Którą firmę polecacie?

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
andrew-88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:57
Instrument/y: Conn 61B i 36B / besson brevete
Ustnik/i: Gr, Monette, Gustat Heim, Marcinkiewicz
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: andrew-88 » 24 mar 2012, 13:43

Z tej trojki polecałbym Holtona lub dołożyc 50 złotych i kupić http://www.trumpeters.pl/sprzedam-trabk ... .htm#46709 z pewnej ręki dobrze rozegraną trąbe.

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 25 mar 2012, 12:51

popieram mojego przedmówcę, yamaha od dr marcin jest bdb sprzętem, można tez zainwestować w getzena, kinga, holtona, może bach 300, olds ambassador, pole manewru spore.
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 25 mar 2012, 15:04

Amati ATR 300 jest ok.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Kobitka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2012, 23:48
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Kobitka » 4 kwie 2012, 13:45

A co myślicie o Roy benson 202?
kasia

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 4 kwie 2012, 13:50

W konkurencji chińskich instrumentów nie wypada najgorzej, natomiast Amati jest zdecydowanie lepszym wyborem. Poczytaj na Forum, trochę dyskusji na temat Roya Bensona było.
Pozdrawiam - Grzegorz

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 4 kwie 2012, 15:01

Jeśli już Roy Benson 202 to tylko wersja S, czyli srebrna. Dłużej będzie wyglądać. A co do samej trąbki to w swojej kategorii "chińskich wyrobów trąbkopodobnych" jest to jedne z ciekawszych rozwiązań. Kilka lat to jakoś pogra ale pod warunkiem, że będzie się o tą trąbkę dbać i chuchać.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 4 kwie 2012, 19:19

Ja mam do czynienia z modelem niższym czyli 101 i faktycznie jeśli chodzi o mniejsze zło to powiedzmy sobie szczerze - jest to jakieś tam wyjście. Moja koleżanka dysponuje modelem lakierowanym, ma go już ponad rok i nic się nie dzieje z lakierem. Także tutaj miłe zaskoczenie ale może to być też jakiś lepszy egzemplarz. Ponadto trąbka dobrze stroi. Co do brzmienia to fajerwerków nie ma. Nie mniej polecam jak wyżej wersję srebrną.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

zibi1303
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 mar 2012, 17:47
Instrument/y: trąbka B&Smod.TTR-635S(Talis) flug Thoman
Ustnik/i: A.COURTOIS-PARIS- 1-1/2 C
Lokalizacja: budzyń

Post autor: zibi1303 » 5 kwie 2012, 12:06

Witam! Przetestowałem dwie trąbki w przedziale cenowym od 1800 do 2300 pierwsza to Jupiter JTR-600N i druga Talis Designed By B&S TTR - 635S obie były nowe. Jupiter ma dobry lakier, przynajmniej ten model,pierwsze ubytki dało się zauważyć po czterech latach na rurce ustnikowej w okolicy wentyli, maszynka pracuje lekko i cicho nie miałem do tej pory z tym problemu. Blacha bardzo delikatna (cienka) bardzo podatna na wgniecenie przy lekkich uderzeniach, dobra do marszu i rozrywki co do koncertu to nie wiem nie moje progi, prawdopodobnie zaawansowani muzycy poszukują w lepszej klasie.Drugi model o którym mowa to taka podróbka B&S-a , srebrzona gdzie nie ma problemu z lakierem,maszynka też cicha aczkolwiek trochę twardsza myślę że to sprawa sprężyn,blacha mocniejsza nie jest już tak podatna na wgniecenia jak przy Jupiterze przez co trąbka ma ładniejszy ton przynajmniej Ja tak odczuwam, trąbki obie prezentują się dobrze z tym że po kilku latach jak w pierwszym modelu trochę szpeci łuszczący się lakier.Lekkość grania jest lepsza na B&S i jest to nie tylko Moja opinia lecz kilku kolegów z innych orkiestr. Ze względu na ładniejszy dzwięk i lekkość gry w moim uznaniu skłaniam się do modelu drugiego. Co do kupna trąbki używanej to należało by zasięgnąć rady nauczyciela lub sekcyjnego z orkiestry kogoś kto ma na uwadze Twoje muzykowanie. Instrument używany czy nowy i tak należy wydmuchać pod siebie nie jest to do końca prawdą że dobrze rozegrana trąba akurat będzie odpowiednia dla Ciebie zdarza się że instrument dobrego muzyka nie odpowiada drugiemu i męczy się tak długo aż go nie wygra pod swoje zadęcie.
zibi

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 5 kwie 2012, 14:15

zibi1303, Talis nie jest podróbką B&S'a a podrzędną marką tej niemieckiej manufaktury. Instrumenty te są produkowane na terenie Azji ;)

zibi1303
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 17 mar 2012, 17:47
Instrument/y: trąbka B&Smod.TTR-635S(Talis) flug Thoman
Ustnik/i: A.COURTOIS-PARIS- 1-1/2 C
Lokalizacja: budzyń

Post autor: zibi1303 » 6 kwie 2012, 00:20

hayk . Co do tej podróbki B&S to tylko takie moje określenie bo jednak nosi ona przy swoim logo wygrawerowaną nazwę B&S, na pewno też masz rację co do jej produkcji nie zagłębiałem się w tym temacie rzecz w tym że ktoś na forum się pytał o trąbki w tym przedziale cenowym więc podzieliłem się moją opinią bo akurat z tymi modelami miałem styczność przez dłuższy czas. Tak naprawdę sporo orkiestr działających w ruchu amatorskim nie stać na drogie instrumenty znanych marek a trąbki o których pisałem są dość przyzwoicie wykonane i mogą posłużyć bez problemowo przez parę lat. Gram w orkiestrze dętej i w rozrywkowej czasami jakaś solówka na ślubie czy pogrzebie i ten Talis by B&S całkiem się sprawdza, wiadomo z czasem apetyt wzrasta ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. :trumpet: Swoją opinię na temat tych trąbek uważam za wyczerpaną i nie ma potrzeby się na ten temat rozpisywać,jakieś osobiste pytania i sugestie proszę kierować na pw myślę że nie trzeba wgłębiać wszystkich w zbędne szczegóły.
pozdrawiam - zibi
zibi

mariuszs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 8 maja 2013, 00:08
Instrument/y: Roy Benson 202 Ts
Ustnik/i:
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mariuszs » 8 maja 2013, 00:30

Kobitka pisze:A co myślicie o Roy benson 202?
Dzień Dobry wszystkim , jestem nowym userem :) .

Posiadam trąbke Roy Benson 202 TS od jakichś 4 miesięcy raptem i oto moje spostrzeżenia:

Piękny srebrny wygląd, naprawdę robi wrażenie , póki co żadnych odbarwień nie ma trochę się rysuję , dlatego do polerki używam Yamahy Silver Polish, ładny trwały futerał. Podoba mi się barwa tej trąbki, no i to tyle o zaletach. Chyba najwiekszą skazą moim zdaniem jaką udało mi się zaobserwować są tłoki, chodzą co prawda w porządku, ale strasznie zachodzą osadem , dlatego trzeba je bardzo często czyścić . Przynajmniej tak mówił mi mój nauczyciel. Dość często gram; zdarza , się , że codziennie. Tłoki czyszczę oliwką co 2 dni , odkąd w drugim tłoku zrobił się osad nie do wyczyszczenia ,a uwaga trąbka ma dopiero 4 miesiące. Dla porównania grałem też tez na starym POLMUZIE też bardzo często i tam tłoki chodzą świetnie, a dodatkowo zdecydowanie rzadziej je czyszczę.

Chyba za wcześnie na opinie, ale raczej umiarkowanie polecam. Miałem oprócz tych 2 trąbek styczność jeszcze tylko z Amati . I To moim zdaniem jest lepszy wybór.

piotr80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 14 sty 2010, 18:25
Instrument/y: Holton MF 550s/Benge #3 flug
Ustnik/i: Warburton 4md,4s,4fld
Lokalizacja: Polska

Post autor: piotr80 » 8 maja 2013, 08:11

I tu zgadzam się z tobą mariuszs na ładnym wyglądzie zalety się kończą, ostatnio kupiłem Polmuza DeLux2 bo cena była śmieszna i nie spodziewałem się że będzie ona w tak znakomitej kondycji, żadnych wgnieceń, wszystko chodzi, tłoki super, kompletna niczego nie brakuje, po wyczyszczeniu naprawdę robi wrażenie. ale wracając do tematu, naprawdę lepiej kupić starszą trąbkę byle nie chińską. :]

Marcind
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2013, 02:12
Instrument/y: gitara klasyczna
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Marcind » 16 cze 2013, 22:54

hej :) faktycznie Yamaha to dobry wybór :) szukaj w sklepach muzycznych online duży wybór, też tak dorwałem swoje
gitary elektryczne :) pzdr

Awatar użytkownika
plati1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:35
Instrument/y: Polmuz Bb, Amati ATR 300 Sirius
Ustnik/i: Yamaha 17C4
Lokalizacja: Zawada Pilicka

Post autor: plati1 » 23 sie 2013, 11:20

pytanie tylko w części związane z tematem

szukam nazwy firmy która w logo ma na pewno literę g i prawdopodobnie k lub h

żółty napis na czarnym futerale

z góry dziękuję za odpowiedź

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 23 sie 2013, 13:30

plati1, zapewne chodzi Tobie o firmę Kuhnl&Hoyer. Literki G tam nie ma ale żółte logo na czarnym tle się zgadza :)
Zobacz w tym artykule pierwsze zdjęcie futerału:
http://www.trumpeters.pl/kuhnlhoyer-son ... vt4602.htm
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
plati1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:35
Instrument/y: Polmuz Bb, Amati ATR 300 Sirius
Ustnik/i: Yamaha 17C4
Lokalizacja: Zawada Pilicka

Post autor: plati1 » 23 sie 2013, 22:26

jestem dalej pewny, że pierwsze jest ''g'' a, drugie ''w''

logo jest zaokrąglone nie trójkątne

wiec to nie Kuhnl&Hoyer :)

Awatar użytkownika
plati1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:35
Instrument/y: Polmuz Bb, Amati ATR 300 Sirius
Ustnik/i: Yamaha 17C4
Lokalizacja: Zawada Pilicka

Post autor: plati1 » 24 sie 2013, 11:09

przypuszczam, że chodzi o tą firmę tylko nigdy nic o niej nie słyszałem

http://www.gamawitczak.pl/produkt/7136/ ... rabka.html

ktoś coś o niej wie?

ZM Concept
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 24 paź 2012, 16:22
Instrument/y: Instrumenty dęte
Ustnik/i:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: ZM Concept » 5 mar 2015, 16:45

Polecam przyjrzeć się trąbkom dość niskobudżetowym, a jednak godnym uwagi, odmiennie do chińczyków wymienianych w poprzednich postach za kilkaset złoty. Jak ktoś chce kupić trąbkę na ścianę to śmiało. Jeśli jednak oprócz wyglądu ma grać, trąbki, które można polecić za niewielkie pieniądze - nowe to:
John Packer
Besson.
Są już na forum zdania na temat tych instrumentów, więc można się rozejrzeć i poczytać.
ZM Concept Zbigniew Zygmunt
ul. Kołłątaja 1/2 85-080 Bydgoszcz
www.music-concept.pl
info(at)zm-concept.com
tel. 52 321 39 66

swietliczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 24 cze 2016, 16:21
Instrument/y: C.GIANT
Ustnik/i: 7C
Lokalizacja: Polska

Post autor: swietliczek » 21 lip 2016, 22:21

A co sądzicie o firmie King?

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 21 lip 2016, 23:19

Świetliczku nie da się ocenić jakiegokolwiek instrumentu tylko po nazwie firmy. Każda marka ma w swoim " repertuarze" kilka lub kilkanaście modeli różniących się od siebie wszystkim. To tak jakby chcieć kupić buty lub samochody, komputery tylko po nazwie.
King to już nie produkowane dobrej jakości trąbki. Są Kingi szkolne i Kingi profesjonalne. Różnice to budowa, materiały i...kilka tysięcy pln.

Natomiast jeśli nie był uszkodzony, lub źle naprawiany, to instrument zawsze godny polecenia. Na pewno lepszy od chińczyka za 1500pln.
Valdec
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

ODPOWIEDZ