GETZEN ETERNA 900 Classic VS Kuhnl & Hoyer UNIVERSAl II

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
Arthur88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:08
Instrument/y: K&H Universal II & B&S 3137
Ustnik/i: Bach 1 1/4C & Schilke F2
Lokalizacja: Łęczna

GETZEN ETERNA 900 Classic VS Kuhnl & Hoyer UNIVERSAl II

Post autor: Arthur88 » 14 sty 2014, 20:20

W najbliższym czasie zamierzam zamówić (najprawdopodobniej) te dwa instrumenty na test, żeby porównać wrażenia z gry.
Jednak żeby zestawić obydwa "side to side" potrzebuję jeszcze uzbierać troszkę kasy na kaucję, więc będę musiał z tym poczekać jeszcze z 2 miesiące (11 tys. pln :P ) Od razu piszę, że do Tarnowskich Gór nie zamierzam jechać, ponieważ tu na miejscu (Lubelszczyzna) będę miał okazję porównać instrumenty w gronie znajomych trębaczy z którymi gram na co dzień.

Na początku chciałbym zaznaczyć, że zdaję sobie sprawę z tego, że Damian Ruskowiak oraz Michał Olejnik opisali drugi z wyżej wymienionych instrumentów bardzo rzetelnie w swoich postach, za co im bardzo dziękuję :]

Obydwa bardzo wnikliwie przestudiowałem, natomiast nie mogłem się nigdzie na forum doszukać (i to nie tylko na tym, ale i na anglojęzycznych) jakiegoś konkretnego zestawienia z Getzenem Etern'ą 900 classic.
O ile łatwo wyszukać temat o pierwowzorze obecnej Eterny (G.E. 900 Severinsen), to o współczesnej produkcji nie ma prawie nic :evil:

Być może miał ktoś do czynienia z Getzenem Eterną 900 Classic (z nowej linii) i mógłby coś o niej napisać. A jeszcze lepiej gdyby ją porównał z np.:

B&S Challenger I
Schagerl 2000S / Superior
Yamaha 4335 / 5335
(na w/w grałem trochę dłużej)

Schagerl James Morrison (cenowo podobnie)
K&H Universal II
K&H Topline (chociaż może to za nisko)
(nie grałem)
"Wcześniej, wcale nie znaczy lepiej...
Życie prowadzi do celu meandrami"

antek dexter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 9 wrz 2013, 16:47
Instrument/y: Getzen 770SP Select ,Yamaha
Ustnik/i: Bach 5C,Yamaha 7C,Stomvi Spain 3C,KELLY 1C
Lokalizacja: Śrem k.Poznania

Post autor: antek dexter » 16 sty 2014, 23:20

Ja polecam Eterne 900 dobra trąba :D

ODPOWIEDZ