Wybór i kupno trąbki.

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Michał84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwie 2006, 08:37
Instrument/y: Yamaszke
Ustnik/i:
Lokalizacja: kielce

Wybór i kupno trąbki.

Post autor: Michał84 » 14 kwie 2006, 10:26

Czesc wszystkim! Potrzebuję rady w kwestii kupna trabki. Moge wydac na nia gora 600zł i zbytnio nie mysle o kupnie nowej w tej cenie. Muzycznie kierowalbym sie w strone drapieznego ska z mniejsza iloscia reggae... choc na chwile obecna nie mam zadnego pojecia o graniu. Przypuszczam ze na poczatek prawie kazdy instrument bedzie dobry bo nie mam porownania, tylko ktory najlepszy w tej cenie? Chcialbym miec pewnosc ze nie rozleci mi sie w rekach po "2tygodniach". Obecnie szukam na allegro i jak ktos wie gdzie mozna kupic w kielcach to prosze o adres. Troche zle wyglada sprawa z tym ze nie ma kto sprawdzic instrumentu kupowanego prze zemnie i powiedziec czy jest dobry i dziala prawidlowo.

Podaje kilka linkow z allegro do waszej ocenny:
http://allegro.pl/item97737075_trabka_b ... r_201.html
nizej jest trabka,ktora ze wszystkich widzianych dotychczas najbardziej mi sie podoba i ten futerał.tylko, ze cena...
http://allegro.pl/item97446931_trabka_y ... 320_s.html
jedziemy dalej
http://allegro.pl/item97754252_trabka.html
http://allegro.pl/item98328470_trabka_polmuz.html
jeszcze 1nowa, niby ładnie wyglada ale jak gra? i do tego tandetny plastikowy kufer!
http://allegro.pl/item97993635_piekna_n ... dawcy.html

z gory dzieks!
Ostatnio zmieniony 20 gru 2008, 21:59 przez Michał84, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 14 kwie 2006, 11:13

ja na twoim miejscu kupiłbym yamahe... jednak ta firma produkuje super trąbki... nic dodac nic ująć... ja gram na amati i nie jest tez najgorsza... gra się dobrze ale jest jeden mankament.. ma 3 lata a lakier spada... ale gra sie dobrze i nie jest droga(!)

Awatar użytkownika
Michał Szczurek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 17 gru 2005, 13:03
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wrocław/Świdnica
Kontakt:

Post autor: Michał Szczurek » 14 kwie 2006, 11:25

tak, yamaha to dobry wybór, sam mam niższy model i jest całkiem, chociaz prawda ze lakier raczej nie utrzyma się wieczność (posrebrzane trąbki dłużej są świerze), a swoją drogą mi bardzo podoba się taki b&s za niecałe 2000 zł dostępny na allu...

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 14 kwie 2006, 12:28

masz racje michał ten B&S jest tesh niezły... ale ten bach na allegro tesh nie jest najgorszy a nie jest drogi

Michał84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwie 2006, 08:37
Instrument/y: Yamaszke
Ustnik/i:
Lokalizacja: kielce

Post autor: Michał84 » 15 kwie 2006, 08:46

wszystko ładnie tylko, ze cena(moge wydac 600zl na chwile obecna).moze znacie w internecie inne strony niz allegro na ktorych mozna kupic trabke.

Daniel
Założyciel
Założyciel
Posty: 84
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:42
Instrument/y: leży w szafie
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Daniel » 15 kwie 2006, 11:24

Michał84, poszukaj na świstaku, aukcje24, ebay, może tam coś jeszcze znajdziesz.
Za 600 zł dobrej trąbki nie kupisz. Poszukaj też w komisach.
Z tego co piszesz to dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym instrumentem więc myślę, że możesz kupić jakąkolwiek trąbkę. Może kup tą amati z allegro :roll:

Michał84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwie 2006, 08:37
Instrument/y: Yamaszke
Ustnik/i:
Lokalizacja: kielce

Post autor: Michał84 » 19 kwie 2006, 10:40

na allegro doszly ostatnio takie: http://allegro.pl/item98792954_trabka_d ... fidip.html
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=98914176 (ile moze taka kosztowac?)
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=98949927
moze na poczatek to nie bylby zly wybor?

Awatar użytkownika
Michał Szczurek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 17 gru 2005, 13:03
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wrocław/Świdnica
Kontakt:

Post autor: Michał Szczurek » 19 kwie 2006, 13:58

z tą przerabianą daj se spokój, nie jest bezpiecznie bawić się w takie wynalazki, mi najbardziej podoba się ten weltklang, ale nie jest bezpiecznie kupować instrument gdy nei wiesz jak zachowują sie tłoki, jak chodzi suwak, jak korozja, no i oczywiscie czy stroi. wypadało by wziąść instrument do ręki i podmuchać, ale wiem ze nie zawsze się da...

Ada
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwie 2006, 17:17
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ada » 19 kwie 2006, 17:42

a propos tanich trabek, to w cenie okolo 600 zl mozna kupic np. Roy Bensona. ja gram na tej trabce i nie jest zle, ale nie jestem doswiadczonym graczem i nie mam zbyt szerokiego porownania.wiadomo, ze cena w duzym stopniu wskazuje na jakosc, ale nie jest najgorsza, stroi, ma odpowiednia kompresje, tloczki chodza plynnie, ale ma jedna zasadnicza wade- kiepski lakier:( moge ew. podac adres gdzie ja zamawialam

Michał84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwie 2006, 08:37
Instrument/y: Yamaszke
Ustnik/i:
Lokalizacja: kielce

Post autor: Michał84 » 19 kwie 2006, 21:45

adres moze sie przydac...niedlugo wybiore sie na komisy.

Ada
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwie 2006, 17:17
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ada » 22 kwie 2006, 16:36

mam tylko adres internetowy, trabke zamawialam telefonicznie,szybko i bezpiecznie dotarla www.adamusic.pl (wbrew pozorom oprocz tego samego imienia nic z ta firma mnie nie laczy:) )

mad_season
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 18 sty 2006, 23:30
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: wrocław

Post autor: mad_season » 22 kwie 2006, 22:13

mają w ofercie pocket trąbki hehe fajnie byloby ją nawet tylko miec, nie mam pojecia jak to moze sie na nich grac. szkoda ze cen nie podali, moze ktos ma taką trąbeczke?
''I wanna hear a Glen Miller Orchestra and I wanna see cops beating up hippies'' tadara, tadara-taada..

Michał84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwie 2006, 08:37
Instrument/y: Yamaszke
Ustnik/i:
Lokalizacja: kielce

Post autor: Michał84 » 23 kwie 2006, 08:04

Ada napisz mi jeszcze jak wyglada futeral i z czego jest zrobniony bo jesli nie znajde nic ciekawego to wybor padnie wlasnie na ta trabke choc jedna rzecz mi sie w niej nie podoba wizualnie - wstawki kolorowego lakieru.

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 23 kwie 2006, 14:09

jesli chodzi o roy bensona to są takie same szajsy jak staggi. po roku zaczną sie zażery na lakierze, zacznie sie powoli autodestrukcja. Widze to pownieważ duzo osob w orkiestrze ma takie badziewka. Mój psor mówi na to "Popierdółka". dzwięk też nie jest zbyt dobry bo często są one niby w stroju B a nie stroją. nawet jesli jeden trębacz zagra na swojej a później na trąbce drugiego słychac całkowity rozjazd pomiędzy dźwiękami

Ada
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwie 2006, 17:17
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ada » 25 kwie 2006, 17:12

ale przeciez nie rozmawiamy o profesjonalnych sprzetach, to chyba oczywiste, poza tym moja trabka stroi. no, co do lakieru to trudno sie z przedmowca nie zgodzic, ale o tym tez juz pisalam.
futeral jest plastikowy, nieduzy, na allegro mozna zobaczyc takie same futeraly, dodawane są do trabek typu ever play (nie mam zadnych zdjec)

Michał84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwie 2006, 08:37
Instrument/y: Yamaszke
Ustnik/i:
Lokalizacja: kielce

Post autor: Michał84 » 26 kwie 2006, 10:09

na stronce: http://www.euromusic.szczecin.pl/index.php?menu=detr wynalazlem cos takiego...

TRĄBKA MADE IN USA


Specyfikacja:
Klasa modelu
Strój B
Menzura 11.65 [mm] (0.459 ")
Rozmiar roztrąbu 123 [mm] (4-7/8 ")
Materiał roztrąbu Żółty mosiądz
Typ ustnika 11B4
Waga Średnia
Wykończenie Lakierowana

Cena: 995 PLN

z kasa moze na upartego bym dal rade tylko czy warto??zeby nie bylo tak ze to jakas trabka pokroju stagg itd. tyle ze wydaje sie lepsza bo wiecej kosztuje.zauwazylem jedna rzecz w ofertach ze te tansze nie maja rozpisane parametrow.o co chodzi?

Ada
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwie 2006, 17:17
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ada » 4 maja 2006, 19:16

szkoda, ze nie mozesz jej zobaczyc z bliska i zagrac... niekoniecznie sugeruj sie cena, bo ja widzialam taka trabke jak ja mam w cenie od 500 do 800zl i nie wiem od czego tak naprawde ta cena zalezala. co do parametrow to chyba nie chce im sie tego pisac bo sa standardowe. najlepiej kupic chyba uzywana lepszej klasy, ktora bedzie dobrze rozegrana. teraz jakbym kupowala trabke na pewno nie kupilabym jej na zamowienie nie widzac jej wczesniej, ale to norma, ze po fakcie zawsze jestsmy madrzejsi :idea:

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 6 maja 2006, 09:11

co do trąbek amerykanskich... ehm moze jestem wybredny ale widziałem przypadek trąbki renomowanej amerykanskiej firmy która ehm.... wogóle nie stroiła! kazdy profesor trąbki z naszej orkiestry próbował na niej zagrac a i tak każdy dzwięk był z innej parafii (to dowód na to ze amerykanskie nie jest zawsze nejlepsze) np. c2 było ćwierć tonu za niskie a d2 o cwierc tonu za wysokie :???: czyli 1,5 tomu różnicy pomiędzy dźwiękami... nie wiem, moze to był jakis felerny model ale ja przez to nie mam zbytnio dobrego zdania o trąbkach made in USA

Michał84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwie 2006, 08:37
Instrument/y: Yamaszke
Ustnik/i:
Lokalizacja: kielce

Post autor: Michał84 » 8 maja 2006, 07:54

jak na poczatku nie wiedzialem jaka trabke kupic w cenie 600zeta to teraz tym bardziej! ostatnio bedac w komisie\punkcie naprawy gosciu mi zaproponowal polmuza za 600zeta, ze zrobiony itd. ale to chyba trochce wygorowana cena jak na ten sprzet?? jak dalej tak pojdzie to skoncze z roy'em benson'em w rekach.

jest jeszcze taka opcja: http://www.allegro.pl/item100892778_tra ... 520_5.html napiszcie mi czy to jest wartosciowy instrument.pilnie szybko prosze o odpowiedz

Awatar użytkownika
Przemo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 1 maja 2006, 13:27
Instrument/y: Weril ET2071
Ustnik/i:
Lokalizacja: *MC*

Post autor: Przemo » 8 maja 2006, 13:49

Ja bym Ci radził żebyś najpierw zagrał na instrumencie, a nie patrzył na dane techniczne.
Musi Ci się dobrze grać, to wtedy się zdecyduj kupić...

ODPOWIEDZ