Trąbka Kuhnl & Hoyer

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 2 gru 2009, 23:07
Instrument/y: Amati ATR 331 , KUHNL & HOYER- TOPLINE
Ustnik/i: Vincent Bach 5B
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Grzegorz » 11 lut 2011, 16:53

Zajrzyj do cennika barytonów Yamachy , bedą jeszcze droższe a nie koniecznie lepsze.
Baryton to duży instrument...

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 11 lut 2011, 18:26

Baryton to akurat drogi interes... Niestety nie dość że ciężko jest znaleźć coś ciekawego to jeszcze trzeba mieć na prawdę sporo gotówki by cokolwiek ustrzelić.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 11 lut 2011, 21:47

W odpowiedzi "Protline"
Przede wszystkim bardzo proszę żebyśmy "panów" zostawili na bardziej oficjalne okazje. Jakoś tak się utarło że zwracamy się do siebie po imieniu, pseudonimie ...

A odnośnie Twoich uwag - przedstawiłeś stan idealny, kiedy masz do czynienia ze świadomym kupującym, który jest głęboko przekonany o dokonanym wyborze. Ilu takich trafia do Twojego sklepu?
Jeden z forumowiczów kupując instrument u Ciebie pojechał z nastawieniem na Getzena czy co tam jeszcze z ogólnie znanych marek. I dopiero kiedy przyłożył do ust K&H, zdecydował się na ten instrument.

Nie mówię o "kupczeniu" instrumentami i reklamowaniu ich jak "dżem z biedronki". Ale żeby ludzie chcieli w szerszym zakresie markę kupować, muszą o niej po prostu WIEDZIEĆ.
Na tym Forum znajdziesz wypowiedzi ludzi typu "K&H? A myślałem że tylko rogi myśliwskie robią" ...

Ja szczerze mówiąc dowiedziałem się o trąbkach K&H z Twoich aukcji internetowych. I ponieważ jesteśmy prawie po sąsiedzku, byłem prawie gotów przyjechać żeby potestować K&H. No ale poskładało się inaczej.

Jestem daleki od pomysłu agresywnej reklamy typu "dżem z biedronki" a zachęcam do rzetelnej informacji o tym, że marka taka istnieje i robi piękne i świetnie brzmiące instrumenty.

Damian, nie mogę się doczekać na test wyższych modeli. I jeszcze raz dzięki za świetny artykuł!
Pozdrawiam - Grzegorz

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 11 lut 2011, 22:24

Grzegorz_N, cała przyjemność po mojej stronie :) Jak otrzymam wyższe modele na pewno zdam pełną relację z testu. Na wszystko przyjdzie czas :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Protline
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 20 lip 2010, 11:16
Instrument/y: B&S, Getzen, K&H, Amati
Ustnik/i:
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: Protline » 23 lut 2011, 20:17

Tym razem do testów udostępnie model Universal II
Jest to pierwszy z 3 modeli zaliczanych do klasy trąbek profesjonalnych:
Oprócz samego instrumentu oraz akcesoriów wchodzących w skład standardowego wyposażenia zostaną dołączone również opcjonalne, wymienne rurki ustnikowe wykonane ze srebra oraz tombaku.
Jeśli ktoś z grona ekspertów chciałby osobiście sprawdzić, czy trąbka ta mieści się w kryteriach stawianych instrumentom profesjonalnym proszę o kontakt- udostępnimy instrument 2-3 osobom do kilkudniowych testów :)

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 8 mar 2011, 14:55

Damian, dzięki za jak zwykle rzeczowy i świetnie napisany artykuł. Literat jaki z Ciebie rośnie ...

Natomiast spodziewałem się więcej od "profesjonalnego" instrumentu ...
Mam nadzieję że któryś z topowych modeli też Ci Pan Wojtek udostępni, bo w Tarnowskich Górach to fajni ludzie mieszkają a do tego Wojtki to fajne chłopaki są :)
Pozdrawiam - Grzegorz

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 8 mar 2011, 19:39

Grzegorz_N, będzie coś z serii topowej :) Ale powoli :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 9 mar 2011, 12:06

To ja proponuję Fantastic w wersji G.
Pozdrawiam - Grzegorz

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 9 mar 2011, 12:24

W ramach pewnego napięcia w oczekiwaniu na artykuł dodam, że kolejny model będzie srebrny :) Jeśli oczywiście się uda ... Szczegóły później :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 12 kwie 2011, 22:27

Dziś dotarł do mnie kolejny model dzięki uprzejmości Wojtka z Protline. Tym razem jak już zapowiedziałem w poście wyżej mam do dyspozycji trąbkę serii półprofesjonalnej K&H Sonata II G model srebrny :) Także postaram się z nią "zaprzyjaźnić" bliżej i następnie będzie można coś poczytać o tej trąbce także proszę o cierpliwość w tej kwestii :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 13 kwie 2011, 09:45

Mała poprawka w ramach sprostowania:
okazuje się, że model Sonata II należy jednak do serii advance - zaawansowanej. Jej poprzednik Sonata I była z serii półprofesjonalnej :) Taki news z ostatniej chwili :trumpet:
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 28 kwie 2011, 20:02

Zainteresowanych informuję, że opinia o K&H Sonata II już w dziale ARTYKUŁY :) Miłej lektury :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Protline
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 20 lip 2010, 11:16
Instrument/y: B&S, Getzen, K&H, Amati
Ustnik/i:
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: Protline » 29 kwie 2011, 12:51

Jeśli ktoś z bardziej zaawansowanych uzytkowników chciałby otrzymać opisany model Sonaty II do indywidualnych testów proszę o informacje- udostepnie instrument na kilka dni :trumpet:

Awatar użytkownika
karol8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 137
Rejestracja: 9 gru 2009, 16:35
Instrument/y: Kuhnl & Hoyer TOPLINE G
Ustnik/i: Shilke 20
Lokalizacja: 00

Post autor: karol8 » 16 maja 2011, 20:40

I stało się. Model "Topline G" zakupiony. ;) Trąbka zapewne dojdzie na środę. Postaram się coś tutaj o niej napisać. Mam nadzieję, że będę tak samo zaskoczony jak Damian podczas testu tego instrumentu. Pzdr. ;)

drmarcin1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: 26 sty 2008, 20:24
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520G
Ustnik/i: Guce 2A
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: drmarcin1 » 16 maja 2011, 21:24

Gratuluję dobrego zakupu.Topline to bardzo fajna trąbka.Miałem okazję potestować ją i nie tylko.Jako,że mieszkam niedaleko Pan Wojtek udostępnia mi te instrumenty.I tak miałem już do testów:Topline,Fantastic,Universal II,a teraz mam Sonatę II G SLR.Wszystkie te instrumenty są świetne.Przy okazji wielkie dzięki dla Pana Wojtka z Protline za udostępnienie instrumentów.Jeżeli ktoś miałby jakieś pytania odnośnie wymienionych modeli,chętnie odpowiem.

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 16 maja 2011, 22:53

karol8, dobry wybór. Będziesz zadowolony !!! :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
karol8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 137
Rejestracja: 9 gru 2009, 16:35
Instrument/y: Kuhnl & Hoyer TOPLINE G
Ustnik/i: Shilke 20
Lokalizacja: 00

Post autor: karol8 » 18 maja 2011, 17:54

Trąbeczka dotarła. Jestem zachwycony barwą dźwięku i lekkością grania. ;) Wszystko to co opisał Damian się sprawdziło. Na prawdę jest to super trąbka. Mogę to powiedzieć z całą pewnością, choć spędziłem z nią dopiero kilkadziesiąt minut. ;) Co do wyglądu to pierwszy raz na oczy widzę tak piękną trąbę. Zobaczymy jeszcze jak sprawdzi się w orkiestrze. Pzdr. ;)

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 2 gru 2009, 23:07
Instrument/y: Amati ATR 331 , KUHNL & HOYER- TOPLINE
Ustnik/i: Vincent Bach 5B
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Grzegorz » 16 lip 2011, 01:14

Wiem, że w ostatnim czasie kilku forumowiczów zakupiło instrumenty tej firmy. Częśc z was pisało do mie w tej sprawie. Sami byliście ciekawi jak się te trąbki sprawują. Po zakupie mieliście się podzielić waszymi opiniami na forum i nic....

Dudi98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2010, 21:34
Instrument/y: Kuhnl & Hoyer Topline
Ustnik/i: K&H 3c
Lokalizacja: Sląskie

Post autor: Dudi98 » 16 paź 2011, 12:37

Gram już od jakiegoś czasu na tym instrumencie i nie mogę nic złego powiedzieć, barwa na prawdę jest ładna.
Naprawdę gorąco polecam ten instrument : )
:trumpet:

Stefan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2012, 23:23
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: śląskie

Post autor: Stefan » 12 sty 2012, 23:34

Chcę kupić trąbkę . Szukam dobrego instrumentu w dobrej cenie.
Poczytałem opinie, poczytałem artykuły i byłem podmuchać w instrumenty K&H i ... jestem pod wrażeniem

ODPOWIEDZ