Fanfara

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Barto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2013, 11:48
Instrument/y: K&H
Ustnik/i:
Lokalizacja: Łódzkie

Fanfara

Post autor: Barto » 12 kwie 2013, 12:01

Witam,
Potrzebuję rady specjalistów gdzie mogę zdobyć fanfarę jak najbardziej podobną do tej z poniższego zdjęcia.
Fanfara musi być srebrna, mieś charakterystyczne zgrubienie na środku i mieć w przybliżeniu wymiary: długość 72cm i średnica 15cm.
Znalazłem taką:
http://www.musicworldbrilon.de/khnlhoye ... asche.html
Czy jest coś na rynku bardziej podobnego :?:
Czy używana fanfara (np. z drobnymi wgnieceniami) będzie się nadawać do użytku :?:
Z góry zaznaczam, że nie znam się na tym kompletnie. Jestem rekonstruktorem historycznym, a fanfara jest nam niezbędna do przywieszenia odtworzonego płomienia pułkowego. Jeden z naszych kolegów (perkusista ;) )ma pełnić rolę trębacza i wygrywać na niej sygnały pułkowe.
Będę wdzięczny za pomoc i wszelkie sugestie.

Oto oryginalna przedwojenna fanfara ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Obrazek

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 12 kwie 2013, 12:19

Moje pierwsze spostrzeżenie: zajzyj na allegro, może coś będzie. Nie jestem pewny czy coś znajdziesz ale czasem się jakas sygnalowka pojawia.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Barto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2013, 11:48
Instrument/y: K&H
Ustnik/i:
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: Barto » 12 kwie 2013, 12:29

andrzej-199017 pisze:Moje pierwsze spostrzeżenie: zajzyj na allegro, może coś będzie. Nie jestem pewny czy coś znajdziesz ale czasem się jakas sygnalowka pojawia.
Allegro i ebaya z różnych państw mam na oku od dłuższego czasu. Niestety wszystkie starsze fanfary są w wersji mosiężnej a nie srebrnej/niklowanej :(

klosio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 10 kwie 2011, 23:39
Instrument/y: ytr4336g
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klosio » 12 kwie 2013, 13:19

Jeśli idzie o wgniecenia to drobne nie powinny wpływać na jakość dźwięku, zresztą jeśli Twój kolega perkusista nigdy nie grał na instrumencie ustnikowym, to i tak będzie to bez znaczenia :)
Wgniecenia ogół daje się usunąć to sprawa banalna, czasem nawet mocno pogięty instrument można bez problemu przywrócić do pierwotnego kształtu. Tyle, że robią to fachowcy, samemu nie polecam bo można blachę zniszczyć bezpowrotnie.

Awatar użytkownika
Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 145
Rejestracja: 2 gru 2009, 23:07
Instrument/y: Amati ATR 331 , KUHNL & HOYER- TOPLINE
Ustnik/i: Vincent Bach 5B
Lokalizacja: Siewierz

Post autor: Grzegorz » 14 kwie 2013, 14:09

Jeżeli masz do kupienia fanfarę w odpowiednim kształcie, ale nie srebrną, to ją kup i daj ją do postrbrzenia. Na temat srebrzenia było już na forum :)

Awatar użytkownika
plati1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:35
Instrument/y: Polmuz Bb, Amati ATR 300 Sirius
Ustnik/i: Yamaha 17C4
Lokalizacja: Zawada Pilicka

Post autor: plati1 » 17 kwie 2013, 21:23


Ziółek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2015, 10:42
Instrument/y: Sygnałówka/ Fanfara
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Ziółek » 15 wrz 2015, 10:53

Odświeżam. Poszukuje fanfary, każda opcja mile widziana, najlepiej na priv.
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ