Wybór i kupno trąbki.

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
lukemiles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 6 gru 2020, 19:47
Instrument/y: King 600
Ustnik/i:

Re: Wybór i kupno trąbki.

Post autor: lukemiles » 6 gru 2020, 20:05

Witam!
Cześć wszystkim, i podpinam sie pod temat. Obserwuje forum juz od jakiegoś czasu. Pragnę zacząć przygodę z trąbką, i właśnie mam okazje zakupu instrumentu King 600 tempo. Problem polega na tym że nie bardzo sie na tym znam, więc chciałbym poprosić o rade, trąbka wygląda świetnie, stan wizualny oceniam na dobry plus! No tak ale zastanawiam sie jak bez praktycznie żadnej wiedzy sprawdzić jej działanie, może są jakieś podstawowe rzeczy które każdy żółtodziób może sprawdzić sam?? Na co zwrócić uwage? O co spytać sprzedającego? (chodź obawiam sie że on nic o sprzęcie nie wie..) Proszę o jakąkolwiek rade, w moim stanie wiedzy każda Wasza uwaga bedzie dla mnie pożyteczna i na wage złota. dzięki i pozdro serdeczne! aha i ile może ona być warta Waszym zdaniem?
Linki do zdjec
https://zapodaj.net/7f33148f5bcfc.jpg.html
https://zapodaj.net/563025fb6ce9c.jpg.html
https://zapodaj.net/7177dc0c236fe.jpg.html

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Re: Wybór i kupno trąbki.

Post autor: eliasztp » 9 gru 2020, 14:42

Wygląda na zadbana. Najlepiej zabrać kumpla który co tam gra i sprawdziłby czy wszystko działa. Rozumiem, że nie masz takiej możliwości? Masz tylko jej zdjęcia czy widziałeś już na żywo tą trąbkę?

Awatar użytkownika
lukemiles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 6 gru 2020, 19:47
Instrument/y: King 600
Ustnik/i:

Re: Wybór i kupno trąbki.

Post autor: lukemiles » 9 gru 2020, 23:55

Już zakupiona! Jestem mega szczęśliwy po latach słuchania i oglądania muzyków wreszcie mam to cudo i chyba za dobrą cene.
tak nie miałem możliwości kumpla. To co moge na gorąco powiedzieć to to że wydaje dźwięk; oraz że ustnik jest zaklinowany (jakieś rady?) tak znalazłem temat i będę próbował tych metod tam opisanych jak znajdę czas. Ogólnie teraz duzo czytam i oglądam, bo planuje sam zrobić serwis, czyszczenie podstawowe jakieś chociaż. Czy polecasz jakiś specjalny dobry zestaw do serwisu który można zamówić? Ile taki fachowy serwis kosztuje w Polsce mniej więcej? I jakie firmy/miasta polecasz/polecacie? Czy może istnieje możliwość wysłania pocztą instrumentu na taki serwis?
pozdro i dzięki za odzew bo widzę że forum troszeczkę śpiące

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Re: Wybór i kupno trąbki.

Post autor: eliasztp » 10 gru 2020, 16:16

Śmietana Serwis w Katowicach, można do nich wysłać, ja tam zawsze oddawałem. Sam za takie rzeczy się nie zabieraj bo ustnika nie wyciągniesz i wtedy i tak serwis odwiedzisz tylko, że koszty wzrosną od narobionych szkód.

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Re: Wybór i kupno trąbki.

Post autor: Waldek Krukowski » 22 sty 2021, 13:55

Dokładnie tak jak pisał "eliasztp" nie rób niczego sam. Samodzielnie to możesz buty na zimę wyczyścić ;)) Rurka wygląda na zadbaną a to już dużo. Jeśli wszystko jest sprawne, wyciągają się wszystkie krągliki, nie wydobywa się żaden nieprzyjemny swąd i gra prawidłowo to moim zdaniem żadna konserwacja nie jest potrzebna. Oczywiście na forum są porady jak i czym skutecznie wyczyścić trąbkę. Sam tak robię z instrumentami raz na ok 2-3 m-ce. Jednak nie ma to porównania z czyszczeniem w zakładzie.
Spróbuj spokojnie i pomału wyciągnąć ustnik (być może przyjdzie taki dzień, że sam wyjdzie, ot tak). Niczym mocno nie uderzaj, nie wyrywaj! spróbuj go wyjąć wykręcając. Jeśli nie idzie to lepiej wysłąć do serwisu. Koszt pewnie z wysyłkami ok 150pln ale niczego nie urwiesz a w większości przypadków tak to się niestety kończy.
Jest bardzo dużo serwisów które z powodzeniem sobie z tym poradzą: BartezMusic, Yarmuła, RDK Serwis, Akord dęciaki itp. Pamiętaj ze kiedy trąbka będzie w zakładzie to mogą zrobić jej czyszczenie juz za jednym razem i wyciągnięcie pewnie będzie w kosztach usługi. Wydaje mi się że z wysyłkami za wszystko wyjdzie ok 300pln.
Tę decyzję musisz podjąć sam. Najlepiej zadzwonić, zapytać u źródła.

Powodzenia.
Valdec
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

luka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2021, 20:17
Instrument/y: jeszcze brak
Ustnik/i:

Re: Wybór i kupno trąbki.

Post autor: luka » 20 cze 2021, 20:25

podpinam się pod temat z pytaniem czy zakup takiego Getzena z wgnieceniem to dobry pomysł na sprzęt dla początkującego?
Nie dysponuje dużym budżetem i byłaby to moja pierwsza trąbka na własność.

https://allegro.pl/oferta/trabka-getzen ... 8624347668

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Re: Wybór i kupno trąbki.

Post autor: eliasztp » 24 cze 2021, 21:24

Wgniecenia za 100 - 150 zł naprawisz. Pytanie czy reszta jest sprawna, tj tłoki, krągliki itd. Na moje oko to jest kornet a nie trąbka, ale zasada gry taka sama, na początek wystarczy.

Awatar użytkownika
TrumpetMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 26 lis 2007, 20:44
Instrument/y: Yamacha YTR-2335
Ustnik/i:
Lokalizacja: Białystok

Re: Wybór i kupno trąbki.

Post autor: TrumpetMan » 29 lip 2021, 21:38

Witam, po ponad 10 latach przerwy chce wrócić do pogrywania, nic specjalnego, bardziej dla własnej przyjemności. Jakie trąbki możecie obecnie polecić, nowa, urzywana ?
Zależy mi na dobrym wykonaniu instrentu, ładnej i ciepłej barwie, jeśli chodzi o poziom umiejętności to w sumie podchodzę pod początkującego, skończyłem szkole muzyczna gralem okolo 7 lat ale to było kiedyś i nie wiem co mi z tego zostało, pewnie niewiele, wypadłem z tematu i liczę na wasze sugestię

Rafciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2022, 18:21
Instrument/y: Trąbka
Ustnik/i:

Re: Wybór i kupno trąbki.

Post autor: Rafciu » 10 sty 2022, 18:30

A korzystał już ktoś może z tego serwisu instrumentów dętych? Podobno są cenieni w kraju i zagranicą https://sklepakord.pl/webpage/serwis-in ... etych.html

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Re: Wybór i kupno trąbki.

Post autor: eliasztp » 14 sty 2022, 13:31

Wybieram się już od roku do nich żeby ściągnąć lakier z mojej Yamahy, nigdy u nich nie byłem :) ale uczeń kupił u nich trąbkę używaną i wszystko się zgadzało ( jakość, cena ) dlatego zachęcony zaryzykuje :)

ODPOWIEDZ