co to za trąbka?

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
ditmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:50
Instrument/y: Schagerl 2000L
Ustnik/i: OLDS 3C, V.Bach 1 1/2 C Megatone
Lokalizacja: opolskie

co to za trąbka?

Post autor: ditmar » 13 sty 2010, 22:42

Witam,

od niedawna posiadam przedstawiona na ponizszych na zdjeciach trabke. Bardzo mnie ciekawi co to za instrument, co to za firma, czy to dobry sprzet i ewentualnie ile moze byc warta.
Na takim laczniku przy rurce do strojenia jest napis "Sinfonia" z obu stron, natomiast na czarze "Meister A.Wolfram". Na drugim cylindrze napis V 957. Poza tym na wiekszosci powierzchni sa wygrawerowane rozne wzory a wiekszosc rurek nie jest okragla tylko ośmioboczna. Z tego co zauwazylem tloki sa monelowe, napewno nie niklowane. Jesli ktos wie cos na temat tego intrumentu bylbym wdzieczny :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam
ditmar

Rumcajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 638
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:29
Instrument/y: roy
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rzeszów

Re: co to za trąbka?

Post autor: Rumcajs » 13 sty 2010, 22:49

ditmar pisze:Witam,

od niedawna posiadam przedstawiona na ponizszych na zdjeciach trabke. Bardzo mnie ciekawi co to za instrument, co to za firma, ...
"Meister A.Wolfram"

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 13 sty 2010, 22:53

Ciekawie wygląda, a jak brzmi ??
Użytkownik Maro ma trąbkę Meister A.Wolfram. Napisz do niego na priv. a może sam odezwie się w temacie. :)
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 14 sty 2010, 01:24

hmm...

wygląda podobnie jak Alberto Sinfonia. te takie kanciaste.
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

Semafor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 4 gru 2006, 18:27
Instrument/y: Getzen Eterna
Ustnik/i: VB 1 1/2C
Lokalizacja: Wwa

Post autor: Semafor » 14 sty 2010, 10:41

Za tzw. komuny takie graniaste, srebrno - żółte trąbki "Sinfonia" były dość popularne. Mówiło się, że to produkt firmy Weltklang (wówczas w NRD).

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 14 sty 2010, 15:40

niemiecki instrument szkolny, warty ok 400zl w zależności od stanu, dla początkującego albo do OSP wystarcza
"w życiu piękne są tylko chwile..."

ditmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:50
Instrument/y: Schagerl 2000L
Ustnik/i: OLDS 3C, V.Bach 1 1/2 C Megatone
Lokalizacja: opolskie

Post autor: ditmar » 15 sty 2010, 09:36

czyli troche przeplacilem bo dalem 600 ...

wyglad za to bardzo ciekawy, brzmienie nie najgorsze, jasniejsze od mojej yamaha 4 ale bardzo podobne.

Awatar użytkownika
Maro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:21
Instrument/y: Meister A. Wolfram
Ustnik/i: 7c, 1 1/2c, 3c, 5c
Lokalizacja: i Dokąd idziesz ?

Post autor: Maro » 15 sty 2010, 21:43

Z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedziałbym, że to Meister K. Wolfram

Sinfonia Rino różni się tylko napisem, jest po prostu inny napis.

Obecnie posiadam Meister A. Wolfram, czyli jedna literka inna, a i trąbka jest całkowicie inna z wyglądu

ma kształt regularnej trąbki.

Dźwięk jest rzeczywiście inny, bardzo jasny, nawet skłoniłbym się powiedzieć, że jazgotliwy, ja nieco

zmieniony mam ton, ze względu na ustnik 1 1/2 c i się pogłębił, jest bardziej "soczysty" , próbowałem z innymi ustnikami

ale ten jak do tej pory jest najbardziej optymalny.

Nawet fajnie wygląda, bo tak nietypowo, można by rzec oryginalnie, ale o cenie nie wspomnę, trochę przepłacone,

a te zdobienia dodają jej uroku niepowtarzalności, moim zdaniem.

Ditmar jeśli masz Megatone 1/2 c ,to z pewnością będziesz też miał głębszy ton, oczywiście, jeśli taki chcesz.

Pozdrawiam.
Talent ?
- to suma poświęconego czasu i cierpliwości w pracy
nad daną twórczością.
---------------------------------
Wyciągaj zawsze pierwszy rękę na zgodę ,
ale zawsze racjonalnie,
to owocuje !

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 15 sty 2010, 22:12

W sumie to zastanowiłbym się czy aby na pewno przepłacone. Owszem za te trąbki zazwyczaj daje się jakieś 150-400 PLN. Jednak zauważcie że na zdjęciach trąbka ta wygląda całkiem nieźle, sprawia wrażenie zadbanej. Jeżeli jest w dobrym stanie, jest zadbana i nie musimy nic w nią wkładać to czemu nie? Na pewno pogra jeszcze troszkę, nie musimy wydawać kasy na renowację często przekraczającą wartość rynkową takiego sprzętu... Jeżeli trąbka "leży" muzykowi to tylko grać.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 17 sty 2010, 06:10

Immortal4ever, ma racje, niekoniecznie przepłacona, jak jest w bdb stanie to zawsze warto, lepiej kupić dobry sprawdzony instrument nieco drożej, niż zaczynać zakup od naprawy i konserwacji bo nie zawsze przynosi to spodziewane efekty, moim zdaniem jak wszystko z nią jest O.K. to cena przyzwoita :)
najważniejsze ze kupujący zadowolony, instrument musi odpowiadać przede wszystkim muzykowi, czasami dobre brzmienie jest więcej warte niż wartość rynkowa, a to jakby nie było stara dobra niemiecka robota i będzie służyć jeszcze kilka dobrych latek, wydatek w sumie nie duży a więcej wart niż nowe wyroby z egzotycznej Azji :)
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
Maro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:21
Instrument/y: Meister A. Wolfram
Ustnik/i: 7c, 1 1/2c, 3c, 5c
Lokalizacja: i Dokąd idziesz ?

Post autor: Maro » 17 sty 2010, 12:30

Ditmar ,zapytał ile może być warta, a każdy ma prawo do wypowiedzenia się odnośnie zadanych pytań, bez minilobbowania przez innych.
Pisząc, że trochę przepłacone, można myśleć dwuznacznie, bo dodałem to "trochę" a to robi różnicę,
a trąbka jeśli jest dobra w brzmieniu i przypadła właścicielowi, to bezproblemowo tylko skupić się na graniu.
:trumpet:

Pozdrawiam
Talent ?
- to suma poświęconego czasu i cierpliwości w pracy
nad daną twórczością.
---------------------------------
Wyciągaj zawsze pierwszy rękę na zgodę ,
ale zawsze racjonalnie,
to owocuje !

Timoro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 6 sty 2010, 11:56
Instrument/y: Bach Tr 305
Ustnik/i: Bach 7c, 3c
Lokalizacja: znasz mnie?

Post autor: Timoro » 17 sty 2010, 12:46

Nawet atrakcyjnie wygląda ta trąbka, ale nie wiem jak w brzmieniu, na innych zagranicznych forach, niestety mało jest informacji na jej temat, może ta trąbka "przebrzmiała".
Sorry za to stwierdzenie, ale niestety my polacy, Ty, Ja, jesteśmy jeszcze, niebogaci, żeby zapomnieć o takich trąbkach
i myśleć o jakiś droższych firmach z wyższej półki, choć chciałbym, żebyśmy sobie pozwolili już na lepszą, wyższą półkę.

Pozdrawiam Ciebie Ditmar, życzę wszystkiego najlepszego !
"Today is my music way"

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 17 sty 2010, 14:03

Z tego co zauważyłem to te trąbki trafiały głównie do europy. A co do zagranicznych for to największe i najwięcej jest for zza oceanu. Tak wiec ciężko jest znaleźć jakieś informacje o nich... Mimo tego można dowiedzieć się tego i owego.
P.S.
A co do możliwości finansowych polskich trębaczy to uwierz mi albo i nie ale są tacy co więcej wydają na sprzęt niż ja na samochód (S klasą nie jeżdżę co nie zmienia faktu)...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 17 sty 2010, 19:52

jak gra, to będzie grać :) ważne żeby była szczelna i bez konieczności poprawek.

ja też mam trąbkę droższą od 4kołówki i podejrzewam, że większość wydaje/wydawałaby w ten sposób.

no, koniec offtopa :)
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

Awatar użytkownika
Maro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:21
Instrument/y: Meister A. Wolfram
Ustnik/i: 7c, 1 1/2c, 3c, 5c
Lokalizacja: i Dokąd idziesz ?

Post autor: Maro » 17 sty 2010, 20:51

Ditmar, tak na marginesie, pisząc "trochę przepłacone" nie miałem na myśli , żeby Ciebie zdołować, bo nie mam tego na celu, a wręcz przeciwnie.
Jedynie delikatnie chciałem ująć to, może wyszło to w oczach innych inaczej, ale myślałem inaczej , jak na wstępie.

Jak trąbka sprawna, niezużyta i nie trzeba wkładu, to trzeba się cieszyć, że pogra jeszcze długi czas ,a to ważne :trumpet:

Pozdrawiam.
Talent ?
- to suma poświęconego czasu i cierpliwości w pracy
nad daną twórczością.
---------------------------------
Wyciągaj zawsze pierwszy rękę na zgodę ,
ale zawsze racjonalnie,
to owocuje !

Semafor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 4 gru 2006, 18:27
Instrument/y: Getzen Eterna
Ustnik/i: VB 1 1/2C
Lokalizacja: Wwa

Post autor: Semafor » 19 sty 2010, 12:10

Niestety, w ostatnim czasie można zaobserwować na Allegro wyraźną zwyżkę cen instrumentów używanych, nawet takich, które wymagają naprawy oraz noszą "niechciane" marki, jak np. Polmuz, Weltklang ...
Być może powodem są sentymenty kupujących, a może jest to uboczny skutek popularyzatorskiej działalności portalu Trumpeters - trudno powiedzieć.(Co ciekawe, najtańsze "chińczyki" niezmiennie trzymają się bardzo tanio!)
Myślę, że w tym kontekście cena 600 zł za trąbkę "Sinfonia" mieści się w granicach zdrowego rozsądku, zwłaszcza, jeśli jest ona w tak dobrym stanie, jak sugerują fotografie.
Ja mam o tych trąbkach bardzo dobre zdanie, ponieważ w swoim czasie wyróżniały się nie tylko wyglądem (dla mnie - przyznaję - zbyt kontrowersyjnym), lecz przede wszystkim solidnością i dokładnością wykonania, trwałością powłok (choć na pozór wyglądają one delikatnie), nowoczesną konstrukcją tłoczków oraz ich precyzyjnym działaniem. A już np. dźwignia na 1. krągliku to dzisiaj niespotykany rarytas, który funkcjonuje bez porównania lepiej, niż "siodełko"! Poza tym przypominam sobie, że dźwięk łatwo "zapalał", grało się stosunkowo lekko i jasno, instrument nie ważył zbyt wiele - dla początkującego to wielkie zalety.
Ciekawie byłoby dzisiaj pograć na tej trąbeczce i porównać ją ze współczesną konkurencją . Mam jednak wrażenie, że porównanie wypadnie bardzo korzystnie dla Sinfonii.
Autora wątku prosiłbym o relacje w miarę sposobności.

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 19 sty 2010, 15:02

Jeżeli chodzi o allegro to jak dla mnie nasz portal jest chyba najmniej winny zwyżce cen używanych instrumentów.
1) Jak dla mnie to na allegro w używkach (tanich) nie ma specjalnie w czym wybierać. Czasem trafi się jakiś Conn, Holton, king, starsza Yamaha ale nie ma tego za dużo... 3 do 5-6 ofert co w porównaniu do tego że ceny tych instrumentów oscylują bądź przekraczają cenę 1000 PLN sprawia że trąbki takie jak POL-MUZ (?) czy inne podobne mogą być sprzedawane za wyższe niż kiedyś ceny z równym jak nie o dziwo większym powodzeniem. Nie oszukujmy się na allegro nie ma wyboru.
2) Kolego nowe Chińczyki też podrożały... i to sporo tylko że ten skok cenowy miał miejsce jakoś wiosną-latem zeszłego roku. Wzrost nawet do 200 PLN-ów. Powód: niekorzystne zmiany kursu dolara i w mniejszym stopniu jeszcze bardziej niekorzystny skok euro. Podrożały również trąbki Amati i to wcale nie mało... Jeszcze w zeszłym roku, dwa lata temu za model ATR-211 płaciło się jakieś 699 PLN a model ATR-213; 799 PLN. A dzisiaj? Skok cenowy jest jeszcze większy niż w przypadku trąbek z kraju środka.
3) Wychodzi na to że z allegro wycofał się przedstawiciel Schagerla. Już od dawna nie pojawiają się oferty sprzedaży nowych trąbek tej marki. Swego czasu modele 420L chodziły po 1800 PLN co było niezłą alternatywą nie tylko dla Yamah ale przede wszystkim Bacha z serii 500/600/700. Nieznacznie większa cena schagerla była kompensowana lepszymi własnościami.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Timoro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 6 sty 2010, 11:56
Instrument/y: Bach Tr 305
Ustnik/i: Bach 7c, 3c
Lokalizacja: znasz mnie?

Post autor: Timoro » 19 sty 2010, 16:56

Jeśli idą takie tanie trąbki w przysłowiowy sposób "jak woda" , to znaczy, że polaków jeszcze nie stać na wysokie półki,
a kupują trąbki z wysokich półek, ludzie którzy siedzą w trąbce i grze na trąbce dłuższy czas, i ci którzy zarabiają
dzięki trąbce.
Jak powiedziałem kolesiowi, że mój Bach "studencki" to na początek, i chcę zmienić na droższy, a powiedziałem ile kosztuje mój Bach to odpowiedział mi "czy dobrze się czujesz ??? "
Teraz używany samochód średnio-niskiej klasy to koszt ok 8-9 tysięcy i te samochody drożeją coraz szybciej,
gdyż zachodni rynek używanych samochodów się kurczy coraz bardziej.
Generalnie dobra trwałe coraz bardziej drożeją, to skutek ogólnoświatowego kryzysu, niestety.

[ Dodano: 2010-01-21, 22:58 ]
Ostatnio znalazłem taką samą trąbkę, lecz bez ustnika i futerału.
cena 450 zł
http://www.allegro.pl/item893968328_tra ... ratis.html
Nie wiem, czy to drogo, ale wydaje mi się, że trąbka jest zadbana.
A swoją drogą czy ktoś wie czy do takiej trąbki, to normalny tłumik wchodzi, czy też trzeba mieć
z tej samej firmy?
"Today is my music way"

KMatri2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2010, 15:17
Instrument/y: Trąbka Stagg-75-T
Ustnik/i:
Lokalizacja: Oarowice

Post autor: KMatri2 » 9 lut 2010, 15:27

Ja też myślę że to "Meister A.Wolfram" podobna trochę

Jakie ma brzmienie ?

scheldon14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2010, 23:55
Instrument/y: Meister k.Wolfram
Ustnik/i:
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: scheldon14 » 6 sty 2011, 03:41

Kupie taką trąbkę jak na obrazku chodzi mi o taki kształt i fajnie by było by była taka sama ale jesli nie to trudno . pisać gg 6824406 , kom. 792918248

ODPOWIEDZ