać do tej trąbeczki
głównie potrzebuję trąbke do gry górnych dźwięków pozdro;
To nie jest takie proste. A na jakim ustniku grasz obecnie? Dużo ćwiczysz? W sposób laicki można zawsze spróbować pograć na płytszym ustniku. Ale w życiu niema nic za darmo. Góra kosztem dołu i ładnego dźwięku.

MD-TEAM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:13
Instrument/y: Yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: Grotów

Post autor: MD-TEAM » 7 gru 2009, 19:46

No Gram dosyć dużo w domu ponadto mam próby co tydzień i występy przynajmniej 5 w miesiącu zależy mi na jak najlepszej barwie obecnie gram na (7c) yamahy ale grałem też na 1D firmy vincent bach i na nim lepiej dało się poszaleć więc jeśli macie jakieś ciekawe stronki z rodzajami ustników i ich specyfikacją to bardzo proszę o linki oraz z ciekawymi sklepami z trąbkami i może ustnikami pozdrawiam i proszę o wpisy.... :mrgreen:

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 8 gru 2009, 09:31

Witam. nie chciałem zakładać nowego tematu więc pisze tutaj.
Mój kuzyn gra od sierpnia na trąbce ale na starej amati (w bardzo opłakanym stanie)
i Tutaj odnosi sie moje pytanie. mam mu pomoc w wyborze ma to byc zakup na przynajmniej 4 lata, nie chce polecać mu yamahy 4 bo to już moim zdaniem przeżytek. Cena do 2500zł. Myślałem nad SCHAGERLem 420GBL. Bedze to dobry wybór czy polecicie coś innego ?? w grę w chodzi tylko nowy instrument. Wiem że bedą padać posty ze lepiej używany ale takie dostałem od cioci dane: "nowa, do 2500zł".

Dzięki z góry i PozDro :)
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 8 gru 2009, 10:13

Schagerl to dobry wybór jak na razie... Co do Yamahy to zgadzam się z Twoim podejściem. Odkąd zaczęli produkować je w Chinach jakość tych instrumentów poszła w dół (wiem z doświadczenia). Co do alternatywy dla Schagerla to może jakiś Getzen 300 albo Bach 300? Jednak nie wiem jak one teraz stoją (mogą przekraczać sugerowaną cenę)... Musiałbyś się rozejrzeć.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 8 gru 2009, 10:22

Nowy Getzen 490GM zloty lakier z futerałem ustnikiem lirka i oliwka w świątecznej cenie 2500zl ;) ewentualnie Getzen 390S z takim samym wyposażeniem 2800zl
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 8 gru 2009, 12:30

No i widzisz znalazło się to i owo...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Olooowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 6 gru 2009, 14:49
Instrument/y: Chińszczyzna
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: Olooowy » 8 gru 2009, 18:36

Powiedzcie mi Panowie, co z tych poniższych propozycji jest najlepsze dla początkującego trębacza.
(interesuje mnie jeden, według was najlepszy z tych poniżej - bo wiem, że lepiej poczekać aż na allegro będzie yamaha za 300 zł, ale mnie interesuje (w tym momencie) tylko ta grupa instrumentów) :mrgreen:

Trąbka
Steinbach Dimavery (?)
Ever(never)play - koledzy narzekali na gitary tego producenta, ale:) gitara to nie trąbka;)

Z góry dziękuję!

Awatar użytkownika
schutze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 598
Rejestracja: 18 lut 2008, 14:53
Instrument/y: B&S 535 S
Ustnik/i: B&S 7C i Arnolds & Sons 3C
Lokalizacja: Ciechocinek

Post autor: schutze » 8 gru 2009, 19:03

Olooowy, z tych trąbek których podałeś wybrał bym Ever Play -a . Ale w tym przedziale cenowym mogę Ci polecić jeszcze tylko J.Michaela i to byłby chyba najlepszy wybór.

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 9 gru 2009, 11:47

Z tego co pokazałeś to nic bym nie brał... Nie ma sensu się męczyć z nimi i na nich. Alternatywa to może trąbki J.Michael. Ale te trąbki też nie powalają na kolana więc nie spodziewaj się cudów.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 10 gru 2009, 22:14

Witam. mam pytanie czym się różni Getzen 390 od 490 ?;> i czy opłaca się wymienić za yamahe 4 ?;>
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

MD-TEAM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:13
Instrument/y: Yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: Grotów

Post autor: MD-TEAM » 12 gru 2009, 19:54

Czy polecili byście mi może bacha co?? bo gram na ustniku bacha D1 bajka sprawa chyba że znacie jakieś lepsze ;pp

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 13 gru 2009, 15:46

hmm... Bachy godne polecenia zaczynają się pewnie od 5 tys. w górę... bo to te profesjonalne (dawno nie sprawdzałem cen). no, chyba że trafisz na dobrego Preluda 500 lub 300 (ale to chińskie, więc nie wiem, jak z wytrzymałością). 500 ma bardzo ładny dźwięk, jak na swoją cenę dość ciężki i duży instrument.

to, że masz ustnik Bacha niekoniecznie zmusza Cię do grania na trąbce tej samej firmy. mój Bach Corp. 1 1/4 C doskonale komponuje się z Selmerem TT. chociaż to teraz jeden wielki holding (Bach-Selmer-Conn), wiec trudno się dziwić...
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 13 gru 2009, 20:03

MD-TEAM, a ile grasz na trąbce ?;> jesteś po szkole muzycznej ?:> i do ilu trąbę chcesz kupić?
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 13 gru 2009, 20:20

Miles_Fan, Bach-Selmer owszem, ale Conn nigdy! Conn to marka należąca do koncernu CKB (Conn-King-Benge).

MD-TEAM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:13
Instrument/y: Yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: Grotów

Post autor: MD-TEAM » 13 gru 2009, 20:28

No gram ponad 10 lat na trąbce uczył mnie były mistrz polski gostek ma teraz koło 65lat teraz sobie gra i szkoli w filharmonii i uczy w szkole muzycznej w wa-wie więc... a trąbkę chciał bym najlepiej ok.3tysi no ale chcieć a kupić to wiadomo czsem trzeba dołożyć tego tysia....

ODPOWIEDZ