Adams

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
damian54
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 5 mar 2012, 17:47
Instrument/y: Bach Stradivarius New York
Ustnik/i: Monette, Laskey, Warburton
Lokalizacja: PL

Adams

Post autor: damian54 » 12 sty 2013, 17:02

Gdzie w Polsce mogę pograć i zakupić trąbke firmy Adams ?

Awatar użytkownika
Michał Olejnik
Ekspert
Ekspert
Posty: 325
Rejestracja: 5 lip 2006, 16:14
Instrument/y: 2xGetzen, Conn, Kanstul, Stomvi...
Ustnik/i: 4MD&9
Lokalizacja: Błażejewo/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michał Olejnik » 12 sty 2013, 17:58

Była "objazdowa" wystawa niedawno w kilku miastach Polski...

http://www.trumpeters.pl/trabki-adams-w ... vt6380.htm

pozdro
>>>STOMVI & CONN & GETZEN TRUMPET PLAYER<<<
>>Ratownik Drogowy PZM<<
>>Sędzia Sportu Samochodowego AW<<

Yogi23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 8 paź 2008, 17:07
Instrument/y: Yamaha Xeno 8335s
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poland

Post autor: Yogi23 » 12 sty 2013, 19:06

piotrowskimusic nawiazal wspolprace z firma Adams, tak ze w Bydgoszczy mozesz sobie na nich pograc i ewentualnie dokonac zakupu :)

A kontynlujac temat, chcialem zapytac o wasze opinie na temat tych trabek, bo w zasadzie stosunkowo nie dawno zaczela ona byc popularna firma w Polsce, a wiem np. ze L. Golec i pan prof. Wojtasik nie dawno nabyli sobie te instrumenty ( wiec chyba samo to juz o czyms swiadczy ) w kazdym badz razie adams to taka kopia monetta, tylko ze w bardziej atrakcyjnej cenie ;d
pzdr.

M_Bigoos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2009, 20:59
Instrument/y: Calicchio U 3/9
Ustnik/i: GR 3 MS
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: M_Bigoos » 12 sty 2013, 20:39

--=iii=-()

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 13 sty 2013, 23:38

Yogi23, dlaczego uważasz, że Adams jest kopią Monette ?

Robson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2012, 17:34
Instrument/y: Martin Handcraft Committee #2 1942 r
Ustnik/i: Holton Heim z 1916
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Robson » 13 sty 2013, 23:58

Przyłączam się do pytania

Yogi23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 8 paź 2008, 17:07
Instrument/y: Yamaha Xeno 8335s
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poland

Post autor: Yogi23 » 14 sty 2013, 06:24

takie opinie dostalem od grajacych chyba na tych samych modelach co wy z reszta patrzec na wyglad traby to mi zludzajaco przypomina model monetta na ktorym gra W. Marsalais

Awatar użytkownika
Henryk Kwinto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 11 lis 2008, 11:46
Instrument/y: Yamaha YTR6335 Heavy
Ustnik/i: 7c
Lokalizacja: Targanice

Post autor: Henryk Kwinto » 14 sty 2013, 11:35

Cóz, ja rozmawiałem ze znajomymi którzy zakupili sobie adamsa, są mega zadowoleni. Jeden z nich, powiedział mi, ze jak dla niego, Monette i Adams brzmią identycznie, z tym że za Monette trzeba wyłożyć koło 30 tys, a Adamsa dostajemy za 13... :) Czyli po prostu płacimy za nazwę. Osobiscie miałem okazję spróbować pograć na Adamsie, i przyznaje niesamowita trąba, mega ciepłe brzmienie, strasznie dużo tzw. "mięsa", czyli jak to nazywam soczysty ton, głęboki, cieplutki... Po prostu bajeczka ;) ten kolega gra na ustniku b4 Monette i to połączenie daje u niego niesamowity ton. Do solowego grania ideał, zwłaszcza w tych przedziałach cenowych :)
Trąbka rządzi światem!!! :)

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 14 sty 2013, 11:54

Moje doświadczenie z Adamsem to dwa lata temu na warsztatach jazzowych w Lesznie. Prowadził je (i prowadzi co rok) Hans Peter Salentin, który wcześniej promował Yamahe, a teraz przeniósł się na Adamsa i powiedział, że to bajeczne trąbki. Czy są kopią Monette? Niekoniecznie - wyglądają podobnie ale przecież ile trąbek wygląda podobnie jak Monette?

Rozmawiając z Salentinem zapytałem co go przekonało do bycia muzykiem Adamsa - stwierdził, że niezawodne tłoki, mozliwość doboru trąbki indywidualnie pod siebie oraz niesamowity wachlarz brzmień. Faktycznie na FB Salentina ciągle jakieś nowości z Adamsa produkowane prosto dla niego :) I trąbka oddawała wszystko w brzmieniu! Nie miałem natomiast okazji aby na niej pograć... Jak dla słuchacza wtajemniczonego w zagadnienie trąbki brzmiała naprawdę rasowo! Do jazzu absolutnie się sprawdzała - miły sound, tłoczki fajnie cięły powietrze przy grze legato, a brzmieni bardzo otwarte - Salentin miał duży dzwięcznik. Góra czy dół skali - bez różnicy jeśli chodzi o otwartość barwy. Nic więcej nie powiem na ten temat ale mam nadzieję, że gdzieś Adams natrafi mi się na drodze i będę mógł napisać coś więcej - w sumie już wiem gdzie mogę na nim pograć więc to raczej kwestia czasu :)

Firma ta istnieje na rynku już od jakiegoś czasy. W ostatnich latach popyt na instrumenty Adams wzrósł. Cena wiadomo - mała nie jest ale skoro już zestawiamy z Monette to mimo wszystko jest konkurencyjna w tej klasie instrumentów.

Przejrzycie website Adamsa: http://www.adams-music.com/wf/instruments/trumpet/
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 9 mar 2013, 13:44

Ja jestem posiadaczem Adamsa od listopada. Dokładnie model A4 raw brass shepherds. W pełni potwierdzam słowa Damiana odnoście brzmienia i tłoków. Do tego dochodzi kształt trąbki która jest krótsza w w przypadku A4 i ma większą czarę. Wydaje mi się że jest inaczej wyważona przez to. Wszystko w 100 procentach klepane ręcznie, dlatego od zamówienia musiałem czekać ponad cztery miesiące.

Wcześniej byłem fanem Yamahy Xeno do momentu kiedy pograłem na Adamsie i od razu zdecydowałem się na zakup. Parę dni temu miałem nawet okazje porównać obydwie trąbki. I Adams zmiata Yamahe swoim potężnym brzmieniem. A przecież to Yamaha jest trąbką orkiestrową która powinna mieć mocne brzmienie które przebije się przez różnego rodzaju orkiestry i big bandy. Dlatego też nie zgodzę się z opinią, że na Adamsie nie da się grać lead trumpet. A takie opinie też spotkałem.

Odnośnie Monette. Nie byłbym tego taki pewien. Ludzie w Adamsie bardzo poważnie podchodzą do sprawy. Są bardzo elastyczni w osobistych wymaganiach klienta co w przypadku np Yamahy jest nie możliwe. I nie wieże aby Miel Adams producent i projektant trąbek pozwolił by sobie na takie kopiarstwo. Piotr Wojtasik, Patches Stewart. Saskia Laroo, wspomniany przez Damiana Salentin i obecna mega gwiazda jazzu Christian Scott który ma większe branie niż Marsalis ze swoją orkiestrą i wielu wielu innych... Wymienieni przeze mnie trębacze nie grają na Adamsie bo są tańsze albo wujek stryjek załatwił im zniżkę studencką na zakup trąbki. Stać ich na każdą trąbkę świata i nie jedna firma chciała się nimi promować a oni wybrali Adamsa. To nie jest przypadek.

Jak coś sobie przypomnę to dopisze :trumpet: ADAMS FOREVER :trumpet:

Awatar użytkownika
deore25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2010, 20:11
Instrument/y: Yamaha YTR 2335, Harrelson Summit Jazz
Ustnik/i: Yamaha 11B4, CKB 3C, Monette B3
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: deore25 » 29 mar 2013, 13:03

Kurde to szybko dostałeś tego Adamsa jak 4 miesiące, ja to musiałem na swojego Harrelsona czekać prawie 7 mies.

faris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2014, 11:30
Instrument/y: faris
Ustnik/i:
Lokalizacja: Netherlands

Post autor: faris » 31 sty 2014, 11:31

With great joy I welcome the first exhibition in Poland route brass Dutch company ADAMS, of course, with the possibility of testing equipment. Hoping for a meeting at one of the exhibitions, greet Michal Piotrowski

ODPOWIEDZ