Jaką trąbkę wybrać na początek?! Proszę o pomoc!

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 8 lut 2010, 20:05

Tonację?

najpopularniejsze są trąbki in B (transponują ton niżej niż zapis), najlepiej zacząć się uczyć na takiej.
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

czaro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2010, 21:00
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: czaro » 13 mar 2010, 11:10

Mam takie pytanie. Czy wiecie coś na temat trąbki Bb model SignS DC 010 ponieważ poszukuję trąbki i w łaśnie na taką się natknąłem. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł mi coś o niej więcej powiedzieć

Awatar użytkownika
bene
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2006, 11:30
Instrument/y: B&S II 3143S, B&S 3137S, Access Virus
Ustnik/i: Stork Custom Vacchiano 2C+25C PUMPED, Laskey
Lokalizacja: toruń

Post autor: bene » 13 mar 2010, 11:44

czaro pisze:Mam takie pytanie. Czy wiecie coś na temat trąbki Bb model SignS DC 010 ponieważ poszukuję trąbki i w łaśnie na taką się natknąłem. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł mi coś o niej więcej powiedzieć
Nie natknąłem się, ale domyślam się o co chodzi. Jeśli masz mało kasy, poszukaj i kup trąbę używaną. Tak będzie dla ciebie najlepiej.
pozdr

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 13 mar 2010, 21:15

Podpisuję się pod zdaniem kolegi. Jeżeli chodzi o instrumenty używane to na prawdę idzie znaleźć coś dużo lepszego niże to coś...Bo trąbką bym tego nie nazwał.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 15 mar 2010, 23:15

znaczy takie coś do powieszenia na ścianie, bo ładnie wygląda.

też stawiam na używkę.
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 16 mar 2010, 02:33

Ja bym się bał tego na ścianie wieszać bo może coś puścić i na łeb komuś spadnie :P
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 16 mar 2010, 15:05

nie no, nieruszane jakiś czas wytrzyma... :D
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

Sensey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 15 lis 2009, 19:52
Instrument/y: Yamaha YTR-4335G
Ustnik/i: yamaha 11B4, 11C4, weinberger
Lokalizacja: Wiesz, że mnie masz

Post autor: Sensey » 16 mar 2010, 16:07

Ja tak jak koledzy, używany instrument bym polecał na sam początek, chyba, że masz coś więcej, no to możesz zainwestować w jakąś yamahę, chyba, że coś tańszego, w sklepie muzycznym ostatnio widziałem jakiś chiński produkt - może do nauki byłby dobry. Chyba, że naprawdę chcesz coś nowego i taniego, to musisz wyczaić, jeśli masz takie możliwości, w Niemczech czasem w sklepach Real itp. są wyprzedaże instrumentów. Jak zaczynałem to właśnie taką trąbkę miałem - firma weinberger - po dwóch latach lakier sam odchodzi, ale to i tak długo wytrzymał, ustnik zaśniedziały, ale muszę powiedzieć, że dość wygodny jest. hihihi...
Pozdrawiam

EDIT: Ja rozumiem, że można być dyslektykiem, mieć dysortografię... Ale widzieć podkreślenia i nic z nimi nie robić? Prosiłbym zwrócić w przyszłości na to uwagę.
Z podręcznego słownika forumowego: Przymiotniki nawet tworzone od nazw własnych piszemy w zdecydowanej większości z małej literki.

Immortal4ever
Ostatnio zmieniony 16 mar 2010, 18:14 przez Sensey, łącznie zmieniany 1 raz.

masterguliver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2010, 17:44
Instrument/y: Amati Atr 211
Ustnik/i: Amati 7c, Yamaha 11c4
Lokalizacja: warszawa

Post autor: masterguliver » 24 mar 2010, 16:46

WItam!
Czy ktoś miał styczność z czymś takowym:
http://www.szczepanski-music.pl/CHESTER ... 95%29.aspx
Wiem, że to chińszyzna ale chwilowo to szczyt moich możliwości finansowych, a chciałbym rozpocząć naukę w najbliższym czasie.
Z góry dzięki

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 24 mar 2010, 17:14

poszukaj używanej Amati, cena ta sama a nawet taniej i będziesz zadowolony...
"w życiu piękne są tylko chwile..."

masterguliver
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2010, 17:44
Instrument/y: Amati Atr 211
Ustnik/i: Amati 7c, Yamaha 11c4
Lokalizacja: warszawa

Post autor: masterguliver » 24 mar 2010, 17:35

w tej cenie to amati rzadko się pojawia, a zwłaszcza w stolicy, bo bez ogrania nie chcę kupować w ciemno

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 24 mar 2010, 19:28

Szkoda ładować w chińskie wynalazki pieniądze. Może przyczai się na allegro, rozwieś jakieś ogłoszenia w szkołach muzycznych że chętnie kupisz używany sprzęt nie-chińskiej marki w przystępnej cenie do... (i tu wpisujesz cenę). Myślę że znajdziesz w ten sposób kogoś kto chętnie by na taki biznes przystał.

P.S.
Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika że kupowania na allegro nie jest złym rozwiązaniem. Jest tam sporo osób którym zależy na sprzedaży i zadowoleniu klienta... choć nie oszukujmy się- są wyjątki.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

aishaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 4 gru 2009, 21:03
Instrument/y: yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: aishaa » 30 mar 2010, 13:19

ignavis semper feriae

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 30 mar 2010, 14:58

Bach jest "lżejszy" najlepiej żeby był wyprodukowany w USA, nie wiem jak z modelem TR-300.. wiem ze 500 i 700 są z chin. nie grałem na TR-300 ale wydaje mi się że dobrze ją opisałem. Są osoby na forum które zajmują się sprzedażą trąb jak np mischka wiem że on zna ten model :)
B&S potrzebuje dużo powietrza, ale jad dostanie tego powietrza to brzmi naprawdę ładnie :)
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 30 mar 2010, 16:56

zgaju, B&S bierze powietrze w modelach takich jak Challenger. 435 jest modelem szkolnym, tak samo jak i 535L. Te modele są raczej podobnej specyfikacji jak większość trąbek tej klasy. Nie wiem jak z 435, ale na 535 grało mi się podobnie jak na amati atr 213. Czyli raczej leciutka trąbeczka. Fajna na początek.

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 30 mar 2010, 17:13

sorry za pomyłkę :)
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 31 mar 2010, 10:39

aishaa, obie trąbki są fajne na początek, ja jestem sympatykiem niemieckiej manufaktury wiec poleciłbym ci B&Sa. Godne uwagi są tez Getzeny i Yamahy. Raczej odradzałbym ci Bachy serii 700 i 500 no chyba ze chcesz nowe i tanie. Za mniej więcej 1500zl można kupić bdb używany instrument a czasami nawet taniej, wiec warto się trochę rozejrzeć przed zakupem i nie napalać się od razu. W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą, a kto wie może nawet trąbkę u mnie znajdziesz która ci będzie pasować ;)
"w życiu piękne są tylko chwile..."

aishaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 4 gru 2009, 21:03
Instrument/y: yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: aishaa » 31 mar 2010, 13:28

Dziękuje :) Teraz mam yamaszkę, ale od dłuższego czasu tłoki dają o sobie znać, więc zaczynam rozglądać się za czymś w rozsądnej cenie,a zarazem w miarę dobrym.
ignavis semper feriae

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 1 kwie 2010, 11:01

Oddałem kilka Getzenów do konserwacji, modele posrebrzane i lakierowane wiec w razie czego zapraszam do współpracy :)
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Czasnajwyższy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2010, 23:14
Instrument/y: Brak
Ustnik/i:
Lokalizacja: Nikąd

Post autor: Czasnajwyższy » 15 kwie 2010, 23:24

Otóż postanowiłem kupić swoją pierwszą trąbkę i mam pytanie odnośnie wyboru instrumentu(do 400zł niestety). Lepiej kupić bardzo starą amerykańską trąbkę Olds Ambasador, polmuz de luxe, czy starą(ale młodszą od amerykańskiej) czeską skrzydłówkę? Jeszcze jedno pytanie: czy to skrzydłówki pasuje tłumik przeznaczony do trąbki?

ODPOWIEDZ