Wybór i kupno trąbki.

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
bene
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2006, 11:30
Instrument/y: B&S II 3143S, B&S 3137S, Access Virus
Ustnik/i: Stork Custom Vacchiano 2C+25C PUMPED, Laskey
Lokalizacja: toruń

Post autor: bene » 24 maja 2006, 19:01

Jeśli są to twoje w ogóle początki z trąbką to spokojnie. Masz trąbke, ustnik, teraz potrzebny ktoś kto powie Ci jak się za to wszystko zabrać...
Na ustniku już bzykasz?

Awatar użytkownika
mroziczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 11 sty 2006, 13:18
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: nowa ruda

Post autor: mroziczek » 24 maja 2006, 19:03

"pierwsze początki" to znaczy że nigdy nie dmuchałeś w trąbke? Jeżeli tak to najprawdopodobniej nie umiesz po prostu wydobyć dźwięku. Tu nie chodzi o samo dmuchanie, to nie klarnet, musisz jednocześnie językiem ruszać tak jak przy wymawianiu sylaby "tu". Próbuj w końcu powinno Ci wyjść. Powodzenia! Daj znać czy działa ;)

Michał84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwie 2006, 08:37
Instrument/y: Yamaszke
Ustnik/i:
Lokalizacja: kielce

Post autor: Michał84 » 24 maja 2006, 19:59

To jest moj pierwszy kontakt z trabka tak by cos z niej wydobyc i po radzie kolezanki rzeczywiscie cos udalo sie wydobyc.Moze to jest to tzw. "bzykanie' na ustniku.A jaka radosc teraz we mnie jest...Przy okazji chcialem podziekowac tym osobom ktore mi pomogly przy wyborze trabki.

Awatar użytkownika
mroziczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 11 sty 2006, 13:18
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: nowa ruda

Post autor: mroziczek » 24 maja 2006, 20:41

spoko zanim ten dźwięk zacznie przypominac trąbke troche czasu Ci to zajmie :) Michał84, zamierzasz sam się uczyć czy ktoś Cię będzie uczyć?

Michał84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwie 2006, 08:37
Instrument/y: Yamaszke
Ustnik/i:
Lokalizacja: kielce

Post autor: Michał84 » 24 maja 2006, 21:44

na chwile obecna nie mam osoby ktora by mnie mogla uczyc.i to bedzie moj kolejny etap przygody z trabka.przypuszczam ze jedynym moim problemem w tej kwestii bedzie kasa za nauke.moze mi ktos napisac co powinienem zrobic na poczatek, ile lekcje kosztuja.

Awatar użytkownika
Rastamanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 kwie 2006, 09:15
Instrument/y: kawalek blachy
Ustnik/i:
Lokalizacja: s kątowni

Post autor: Rastamanek » 25 maja 2006, 06:42

A więc tak lekcje w ognisku muzycznym kosztują przewarznie 25 zł za godzine, Czyli wychodzi 100 zł miesięcznie i tylko to ci pozostaje, bo masz juz teroche za dużo lat żeby iśc do państwowej. możesz oczywiście znalesc jakąś osobe prywatnie co cię będzie uczyc taniej, no ale w ognisku nieisty są takie a nie inne ceny. A na poczatek polecam kupic albo wypożyczyc z biblioteki szkołe na trabke L. Lutak. tam jest sporo rzeczy napisane. jak trzymacz jak czyścic instrument. Na początku będzie ci trudno grac wyższe dźwieki niz g1 ale się nie przejmuj. przy grani wysokich dzwieków nie do ciskaj mocno instrumentu. Jeżeli nie możesz zagraz np c2 to bez pośrednio przed tym dxwiękiem gwałtonie wciągnij brzuch wtedy na usta gwałtonie poleci powietrze i dxwięk wyjdzie bez wysiłku. Trabka to jest pierwszy instrument na jakim grasz?

Awatar użytkownika
Michał Szczurek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 17 gru 2005, 13:03
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wrocław/Świdnica
Kontakt:

Post autor: Michał Szczurek » 25 maja 2006, 09:22

Rastamanek pisze: Jeżeli nie możesz zagraz np c2 to bez pośrednio przed tym dxwiękiem gwałtonie wciągnij brzuch wtedy na usta gwałtonie poleci powietrze i dxwięk wyjdzie bez wysiłku. Trabka to jest pierwszy instrument na jakim grasz?
unikaj napinania brzucha, steruj powietrzem płucami, tzn katką piersiową, musisz w pierwszej kolejności nauczyć się oddychania, takie ćwiczenia jak np: plecami do sciany, ręce do góry i oddychaj głęboko, zobacz co działa, jakie mięśnie (w szczególności okalające klatkę piersiową), albo połóż się na krześle klatką piersiową i głęboko oddychaj.

metoda o której pisze rasta jest siłowa i świadczy o braku luzu, który jest najwazniejszy przy graniu na trąbce. staraj się ścisnąć płuca żeby miały mniej miejsca i musiały ci wydać powietrza pod określonym cićnieniem do c2 i wyżej. a brzych rozluźniony, to prawda ze nie jest to proste, sam czasami się zaciskam (przy dłuższych dźwiękach) w okolizcy g2 ale trąbka to instrument nad którym się siedzi latami...

Michał84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwie 2006, 08:37
Instrument/y: Yamaszke
Ustnik/i:
Lokalizacja: kielce

Post autor: Michał84 » 25 maja 2006, 10:11

Rastamanek pisze:Trabka to jest pierwszy instrument na jakim grasz?
Nie, kiedys kolega mnie uczyl grac na gitarze elektrycznej(z 10godzin lacznie) jak go odwiedzalem oraz inni znajomi majacy proby w Domu Kultury brali mnie na perkusje(3proby po kilka godzin z czego wiekszosc czasu byla przeznaczona na impreze).Tak wiec moje osiagniecia w tej dziedzinie sa ogromnie mizerne.

Awatar użytkownika
mroziczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 11 sty 2006, 13:18
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: nowa ruda

Post autor: mroziczek » 25 maja 2006, 20:18

Jak zaiwestowałeś juz w trąbkę to przydałoby sie wziąć chociaż parę lekcji u kogoś, bo sam raczej nie dasz rady ( nie żebym wątpiła w twój talent :P ) Ja uczę się prywatnie i płacą 20zł za godzinę. Pozdro Anka

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 25 maja 2006, 21:15

a ja płace 35 zł. za miesiąc... mam 2 godziny w miesiącu i dodtakowo 4 godziny grania orkiestry cotygodniowo

Awatar użytkownika
bene
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2006, 11:30
Instrument/y: B&S II 3143S, B&S 3137S, Access Virus
Ustnik/i: Stork Custom Vacchiano 2C+25C PUMPED, Laskey
Lokalizacja: toruń

Post autor: bene » 26 maja 2006, 14:41

Jak już pisałem koniecznie znajdź osobę która wskaże ci kierunek. Nie chodzi tu o talent, tylko o to by efektywnie ćwiczyć. Samemu zazwyczaj popełnia się mnóstwo błędów, gdy nikt nie patrzy z boku. Chodzi o to aby zaoszczędzić czas ćwicząc we właściwy sposób, a tego nie wskaże ci żaden podręcznik tylko osoba która dobrze orientuje się w tej materii. Utrawalanie błędów skutkuje problemami i ciężkimi przeprawami przez zmiany zadęcia etc... Nie straszę tylko czasem lepiej skutkuje nie granie niż granie....

trębacz 0007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:09
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Jelenia

Post autor: trębacz 0007 » 25 sie 2006, 19:16

a co powiecie o trąbach selmer, np. concept tt?
zastanawiam się nad kupnem, to dobre trąby
pozdrawiam! :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
tommy727
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:12
Instrument/y: Stomvi Zenith
Ustnik/i:
Lokalizacja: Toruń

Stomvi Zenith

Post autor: tommy727 » 17 wrz 2006, 19:17

ja proponowalbym trabke Stomvi Zenith.. mam ten model posrebrzany ,kosztuje do 2000zl... moim zdaniem przebija barwá nizsze modele Yamahy... pozdrawiam :)

trebacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 28 lip 2006, 01:15
Instrument/y: Holton Collegiate
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poland

Post autor: trebacz » 18 wrz 2006, 23:21

zgadzam się z 'tommim' grałem na tej trąbce bardzo fajna a cena nawet poniżej 2000 zielonych dokładnie 1860 chyba :)

Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Administrator
Posty: 1370
Rejestracja: 16 cze 2006, 19:52
Instrument/y: B&S 3137
Ustnik/i: Marcinkiewicz E17, JK 3C
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Kamil » 18 wrz 2006, 23:37

jesteś pewien, że zielonych? ;)

hmm, no w sumie też racja.. :P

peathon69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2006, 00:21
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wwa

Post autor: peathon69 » 25 wrz 2006, 11:17

Witam,
skoro już o Stomvi mowa, to te trąbki niestety poniżej 1800 USD nie schodzą. Warto czasami zajrzeć na ebay, żeby zobaczyć jak kształtują się ceny różnych instrumentów - nowych i używanych.

Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Administrator
Posty: 1370
Rejestracja: 16 cze 2006, 19:52
Instrument/y: B&S 3137
Ustnik/i: Marcinkiewicz E17, JK 3C
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Kamil » 25 wrz 2006, 12:47

:?: Stomvi Zenith u Zygmunta - 1890 PLN. http://www.music-concept.pl/product_inf ... cts_id/831

Lakierowana jeszcze tańsza - 1614 PLN

:roll:
„Life is something like a trumpet. If you don't put anything in, you won't get anything out.”

Doula - Holistyczne Wsparcie Okołoporodowe

Awatar użytkownika
emkill3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:58
Instrument/y: Bach Stradivarius 37
Ustnik/i:
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: emkill3 » 7 paź 2006, 12:16

Ja bym rozejrzał się nad instrumentami używanymi. Znam kolegę który za 2200 zł kupił używaną Stomvi Forte, a to już jest fajny instrumencik. Nowa kosztuje ok 4000 zł. Z resztą wszystko zależy od ciebie.

Awatar użytkownika
Piotrek Trębacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 4 lip 2006, 18:03
Instrument/y: japońca
Ustnik/i:
Lokalizacja: ork. Płoty

Post autor: Piotrek Trębacz » 11 paź 2006, 16:06

moim zdaniem lepiej wybrać nową, z używaną mogą byc po jakimś czasie problemy
Najlepszy trębacz to [you] ;P

MOD PŁOTY !!!

Awatar użytkownika
bene
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2006, 11:30
Instrument/y: B&S II 3143S, B&S 3137S, Access Virus
Ustnik/i: Stork Custom Vacchiano 2C+25C PUMPED, Laskey
Lokalizacja: toruń

Post autor: bene » 11 paź 2006, 17:06

Z każdą trąbą po pewnym czasie mogą być problemy. A można czasem niskim kosztem wyrwać naprawdę świetny instrument...

ODPOWIEDZ