Trąbka sygnałowa kawaleria

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
wronaf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2011, 14:10
Instrument/y: brak
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kielce

Trąbka sygnałowa kawaleria

Post autor: wronaf » 17 cze 2011, 14:16

Witam, dopiero zaczynam i proszę o wyrozumiaość na niewiedzę. Mam zamiar kupić sobie trąbkę sygnałową - koniecznie ponieważ będę nią grał w pułku kawalerii. Pieniądze które mogę wydać to około 100zł może trochę więcej, jeśli jest to zdecydowane za mało proszę mnie upomnieć. Mam znajomego który mnie będzie uczył. Proszę o porady i jak najszybsze odpowiedzi. PZDR

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 17 cze 2011, 14:46

Tu masz 3 sygnałówki w cenie poniżej 100 zł. Na początek powinno CI wystarczyć.
http://allegro.pl/blaszane-trabki-sygna ... %25C5%25BC
Pozdrawiam - Grzegorz

wronaf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2011, 14:10
Instrument/y: brak
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kielce

Post autor: wronaf » 17 cze 2011, 17:28

nie będą za słabe, czy wadliwe? I w czym jest różnica między prostą a tą "zawijaną"?

Awatar użytkownika
matikopl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 29 lis 2010, 19:50
Instrument/y: Kuhnl & Hoyer - TOPLINE LEAD, Amati
Ustnik/i: Denis Wick 3c, K&H 3c
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: matikopl » 17 cze 2011, 18:11

Jak na początek to przynajmniej ja myślę że są dobre. Jak nabierzesz wprawy to kupisz sobie lepszą :P . Różnią się wyglądem :) . Dźwięk mają taki sam .
Jeśli pomogłem kliknij "Pomógł" :)

Łosiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 23 gru 2007, 15:53
Instrument/y: Schagerl 1000L, B&S 3137
Ustnik/i: Marcinkiewicz 300
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

Post autor: Łosiu » 21 cze 2011, 22:05

Jak do kawalerii, to koniecznie musi być w stroju Es, bo inaczej nie zagrasz wszystkiego (, no chyba, że bardzo wysoko) :) Taka dwusplotowa. My, chociaż mało korzystamy z tych instrumentów, kupowaliśmy używane na różnego rodzaju pchlich targach. Jak na granie sygnałów, taki instrument wystarcza, a i nie szkoda, kiedy coś się z nią stanie, jak wiadomo, na koniu o to nie tak wcale trudno. Chyba, że zamierzasz się z nią pokazywać na mieście, a nie tylko w polowych warunkach, kiedy ważny jest tylko dźwięk, to radzę kupić jakąś z polecanych, bo instrument wtedy wyglądać musi! Jak coś byś więcej potrzebował, to polecam się na priva albo na maila.
Trębacz Szwadronu Honorowego 3. Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. Płk. J. Kozietulskiego ;]

W jakim pułku będziesz grał, w Kielcach, to nie 17 PU?

Withes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 27 kwie 2013, 19:54
Instrument/y: gitara Yamha
Ustnik/i:
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Withes » 21 cze 2016, 17:56

A tutaj info http://instrumentydete.pl/trabka-sygnal ... ygnalowka/ jakby ktoś nie wiedział co to jest za rodzaj trąbki :)

ODPOWIEDZ