odpadający lakier

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
Bartek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 7 gru 2006, 13:27
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

odpadający lakier

Post autor: Bartek » 18 maja 2007, 10:43

Witam kilka dni temu kupiłem używaną trąbkę, Roy Benson TR - 101 stan dobry lakier nigdzie się nie odklejał. Ale po kilku dniach mojej gry, tragedia lakier u dołu tam gdzie trzymam palce na tłokach, powolutku się odkleja. Takie malutkie przeźroczyste płatki a pod nimi matowa nawierzchnia. Co jest grane??? Na razie to nie wielki obszar, teraz to boje się już nawet grać. Czy to może być spowodowane tym, że użyłem takiej trochę nie przeznaczonej do tłoczków trąbek oliwki która tam się dostała a może od gry w rękawiczkach. Z niecierpliwością czekam na porady i uwagi.

P.S. Moja poprzednia trąbka nie była lakierowana więc grałem w rękawiczkach bo nie chciało mi się jej czyścić.
Ostatnio zmieniony 1 cze 2007, 17:11 przez Bartek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
piciu555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: 25 lis 2006, 10:29
Instrument/y: Kanstul ZKT-1537 S
Ustnik/i: Stomvi 2c Megatone z tytanowym rantem
Lokalizacja: Poznań

Post autor: piciu555 » 18 maja 2007, 11:15

1.5 roku temu grałem tez na Royu Bensonie. Grałem na nim z 2 lata i wtedy zaczał mi odpadać lakier, wiec szybko ja sprzedałem ;) Te traby maja bardzo słaby lakier, niestety nie zachamujesz tego. Jak masz kae to mozesz ja polakierowac lepszym mocniejszym lakierem, albo nawet zrobic se na srebrno (koszt ok 400zł) ale przy trabce za te pieniądze sie w ogole to nie opłaca. Niestety jestes skazany na patrzenie jak traba sie rozpada ;/ Zbieraj kase na cos lepszego ;)

Awatar użytkownika
Bartek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 7 gru 2006, 13:27
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Bartek » 18 maja 2007, 12:22

No tak ta trąbka jest dokładnie dwu letnia. Może ktoś zna sposób jak to załagodzić albo zatrzymać?

Awatar użytkownika
piciu555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: 25 lis 2006, 10:29
Instrument/y: Kanstul ZKT-1537 S
Ustnik/i: Stomvi 2c Megatone z tytanowym rantem
Lokalizacja: Poznań

Post autor: piciu555 » 18 maja 2007, 13:41

Mozesz jedynie spowolnic to po przez dbanie o nia, rekawiczki itp, ale przy tej trabce to nie o to chodzi. Olej lakier i graj, czeka cie od czasu do czasu czyszczene ale tak jak juz mowilem, staraj sie uzbierac kase na nowa i jakas lepszatypu Schagerl czy Yamaha

ODPOWIEDZ