Trąbka Kuhnl & Hoyer

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 2 gru 2009, 23:07
Instrument/y: Amati ATR 331 , KUHNL & HOYER- TOPLINE
Ustnik/i: Vincent Bach 5B
Lokalizacja: Siewierz

Trąbka Kuhnl & Hoyer

Post autor: Grzegorz » 3 gru 2009, 00:12

Prosze o podpowiedź. Czy ktos spotkał sie z trąbkami Kuhnl & Hoyer .Jakie są opinie użytkowników, jaka trwałość i wykonanie. Grałem na kilku modelach i wygladało to zachecająco ale czy mozna i jak porównać do konkurencji. Szukam instrumentu dla osoby średnio zaawansowaniej

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 10 gru 2009, 22:53

chciałbym odnowic temat. Wie ktoś coś o tych trąbkach ?;>
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 2 gru 2009, 23:07
Instrument/y: Amati ATR 331 , KUHNL & HOYER- TOPLINE
Ustnik/i: Vincent Bach 5B
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Grzegorz » 15 gru 2009, 11:31

I stało sie trąbka została kupiona gra pieknie. Grał łatwo zarówno na dole i górze. Wystarczy lekko napiąc usta , a górne dźwieki same wydobywają sie z trąbki.

Gross'u
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2009, 15:10
Instrument/y: K&H Sonata IIS
Ustnik/i: V. Bach 3
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: Gross'u » 31 gru 2009, 15:16

Od prawie 2 lat jestem w posiadaniu trąbki K&H model Sonata II S (posrebrzana) . Jednym zdaniem – rewelacja pod kazdym względem. Jest to niemiecka firma, w Polsce prawie w ogóle nie znana. Nigdy nie spotakłem się jeszcze z trąbką, która tak trzyma kompresje jak ta sonata. Nie ma najmniejszego problemu z górnymi dźwiękami, które gra się po prostu z marszu. Dzwiekowo - rewelacja Tłoki- żylety. Po 2 latach instnsywnej gry (czasami kilka koncertów tygodniowo) nie wykazują najmniejszej oznaki zużycia. Lekko zmatowiało srebro w newralgicznych miejscach gdzie pracuje reka, ale poza lekkim zmatowieniem nic się z nim nie dzieje.
Pamiętam, że w przeliczeniu na polskie kosztowałą mnie ok 4,5tys ( wiosna 2008r) . Z perspektywy czasu uważam, że jest to całkowicie udany zakup . Wcześniej miałem Yamahe 6335, jednak po zakupie trąbki Hoyera rozstałem się z nią bez chwili zastanowienia. Uważam Yamahe za bardzo dobrą firme, jednak za podobne pieniądze K&H wypada duzo lepiej dźwiękowo i jakosciowo.

baran90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:37
Instrument/y: Yamaha YTR 6340 ST
Ustnik/i: WARBURTON 4M, WARBURTON 7S, a&s 1 1/2c
Lokalizacja: Rostarzewo

Post autor: baran90 » 31 gru 2009, 15:39

w polsce tej marki to sprzedaje sie chyba tylko rogi myśliwskie;p

Awatar użytkownika
wieczur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 14 mar 2009, 23:00
Instrument/y: Getzen 390S
Ustnik/i: F.Holton 67||Megaton 1 1/2c
Lokalizacja: Poznań/Rostarzewo

Post autor: wieczur » 31 gru 2009, 16:00

trąbek też jest sporo, nowe egzemplarze na allegro są dostępne bez problemu ;) jak np. http://www.allegro.pl/item864602622_pro ... hoyer.html
powrót po czasie zmian...

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 2 gru 2009, 23:07
Instrument/y: Amati ATR 331 , KUHNL & HOYER- TOPLINE
Ustnik/i: Vincent Bach 5B
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Grzegorz » 8 sty 2010, 01:12

Temat tych trąbek przewija sie w kilku wątkach propunuje dyskusje przenieść to na ten juz załozony. Jednocześnie proponuje by osoby które miały przynajmniej w reku te instrumenty podzieliły sie swoimi opiniami, osoby które nawet nie wiedzą ze taki trąbki sa aby nie zasmiecały forum. Wątek ten załozyłem bo sam niewiele wiedziałem na ten temat i chciałem poznac opinie uzytkowników. Dziekuje Ci Gross'u , ze opisałeś mi swoje doswiadczenie z K&K co potwierdziło to tylko mój wybór. Uwazam ze są to instrumenty na kazda kieszen i kazdy w zaleznosci od zasobnosci portwela i umiejętnosci wybieze cos dla siebie i bedzi to inwestycja trafiona.

[ Dodano: 2010-01-08, 01:26 ]
Padłopytanie (na innym wątku) o K&H Uniwersal II. Gram na modelu Topline. Uniwersal dwa to dwa modele wyzej. Grossu'u opisuje swoje doswiadczenia z modelem Sonata II . Jest to porównywalnu model z Uniwersalem . UNIWERSAL II to mnie wiece jeszcze wyzej. Miałem okazje grac na modelach dostepnych u sprzedawcy i wszystkie wypadały rewelacyjnie. Z tego co wiem to UNIWERSALE II kupowali ludzie do filharmoni. U konkurencji za taki sprzet musisz zapłacic 8000-1000 tys.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 8 sty 2010, 02:24

Grzegorz pisze:Z tego co wiem to UNIWERSALE II kupowali ludzie do filharmoni.
A skąd to wiesz? Jacy ludzie? Do której filharmonii? To by była cenna informacja.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 2 gru 2009, 23:07
Instrument/y: Amati ATR 331 , KUHNL & HOYER- TOPLINE
Ustnik/i: Vincent Bach 5B
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Grzegorz » 13 sty 2010, 13:14

To ze Uniwersal II poszdł do filharmoni słyszałem w sklepie, gdy próbowałem poszczególne instromenty. Mysle ze informacje tego typu nie są az tak cenne. Wazniejsze są opinie osób które grały na K&H.Taka opinie wpisał np. Gross'u i to jest o wiele cenniejsze. Jezeli grasz na Sradivariusie to gdybys miał okazje pograc na K&H (oczywiscie na wyzszym modelu) tp bedziecenna twoja opinia jak wypada porównanie.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 13 sty 2010, 13:55

I dlatego jakbym wiedział w jakiej filharmonii je mają to bym mógł tam pojechać i to zrobić, poza tym w sklepach różne rzeczy mówią. ;) A jeśli chodzi o opinie userów to zazwyczaj traktuje je z dystansem, jeśli ktoś miał wcześniej słabszą trąbkę to wiadomo, że będzie zadowolony, poza tym każdy zazwyczaj chwali to co ma. A wiesz w jakim mieście je można przetestować?
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 2 gru 2009, 23:07
Instrument/y: Amati ATR 331 , KUHNL & HOYER- TOPLINE
Ustnik/i: Vincent Bach 5B
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Grzegorz » 13 sty 2010, 14:46

Dlatego załozyłem ten wątek by sie zegos dowiedziec. Tez nie zawsze wierzę sprzedawcy.Grajac na słabsze trąbce nie zawsze zauwaza sie rózniece dmóchając w "lepszą" czytaj droższą. Róznica musi byc wyraźna.
Jezelo chcesz podmóchac lepij jechac do sklepu. Podaje adres iternetowy sklepu. Jest tam telefon do własciciela i najlepij sie umówić. Sklep fizycznie miesci się w Tarnowskich Górach. Na stronce nie ma wyzszych modeli, które sa w sklepie ( lub beda )
http://protline.pl/
Jak podmuchasz w kilka modeli K&H to podziel sie swoimi uwagami

Qba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 19 sty 2007, 20:20
Instrument/y: Yamaha YTR4335
Ustnik/i: Schilke 17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Qba » 14 sty 2010, 20:30

Grzegorz, w którym miejscu mieści się ten sklep w Tarnowskich Górach?

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 2 gru 2009, 23:07
Instrument/y: Amati ATR 331 , KUHNL & HOYER- TOPLINE
Ustnik/i: Vincent Bach 5B
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Grzegorz » 15 sty 2010, 01:05

Sklep jest na ulicy Krasickiego 6 lub 8. Na stronce slepu jest telefon do własciciela jak bedziesz blisko to cie pokieruje. Sklep jest w podwórku i nie widac go z ulicy

Qba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 19 sty 2007, 20:20
Instrument/y: Yamaha YTR4335
Ustnik/i: Schilke 17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Qba » 15 sty 2010, 17:59

I jest to normalny sklep, który ma stałe godziny pracy, czy trzeba się umawiać? Bo akurat wiem gdzie jest Krasickiego. Czy umiesz powiedziec czy wszystkie instrumenty, które są na stronie są również fizycznie w sklepie?
Chetnie bym tam zajrzał i sprawdził jak się gra na tych trąbkach, jeśli oczywiście jest taka możliwość.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 2 gru 2009, 23:07
Instrument/y: Amati ATR 331 , KUHNL & HOYER- TOPLINE
Ustnik/i: Vincent Bach 5B
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Grzegorz » 15 sty 2010, 22:22

Jest to normalny sklep z godzinami pracy ale czasem własciciel wyjezdza np. po towar. W sklepie jest wiecej niz na stronie stronka podobno ma byc przebudowana i uaktualniona .Wiem ze w sklepie
jest juz model UNIWERSAL II. którego nie ma na stronce a jest n allegro wystawiony przez sklep. POniedzieli mają byc jeszcze inne wysze modele.

strix35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 4 sty 2010, 21:39
Instrument/y: yamaha 4
Ustnik/i: yamaha 11b4
Lokalizacja: Konin

Post autor: strix35 » 20 sty 2010, 00:19

Mam róg myśliwski tej firmy ;P

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 2 gru 2009, 23:07
Instrument/y: Amati ATR 331 , KUHNL & HOYER- TOPLINE
Ustnik/i: Vincent Bach 5B
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Grzegorz » 23 sty 2010, 00:51

K&H znana jest z rogów, ale mało kto wie ze robią wszystkie deciaki i to bardzo dobrej jakości

[ Dodano: 2010-03-21, 22:48 ]
Czy ktoś z szanownych forumowiczow nie miał okazji do grania na K&H?

Dudi98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2010, 21:34
Instrument/y: Kuhnl & Hoyer Topline
Ustnik/i: K&H 3c
Lokalizacja: Sląskie

Post autor: Dudi98 » 24 kwie 2010, 21:50

Kupiłem trąbkę K&H "Topline".Ma bardzo ciepłych, dynamiczny dźwięk.Przy górnych rejestrach gra się lekko i swobodnie.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 2 gru 2009, 23:07
Instrument/y: Amati ATR 331 , KUHNL & HOYER- TOPLINE
Ustnik/i: Vincent Bach 5B
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Grzegorz » 29 cze 2010, 00:55

Wiem , że od momentu założenie tego wątku , zostało zakupionych kilka instrumentów , a wiele osób miało możliwość gania na tych instrumentach, podzielcie sie w tym wątku swoimi wrażeniami

Dudi98
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 24 kwie 2010, 21:34
Instrument/y: Kuhnl & Hoyer Topline
Ustnik/i: K&H 3c
Lokalizacja: Sląskie

Post autor: Dudi98 » 21 gru 2010, 21:18

Dzięki TEJ trąbce mogę grać utwory napisane na dolną tonację jak i zarówno górną. Nie sprawiają problemu górne dźwięki, a na dolne dźwięki są wypełnione "ciepłem". Kiedy ćwiczę, nie mogę przestać. Coś ciągnie mnie z powrotem. Niestety nauka nie pozwala mi ćwiczyć cały czas, ale kiedy mam tylko wolną chwilę gram i nadziwić się nie mogę. To jest po prostu piękne. Teraz mogę szczerze i otwarcie podziękować mojemu tacie, że przypilnował mnie bym kilka lat temu bym nie przestał ćwiczyć. Teraz widzę jak ogromna jest jego zasługa :) Jeżeli chodzi o firmę K&H to poznałem ją w zeszłym roku. Chciałem kupić nową trąbkę i szukając po sklepach i ofertach znalazłem sklep "Protline". Kiedy tam pojechałem (Tarn. Góry) facet powiedział mi o tej firmie. Poszukałem trochę informacji w internecie i okazało się, że jest naprawdę dobra. Dlatego m.in. kupiłem tę trąbkę :]
Ostatnio zmieniony 21 gru 2010, 22:25 przez Dudi98, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ